6 Adımda Stilinizi Oluşturun

kadın

1.İlham Alın

Değişik stil ikonlarından ilham alabilirsiniz. Beğendiğiniz stil ikonlarının isimlerini not alın ve stillerini araştırmaya başlayın. Değişik kombinlere bakarak ilham alabilirsiniz. Değişik tarzlardan ilham alıp, hangileri hoşunuza gidiyorsa ona göre kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Kendi zevkinizin oluşmasına çok yardımcı olacak.

gallery-1447173430-kendall

 

2.Dolabınızı Düzenleyin

Dolabınızı düzenlemeniz çok kritik bir uygulama olacaktır. Yeni yıl başlamadan önce, dolabınıza bakın ve giymediklerinizi temizleyin. Kullanmadığınız kıyafetlerden kurtulmanız, dolabınızın rahatlamasını sağlayacaktır. Eski kıyafetlerinizden kurtulursanız, tarzınıza uygun yeni kıyafetler alabilirsiniz.

dolap

3.Akıllıca Alışveriş Yapın

Fazlasıyla kıyafet almak, dolabınız için bir çözüm değil. En önemli nokta, akıllıca alışveriş yapmak. Sahip olduğunuz aksesuarlarla uyan kıyafetler almaya dikkat edin. Eğer akıllıca alışveriş yapmaya başlarsanız, çok daha yaratıcı ve güzel kombinler yapabilirsiniz. İlham aldığınız stilleri yaratmanıza yardımcı olacak parçalar seçin. Sahip olduğunuz parçaların bir listesini hazırlayın ve ona göre sahip olmadığınız parçaları satın alın.

shopping-2-crop

4.Yaşam Tarzınızı Dikkate Alın

Dolabınız sadece fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı yansıtmamalı; hayat tarzınızın da bir yansıması olmalıdır. Stilinizi seçerken, karakterinizi yansıtıyor olmasına önem gösterin. Karakterinize ışık tuttuğu gibi, aynı zamanda çalıştığınız alanı veya kültürünüzü de yansıtmalıdır. Karşılaşabileceğiniz bütün durumları göz önünde bulundurmalısınız; bu bir iş yemeği veya katılacağınız bir davet olabilir. Dolabınızı bu durumları göz önüne alarak düzenlemeniz size kolaylık sağlayacaktır. Tekrardan farklı şekillerde kullanabileceğiniz parçaları bir arada bulundurmalısınız ve farklı stiller yaratabilmelisiniz.

kadın

5.Profesyonel Birisinden Yardım Alın

Eğer kendinize ait mükemmel bir stil yaratmakta güçlük çekiyorsanız, profesyonel birisinden yardım alabilirsiniz. Bu alanda uzman oldukları için size fazlasıyla yardımları dokunacaktır. Eğer bir stiliste para yatırmak istemiyorsanız da, sakın bunu yapmayın. Yapmanız gereken tek şey, en sevdiğiniz butiğe gidip yardım istemek. Bu şekilde hiç para vermeden yardım almış olacaksınız. Yardım almak, stilinizi oluşturmakta size çok fayda sağlayacaktır.

ekovaruhuset-store-3

6.Aksesuar Kullanın

Her türlü kombine hareket katmanın en güzel yolu aksesuar kullanmaktır. Güzel bir kolye veya çantayla her türlü kombini hareketlendirebilirsiniz. Kombininize uyacak birçok aksesuar mevcut. Aksesuarları en iyi şekilde kullanmaya dikkat edin. Her şey önemlisi kendinize neyin yakıştığını biliyor olmanız!

woman

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar