3 Saniyede Yaşamınızı Dönüştürün – Suyun PH seviyesini Değiştirme Yöntemini Öğrenin

alkali-su-yapmak

Aura Renkleri ve pH Seviye Renkleri benzerlik gösterir. İnsan aurası – bütünsel yaşam enerji frekansı ‘kırmızı’dan ‘mor’a değişir. Kırmızı daha dünyevi, madde dünyası ile bağı gösterirken; mor ve üstü renkler ruhsal, mana dünyası ile yakınlığı temsil etmektedir. Gıdalar gibi suyun da pH seviye renk aralığı kırmızı ile mor arasında asidik yapıdan alkali bir yapıya doğru değişiklik gösterir.

alkali-su-listesi

Ne kadar alkali beslenir, pH’i yüksek canlı su içersek o kadar yaşam enerjimiz artar; daha sağlıklı olur, huzurlu ve mutlu bir yaşam süreriz. Bütünsel anlamda daha dingin hisseder, stresle daha rahat baş ederiz. Aura renkleri de aynı şekildedir. Aura rengi mora doğru yaklaştıkça, bireyin bütünsel anlamda ruhuna yakınlaştığını, daha meditatif bir enerji yaydığını biliriz. Mor ve üstü aura renkleri ruhsal uyanışı da simgeler.

İyi ama bu kadar hızlı akan bir yaşamın içinde nasıl alkali besleneceğiz ya da pH’i yüksek su içeceğiz?

Doğru bir planlama ile yapamayacağın şey yok bu dünyada! Tony Robbins’in “Yaşam Ustalığı” eğitiminde bütünsel anlamda yaşam dengesini nasıl kurabileceğin 5 günlük bir detoks programında anlatılır. 5 günlük deneyimle birlikte elde edilen bilgilerin yaşam içerisinde uygulanır hale sokulması da koçluk ile sağlanır. İlk adım ise planlamadır.

vegan-food

Asidik Gıdalar: Et, süt ürünleri, yumurta, rafine edilmiş undan yapılan gıdalar, un, şeker, sentetik tatlandırıcılar, kimyasal katkı maddeleri, ketçap, mayonez, hardal, gazlı içecekler (maden suyu hariç), kahve ve siyah çay, alkol, kızartmalar, cips, fruktoz, mısır şurubu, margarin, jöle, ağır yağlı şarküterilerin yanı sıra sigara, tütün mamulleri, uyuşturucular, radyasyona maruz kalmak bedeni asidik yapar.

Asidik Duygular: Enteresandır ama negatif duygular da bedende asit oluşumuna sebep olur: nefret, öfke, korku, kıskançlık, yoğun stres gibi olumsuz duygular.

Alkali Gıdalar: Yeşillik, salatalık, buğday çimi, zencefil, zerdeçal, hindiba, ıspanak, brokoli, kırmızı ve kara turp, soya filizi, pazı, klorella ve spirunella gibi tatlı su yosunları, ısırganotu, kuşkonmaz, karpuz, çörekotu, kavun, zeytinyağı, hurma, nane, kekik, karbonat, soya lesitin ve işlenmemiş doğal tuz, alkali gıdaların başında yer alır.

Alkali Duygular: Tahmin edeceğiniz gibi pozitif duygular, dua, şükür çalışmaları duygular ve bedene salgılanan rahatlatıcı hormonlar aracılığı ile beden alkali olur.

Fiziksel, zihinsel, duygusal alkali yapıya en hızlı şekilde su ile ulaşabiliriz. Alkalite vücut hücrelerince kolayca absorbe edilen iyonize durumdaki minerallerin varlığına ve sudaki yüksek oksijen (OH-) varlığına bağlıdır. Oksijen OH- formunda vücut tarafından kolayca kullanılır. Suyun pH (Asit/Alkali) seviyesini ölçüp ardında alkali hale arıtma ve pH ayarlama makineleri ile getirebiliriz.

su-icme-sekli

Tüm bu öğrendiklerimi kolayca yaşamımda nasıl uygularım diye araştırma yaparken ve satın aldığım suların pH’lerini ölçerken şunu buldum: İngiliz Karbonatı, Epsom tuzu ya da halk dili ile karbonat. Meğer karbonat asidik suyu alkali yapıyormuş. Tabi ki hemen deneyini de yaptım.

Marketten aldığım 1,5lt lik sudan, 2. bardağa 2 parmak kadar su koydum. İçine 4 damla suyun aist/alkali seviyesini ölçen bir karışım damlattım. Rengi sarı-yeşil arası bir ton aldı. Yani bu o suyun pH’inin 6.0 civarlarında olduğunu gösteriyor. Oysa ki en ideali 8 civarı. Açık Mavi renk.

suyunuzu-degistirinn

pH’i 6.0, rengi sarı yeşil olan bu suya 1 tutam İngiliz karbonatı atım. Ta da… 3 saniyede suyun rengi Açık Mavi, pH’i 7-8 arası oldu.

Su nasıl alkali yapılır?

2 litre suya yaklaşık 1 yemek kaşığına yakın karbonat koyun ve karıştırın. Bu kadar basit. İnanılmaz da iyi bağırsak çalıştırır, sindirim sistemini rahatlatır. Aynı zamanda kilo verdirir.

Kaynak: https://www.uplifers.com/3-saniyeden-kisa-surede-yasamin-donussun-suyun-ph-seviyesini-degistir-isilda/

Ekleyen Can Eren

Can Eren

Kendime düşünceler.

Yorumlar