10 Dakikada Pratik Manikür Nasıl Yapılır?

pratik manikür

Evde 10 Dakikada Hayat Kurtaracak  Pratik Manikür

Manikür, kelime anlamı olarak elin ve el tırnaklarının bakımı olarak tanımlanır. Güzellik merkezlerinde veya kuaförlerde uzman kişiler tarafından yapılabildiği gibi evde kendiniz de evde pratik manikür yapabilirsiniz. Manikür yapmak ya da yaptırmak her zaman göz önünde olan ellerinizin estetiği ve hijyeni açısından oldukça önemlidir.

guzel-tirnaklar-icin-dogal-kurler-2304kLakin periyodik olarak bu işlemi gerçekleştirmek her zaman mümkün olmayabilir. Hayatınızın yoğun tempolu olduğu dönemlerde ya da çok aceleniz varsa manikür yaptırmaya ya da evde uzun uzadıya bu işlemi gerçekleştirmeye vaktiniz yoksa bu işlem sizi kurtarabilir. 10 dakikada nasıl daha bakımlı ellere sahip olabileceğinize gelin birlikte bakalım.

Öncelikle bu işlemi duştan sonra uygulamak size bir hayli zaman kazandıracaktır çünkü sıcak suyun etkisiyle deriniz yumuşar ve kütiküllerin yani tırnağınızın kenarındaki ölü derilerin temizlenmesini kolaylaştırır.

Duşa girmeden önce varsa ellerinizdeki ojeyi temizleyin. Duşunuzu aldıktan sonra etlerinizi biraz daha yumuşatmak için vazelin gibi yoğun yapılı bir kremi tırnaklarınızın kenarlarına masaj yaparak yedirin. Ardından temiz bir havlu yardımıyla tırnak kenarlarındaki deriyi çok sert olmayan hareketlerle ovalayarak temizleyin ve diplerdeki etleri yine havlu yardımıyla geriye doğru itin. Bu işlemi tırnaklarınızdaki ölü deri temizlenene kadar sürdürün. Bu sayede tırnakların etrafındaki yumuşayan ölü deri havlunun yapısı sayesinde temizlenecektir. Daha sonra tırnaklarınızı törpüleyin ellerinizi yıkadıktan sonra tekrar nemlendirin. Eğer isterseniz önce bir baz kat yani tırnak koruyucu bir ürün sürüp ardından oje sürebilirsiniz. İşte çok kısa sürede bakımlı görünen ellere kavuştunuz!

                                                      5963_3850659_full

 

sankibirkedi

sankibirkedi

Yazar at filoji.com
Hobi olarak dul. Doğuştan sinsi. Bir kedi annesi. Uyur-yazar. Çok konuşur, öz konuşur. Yunan mitolojisinde "Gıybet Tanrıçası." Alemlere memnuniyetsizlik için gönderilmiş. İstisnasız herkesten nefret ediyor.
sankibirkedi

Ekleyen sankibirkedi

Hobi olarak dul. Doğuştan sinsi. Bir kedi annesi. Uyur-yazar. Çok konuşur, öz konuşur. Yunan mitolojisinde "Gıybet Tanrıçası." Alemlere memnuniyetsizlik için gönderilmiş. İstisnasız herkesten nefret ediyor.

Yorumlar