Neden Çevrenizdekilerden Farklı Hissediyorsunuz? Bu 5 Durumu Siz de Sık Sık Yaşıyor musunuz?

dusunen-genc-neden

1. Bahsetmek istediğiniz şeyler onlara sıkıcı geliyorsa

 

arkadaslarindan-daha-zeki-adam

Gündelik şeyler hakkında sıradan konuşmalar yapmak herkesin yaptığı bir olay. Ancak belli bir süre sonra bilim, sanat, felsefe, edebiyat, psikoloji gibi konular üzerine konuşmak isterken arkadaşlarınız pek oralı olmuyor ve dün televizyonda yayınlanan yarışma veya diziyi konuşmak istiyorlarsa bu durum sizin için oldukça can sıkıcı olabilir.Uyum sağlamak için rol yapmaya devam etseniz de, insanların birbirleriyle uyum sağlamak için kabul ettiği bu tarz şeyler üzerinde konuşmak bir süre sonra sizi daraltacaktır.

2. Otokontrolü sağlayan kişi hep siz oluyorsanız

arkadaslarimdan-daha-zekiyim

Kafe, park, toplu taşıma araçları ve benzeri sosyal ortamlarda arkadaş grubunuzun otokontrolünü sağlayan kişi hep siz oluyorsanız bu durum arkadaşlarınızla aranızda fark olduğunu ortaya seren bir başka durumdur. Basit bir örnek vermek gerekirse, otobüste yüksek sesle konuşarak şakalaşan arkadaşlarınız, diğer insanların onlardan rahatsız olduğunu ve onlara çevrilen rahatsız bakışları farketmezken bunu ilk olarak siz gözlemleyip arkadaşlarınızı uyarıyorsanız bu kategoride sayılabilirsiniz.

3. Arkadaşlarınızın ilginizi çeken şey hakkında hiçbir fikri yoksa

arkadas-konusmasi

 

 

Her bireyin farklı bir hayat görüşü ve buna bağlı olarak farklı ilgi alanları olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak belli bir yaşa gelmiş ve kendini yetiştirmiş bireylerin ufak tefekte olsa, kendi ilgi alanı dahilinde olmayan konular hakkında da, fikir telakkisi yapabilecek derecede bilgi sahibi olması beklenir. Ancak karşınızdaki kişinin sizi heyecanlandıran ve konuşmak istediğiniz konu ile ilgili kesinlikle hiç bir malumatı bulunmuyorsa bu gerçekten de can sıkıcıdır.

4. Arkadaşlarınızın yanında çok çabuk sıkılıyorsanız

üzgün-kadın

Arkadaşlarınızla beraberken belli bir süre sonra sıkılıyor ve kalkmak istiyor olabilirsiniz. Çünkü bahsettikleri şeyler biraz zaman geçince size gereksiz gelmeye başlayacaktır. Bir süre sonra kendinize “Burada ne işim var?” diye sormaya başladıysanız, bu durum entelektüel açıdan arkadaşlarınızla aranızda farklar olduğunun açık bir kanıtıdır. Çünkü onların bahsettiği şeyler size faydasız ve yerine çok daha yararlı şeyler yapılabilecek kıymetli bir vakti gereksiz yere emen sünger gibi gelmeye başlamış bile.

5. Sizin geçmişte yaşadığınız problemleri arkadaşlarınız yeni yeni yaşamaya başladıysa

arkadaslar-konusuyor

Çevrenizdeki arkadaşlarınız sizin çok daha önceleri yaşadığınız ruhsal ve mental problemleri daha yeni yaşamaya başlıyorsa, bu sizin zihinsel ve ruhsal kapasite olarak çevrenizdeki kişilerin önünde olduğunuzu gösteren bir emaredir. Bu gibi durumlar her ne kadar size ilk başlarda şaşırtıcı gelse de, değer verdiğiniz ve düzgün bir şekilde gelişimine yardımcı olacağını düşündüğünüz kimselere, kendi düşüncelerinizden ve tecrübelerinizden örnekler vermeli ve yardım etmelisiniz.

 

Ekleyen cannov

cannov

Kendime Düşünceler.

Yorumlar