200 Kilo Veren Kadının İlham Verici Yaşam Hikayesi

kilo-veren-kadin

Amber Rachdi, aşırı kilolu insanların konu edildiği bir tv programında ilk yer aldığında 300 kiloydu ve 23 yaşındaydı. Yeme bozukluğu ile mücadelesinde, yardıma ihtiyacı olduğunu farkedince, programa katılma kararı aldı.

kilo

5 yaşında 75 kilo olduğunu ve bu yüzden adeta bir canavar gibi hissettiğini söyleyen Amber, yeme bozukluğunun ve obezitenin günlük hayatını ve özel hayatını büyük ölçü de etkilediğini dile getiriyor. Örneğin, yardım almadan duş alamıyor veya yürüyemiyordu. 16 yaşına geldiği zaman işler daha da kötüleşti ve tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kaldı.

amber

2015 yılında, kilo vermek için ameliyat olma kararı aldı. Ameliyatı olmadan önce bir hayli fazla kilo vermesi  ve ameliyattan sonra, sıkı bir diyete girmesi ve her gün egzersiz yapması gerekiyordu.

kilo-vermek

Programda yer aldıktan iki yıl sonra, Amber 200 kilodan fazlasını verdi.

amber-rachdi

Amber artık daha sık spor salonuna uğruyor ve anksiyetesiyle yüzleşmek için psikoloğa gidiyor. 200 kilo verdikten sonra özgüvenini geri kazandı. Makyaj yapmaya ve tekrar bir genç kız gibi yaşamaya başladı. Bu hikayesiyle kilolarıyla mücadele eden ve artık kendini bırakan birçok kişiye ilham olarak ne kadar ileri giderseniz gidin, yeterli azimle hep geri dönüş için bir yol olduğunu kanıtlamış oldu.

o%cc%88zgu%cc%88ven

Amber artık tek başına yaşıyor, sosyalleşebiliyor ve öncesinde neredeyse sığamadığı otomobilleri kullanmayı öğrendi. Aynı zaman da sosyal medyayı daha sık kullanıyor ve insanlara ilham oluyor. Amber daha çok kilo vermek istiyor ve bunu yapmak için düzenli diyet ve spor yapmaya, sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeye devam ediyor.

Unutmayın, içinde bulunduğumuz durum ne olursa olsun, ne kadar kötü gözükürse gözüksün, her zaman bir çıkış yolu vardır. Yeter ki, içinizde, öz cevherinizde size seslenen azme sırtınızı dönmeyin ve ona kulak verin…

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar