3 Günde Sonuç Veren Evde Bedava Diş Beyazlatma Yöntemi

dis-beyazlatma

Sigara, kahve, çay ve daha bir çok yiyecek ve içecek sebebiyle dişimizin gerçek beyaz rengini zamanla kaybedebiliyoruz. Estetik salonlarında ve kliniklerde diş beyazlatma işlemlerine ayıracak bütçeniz yoksa ya da doğal yöntemleri tercih etme taraftarıysanız bu yönteme mutlaka bir şans verin;

evde-dis-beyazlatma

Gerekli malzemeler;

  • Herhangi bir diş macunu,
  • Tuz
  • Karbonat
  • Sıkılmış limon suyu
  • Muz

 

Ufak bir kapta bir çay kaşığı diş macunu, bir tutam tuz, bir çay kaşığından biraz daha az miktarda karbonata 4-5 damla limon suyu sıkın. Kaptaki karışımı diş fırçanız yardımı ile iyice karıştırın. Ardından bu karışımdan diş fırçanıza bir miktar alın ve dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Ön dişlerinize öncelik vermeyi unutmayın. 4-5 dakika fırçalama işleminden sonra ağzınızı su ile çalkalayarak temizleyin ve bir süre bekleyin.

dislere-muz-surme

 

En az 30 dakika bekledikten sonra, soymuş olduğunuz bir muz kabuğunun iç kısmını yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi dişlerinize sürtün. Muz kabuğunda yoğun olarak bulunan potasyum, magnezyum ve manganez diş mineniz üzerinde oldukça faydalı etkilere sahiptir. 4-5 dakika bu işlemi yaptıktan sonra, karbonat, limon suyu ve tuz ile yaptığınız karışımın geri kalanı ile dişlerinizi bir kez daha fırçalayın ve işlemi sonlandırın. Hepsi bu kadar!

dis-beyazlatma-muz

Yukarıda bahsi geçen bu işlemleri sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrar etttiğiniz takdirde 3 gün ile 10 gün arasında mutlaka sonuçları görmeye başlayacaksınız. Ayrıca tüm bunlara ek bilgi olarak peynir, yoğurt, süt gibi kalsiyum açısından zengin besinler tüketmek diş ve diş eti sağlığınızı arttıracaktır.

Ekleyen cannov

cannov

Kendime Düşünceler.

Yorumlar