6 Yağ Yakan Atıştırmalık

sağlık

Bütün atıştırmalıklar aynı değil elbette. Her zaman tüketmeye alıştığınız abur cuburlar ile bu atıştırmalıkların yerini değiştirerek; bugünden yağ yakmaya başlayabilirsiniz. Hem sağlıklı olmanızı sağlayacak; hem de fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

1. Fasulye

Çözülebilir lif zengini fasulye çeşitleri sindirim kanalında sağlıklı bakteri oluşumunu destekler. Eğer fasulyeyi sadece garnitür olarak tüketmekten sıkıldıysanız günlük önerilen dozunuzu bu ürünlerden rahatlıkla alabilirsiniz.
fasuye

2. Meyan Kökü

Şeker-çikolata reyonunu pas geçin ve çevrenizdeki doğal ürünler satan mağazaya girin. Meyan kökü, yağ birikmesinde rol oynayan enzimi bloke eder ve açlık krizlerini kontrol altına almaya yardımcı olur.
meyan-koku

3. Antep Fıstığı

Antep fıstığının sağlığa birçok faydası var. Lif, protein ve sağlıklı yağ zengini fıstık, tok kalmanıza yardımcı olurken yemek yemeyi abartmanızı önleyebilir. Evden çıkmadan yanınıza alacağınız bir avuç fıstık yeterli olacaktır.
antep-fistigi

4. Çam Fıstığı

Tekli doymamış yağlar bakımından zengin çam fıstığı fiziksel olarak aktif olmadığınızda bile yüksek oranda kalori yakmanızı yardımcı olabilir. Haftada üç kere iki yemek kaşığı kadar tüketmeye çalışın.
cam-fistigi

5. İncir

Sizi daha uzun süre tok tutmaya yardımcı olan incir de lif bakımından oldukça zengindir. Yazın dalından, kışın kurusundan tüketebilirsiniz. Lif kaynağı bu besini atıştırmalık olarak tüketmek, hem daha az yemenize hem de yağ yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca canınız tatlı bir şeyler istediğinde incir harika bir alternatif olabilir.
incir

6. Karpuz

Yazın vazgeçilmezi karpuz, aminoasit içerir ve metabolizmayı destekler. Karpuzun çoğu su olduğundan vücuda yeteri kadar su sağlar. Yağ yakmaya başlamak için ihtiyacınız olan şey günde 150 gr karpuz. İster dilimleyip yiyin, ister blendere atıp yudumlayın.

watermelon

Yorumlar