2017 Yılında Dikkat Edilmesi Gereken Tarihler ve Astroloji Takvimi

3

Astrolojiye ve burçlara yakından ilgisi olan okurlarımız bu bilgilere büyük ihtimalle uzak değildir. Eğer burçlara inanıyorsanız ama bu bilgileri bilmiyorsanız sizleri bu yazıya bekliyoruz!

horoscopes icons ile ilgili görsel sonucu
Öncelikle burçlarımız yeniay, dolunay, güneş tutulmaları ve gezegen gerilemelerinden oldukça etkileniyor. Her burcun yönetici bir gezegeni olduğunu biliyoruz. Bilmeyenler için;

 

*Güneş
Yönettiği burç : Aslan
Güçlü olduğu burç : Koç
Güçsüz olduğu burç : Kova
Zararlı olduğu burç : Terazi

*Ay
Yönettiği burç : Yengeç
Güçlü olduğu burç : Boğa
Güçsüz olduğu burç : Akrep
Zararlı olduğu burç : Oğlak

*Merkür
Yönettiği burç : İkizler, Başak
Güçlü olduğu burç : Başak
Güçsüz olduğu burç : Balık
Zararlı olduğu burç : Yay

*Venüs
Yönettiği burç : Boğa,Terazi
Güçlü olduğu burç : Balık
Zararlı olduğu burç : Koç, Akrep
Güçsüz olduğu burç : Başak

*Mars
Yönettiği burç : Koç, Akrep
Güçlü olduğu burç : Oğlak
Zararlı olduğu burç : Terazi
Güçsüz olduğu burç : Yengeç

*Jüpiter
Yönettiği burç : Yay, Balık
Güçlü olduğu burç : Yengeç
Zararlı olduğu burç : İkizler
Güçsüz olduğu burç : Oğlak

*Satürn
Yönettiği burç : Oğlak, Kova
Güçlü olduğu burç : Terazi
Zararlı olduğu burç : Yengeç
Güçsüz olduğu burç : Koç

*Uranüs
Yönettiği burç : Kova
Güçlü olduğu burç : Akrep
Zararlı olduğu burç : Aslan
Güçsüz olduğu burç : Boğa

*Neptün
Yönettiği burç : Balık
Güçlü olduğu burç : Yengeç
Zararlı olduğu burç : Başak
Güçsüz olduğu burç : Oğlak

*Pluto
Yönettiği burç : Akrep
Güçlü olduğu burç : Aslan
Zararlı olduğu burç : Boğa
Güçsüz olduğu burç : Kova

Güneş Tutulmaları (26 Şubat – 21 Ağustos)

2017 yılının Güneş tutulması olayı 26 Şubatta balık burcunda gerçekleşiyor ve tutulmanın oldukça büyük bir enerjisi var! Peki bu ne demek? Şubat ayında gerçekleşecek olan bu tutulma ile birlikte 2017 yılı tam olarak başlayacak diyebiliriz.

Tutulma enerjisine  Mars, Uranüs ve Neptün dahil olacak.  Ayrıca Venüs gerilemesine doğru ilerliyor olacağız. Aylar sürecek olan bu enerji bazılarımızı oldukça sarsarken bazılarımızın da çok kârlı çıkmasını sağlayacak.

21 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise 2017 yılının ilk 8 ayında yaşanan gelgitlerin sona yaklaştığını işaret ediyor. Tutulma sonrasında  tüm burçlar yeni hedeflere doğru ilerliyor olacak. Ağustos ayına dikkat ediyoruz!

güneş tutulması ile ilgili görsel sonucu

 


Yeniay ve Dolunay Tarihleri

 

Şubat 2017: Şubat 11 Aslanda ay tutulması

Mart 2017: Mart 12 Başakta dolunay, 28 Mart Koçta yeniay

Nisan 2017: Nisan 11 Terazide dolunay, 26 Nisan Boğada yeniay

Mayıs 2017: Mayıs 11 Akrepte dolunay, 25 Mayıs İkizlerde yeniay

Haziran 2017: Haziran 9 Yayda dolunay, 24 Haziran Yengeçte yeniay

Temmuz 2017: Temmuz 9 Oğlakta dolunay, 23 Temmuz Aslanda yeniay

Ağustos 2017: Ağustos 7 kovada ay tutulması

Eylül 2017: Eylül 6 Balıkta dolunay, 20 Eylül Başakta yeniay

Ekim 2017: Ekim 5 Koçta dolunay, 19 Ekim Terazide yeniay

Kasım 2017: Kasım 4 Boğada dolunay, 18 Kasım Akrepte yeniay

Aralık 2017: Aralık 3 İkizlerde dolunay, 18 Aralık Yayda yeniay

ayın evreleri ile ilgili görsel sonucu

Peki Yeniay ve Dolunay geldiğinde neler oluyor?

*Yeniay: Ayın büyümeye başlayıp dolunaya kadar olan yaklaşık 14 günlük bir zaman dilimidir. Yeniay sırasında Güneş ve Ay birliktedir, bu nedenle kararlı bir enerji oluşur. Harekete geçmek, başlangıçlar yapmak, ileri doğru atılmak için idealdir. Bu zaman zarfında hayatımızda büyütmek istediğimiz olaylara çalışmamız ve bu çalışmaları burç günlerine uygun yapmamız gerekir.

*Dolunay: Ayın en dolgun olduğu 2 günlük zamandır. Dolunay sırasında Güneş ve Ay karşıt konumdadır, bu nedenle bir yol ayrımına varırız. Nereye gideceğimize kendimiz veya bir başkası karar verir. Sonuçta artık hangi yoldan gidececeğimiz belirlenir. Dolunayda Ay hangi burçta ise o burca ait konuları ve hastalıkları çalışmamız gerekir.

 

İlgili resim

 


 

Gezegen Gerilemeleri

Öncelikle gezegenlerin geri hareket döngüleri zor dönemlerden ziyade bekleme, anlama ve fark etme süreçleri olarak algılanmalıdır. Gerileme veya retro dediğimiz bu zamanlarda o gezegenin konularıyla ilgili alanlarda acele etmemeli, mümkünse beklemeli, daha çok incelemeye, anlamaya yönelmeliyiz.

Gerileme dönemleri sadece bekleme veya durma süreçleri olarak önem kazanmazlar. Öncelikle Venüs ve Mars sıklıkla gerilemeye girmezler. Bu konuda daha hercai davranan bildiğiniz gibi evrenin yaramaz çocuğu Merkür’dür. Merkür her yıl 3 bazen de 4 kez geriler. Jüpiter ve Satürn ise her yıl yaklaşık 4 ay geri hareket içinde olurlar. Yani Merkür, Satürn ve Jüpiter her sene belli döngülerde zaten gerilerler. Ancak Venüs ve Mars bir buçuk yıllık döngülerle gerileme pozisyonunda olurlar ki bu etki onların gerileme süreçlerine daha bir dikkat etmek gerektiğine işaret eder. Öte yandan bir gezegen gerileme hareketine geçtiğinde hangi burçta bunu başlattıysa, o burçta o sene boyunca çok uzun süre ikamet eder. Bu durumda gerilemenin gerçekleştiği burç ve gerileyen gezegenin konuları oldukça uzun bir süre aktif kalacaktır.

gezegenler ile ilgili görsel sonucu

 

*Venüs Retrosu (4 Mart – 15 Nisan)

Balık burçları dikkat! Venüs balık burcunda yücelir.  Gezegen 4 Mart tarihinde sizin burcunuzda retroya giriyor. Bu gerileme süreci 15 Nisan tarihine kadar devam  edecek.  Kendisi aşkın baş tanrıçası olduğu için de bunu en fazla ilişkiler ve aşk üzerinden yapacak. Diğer yüzü de konfora lükse, paraya, sanata dönük olduğu içi bu süreçte Balık burçları başta olmak üzere tüm su gruplarını gerileme aralığından geçerken biraz terletebilir.

Yani, 4 Mart ile 15 Nisan arasında Balık, Başak, Yengeç, Akrep, Koç, Kova burçları başta olmak üzere hepimiz adına aşk ve ilişkilerde, parasal konularda hayatı zorlamadan akışta kalmak önemli olacak. Yaklaşık 45 günlük bu döngüyü akışta ve izleyerek, durumları, duyguları, ilişkileri abartmadan ve sakin olarak geçirmeye çalışmalıyız.

 

*Venüs gerilemesinin gerçekleştiği tarihlere  evlilik, nişan düğün, nikah denk getirmemeye bakın. Evlilik için belki de yapılacak en sıkıntılı başlangıç Venüs gerilemesi döngüsünde olanıdır!

*Eğer ilişkiniz kötü gidiyorsa bu tarihler ilişkinizi sonlandırmak için en uygun tarihlerdir!

*Mevcut işinizden memnun değilseniz işinizi değiştirmek için doğru zamandasınız. Her fırsatı kollayın!

 

*Merkür Retrosu

Farkına vardınız veya varmadınız, yılın ilk Merkür retrosu yaşandı bile, hem de biz yeni yıla başlarken! Merkür bu yıl ilk gerileme hareketini 19 Aralık 2016 – 8 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirdi ve geride bıraktı. Bu gerileme Oğlak ve Yay burçlarında gerçekleşti.

İkinci Merkür gerilemesi ise 9 Nisan tarihinde Boğa ve Koç burçlarında başlıyor, 3 Mayıs tarihinde bitiyor.  Aynı tarihlerde Venüs ve Satürn gerilemelerinin başlamış olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Üçüncü Merkür gerilemesi,  Ağustosta yaşayacağımız Güneş tutulmasını da kapsıyor: Başak ve Aslanlar 13 Ağustos – 5 Eylül tarihlerine dikkat ediyoruz!

Yılın son Merkür retrosu Yay burcunda 20 gün sürecek: 3-23 Aralık tarihleri arasında.

planets wallpaper ile ilgili görsel sonucu

2017 şimdilik kabataslak böyle görünüyor. Yaşadığınız kötü, güzel, şaşırtıcı olayların tarihlerine baktığınızda bahsettiğimiz bu tarihlerle örtüştüğünü görüp şaşıracaksınız. Bakalım neler olacak!

Ekleyen Merida

freud tanısaydı severdi beni!

Yorumlar