2017 Teknoloji Trendlerinde Top 8

vr

Trendlerin yükseldiğini ve düştüğünü hepimiz görüyoruz, ancak bazıları kalmaya ve popülerleşmeye eğilim gösterirken, yeni eğilimler bir süre daha son derece popüler olacak bir şey olduğunu kanıtlıyor. Özel olarak, her yıl en yeni teknoloji trendlerini görüyoruz, ancak hangileri gerçekten kalacak?

Bazı trendler terfi ettirildiği ve reklamlandığı için mutlaka başarılı oldukları anlamına gelmiyor. 2017 için en iyi teknoloji trendlerinden bazılarına bir göz atalım:

1. Bitcoins

Kripto Geçirme ve Engelleme Teknolojisi giderek artan bir eğilim olmaya devam ediyor ve sürekli olarak dünya genelinde popülerlik ve kullanım kazanıyor. Herhangi bir para birimi gibi, onu depolamak için bir yere ihtiyacınız var – ve paralarınızı nerede saklıyorsunuz? Genellikle bankanız ya da cüzdanınızda, Bitcoinde durum böyle.Örneğin, BTC cüzdan, bir banka gibi Bitkonlarınızı güvenli bir şekilde saklamanızı sağlar ve bunları cüzdanınızdaki gibi herhangi bir mobil veya masaüstü cihazdan harcamanıza izin verir.

bitcoin

2. Sanal Gerçeklik – Virtual Reality

Sanal gerçeklik dünyasının önünde kesinlikle büyük bir gelecek var. Bu, son bir ya da iki yıl içinde halkta yaygın olarak kullanılan bir teknoloji olmasa da önümüzdeki yıl en büyük şey haline gelecektir.

Bir yılda birçok üretici kendi VR kulaklık setlerini tanıtmıştır ve her geçen gün bu teknolojiyi gittikçe yaygınlaştırıyorlar.

vr

3. Drones

İlk ticari drone teslimi 2016’da bir market tarafından yapıldı. Bu sadece başlangıç.Bir takım şirketlerin, siparişler, mesajlar ve diğer şeyleri sağlamak için drone teknolojisini kullanmaları çok uzun sürmeyecektir.

Amazon’un yakında ilk İngiltere drone teslimi yapması bekleniyor ve Walmart’ın 2017 yılında teslimat için drone kullanmaya başlaması bekleniyor.

drone

4. Akıllı Evler

Bu günlerde giderek daha fazla insan akıllı ev teknolojisini kullanıyor. Bu, havanın yol açtığı yaralanmalar ve hasar dahil olmak üzere kendilerini ve özelliklerini çeşitli konulardan korumaya yardımcı olur. Birçok şirket, evleri ve kişileri güvenli ve rahat tutacak akıllı ev ürün gruplarıyla birlikte geliyor. Akıllı ev teknolojisi kullanırken daha iyi ısı ve klimanın keyfini çıkarabilirsiniz.

smart

Teknoloji ana hatlarına ne kadar çok girerse; o kadar çok şirket, algılayıcı araçları kullanmaya odaklanır. Bunlar bağlam, çevre ve sosyal etkileşimler içindir. Araçlar arasında akıllı arabalar ve yakında akıllı evlerde görülecek işbirliği robotları ve makine öğrenme algoritmaları bulunur.

iot

6. B2B için Artırılmış Gerçeklik

Pokemon GO, arttırılmış gerçekliğin burada kalmak için kesinlikle bir şey olduğunu bize gösterdi. İşletmelerin bu teknolojiyi geliştirmesinin üzerinden fazla zaman geçmeden; zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacaklar.

artirilmis-gerceklik

7. Sürücü Kullanmadan Sürüş

Teknoloji daha yaygın hale geldiğinde, yollarda daha fazla sürücüsüz araç görmeye başlayacağız. 2015’te Tesla, “Otomatik Pilot” ‘u tanıttı ve o zamandan beri, bu sürücüsüz teknolojisini yükseltti.

driverless-car

8. AI Kişisel Asistanlığı

En iyi AI kişisel asistanlık hizmetlerini sunmak için Apple, Amazon vb.’nin büyük bir yarış içinde olduğunu görmek sizi şaşırtabilir. Bu şirketler, tüm cihazlar, coğrafyalar ve kullanım örneklerinde, onlara daha fazla varlık kazandıracak nitelikli hizmetler sunmaya devam etmek için kendi güçlü noktalarını inşa edecekler. Bir AI kişisel asistanının yapabileceği tüm işleri yapmak için birini işe almak zorunda kalmak yerine, teknolojiye güvenebilmek işletmelere çok fazla para kazandırır.
ai

Yorumlar