Almanya’da Tatilinizi Geçirmek İçin Gidebileceğiniz 6 Harika Yer

almanya-6

1. Berlin Duvarı

Tarihi bir şehir olan Berlin, Berlin Duvarı’yla birlikte 1961’den 1989’a kadar ikiye ayrılmıştı. 1989’da duvar yıkıldı ve Berlin tekrardan birleşti. Bu tarihi duvarın kalıntıları hala duruyor ve bu görkemli şehrin belirgin özellikleri. Berlin duvarına ait on dört tane iz var. Bu izler eski duvarın yolunu takip ediyor. Otuz tane noktada bilgi veren paneller mevcut. Paneller bu zengin tarihi bize anlatıyor.

berlin

2. Rothenberg ob der Tuber

Rothenberg ob der Tube çok büyük bir yer olmasa da ünü büyüktür. Bu kasabada birçok orijinal ve Orta Çağa kadar uzanan binalar var. Eğer buralardan giderseniz, geçmişe bir yolculuk yapmış ve sanki zaman durmuş gibi hissedeceksiniz. Birçok eski ev, korunaklı meydan ve çok güzel eski mahalle köşeleri mevcut. Eski tavernalar, kuleler, zarif çeşmeler ve surlar mevcut.

Rothenburg ob der Tauber, Sieberstor(links) und Koboltor (rechts)

3. Brandenburg Kapısı

Altı tane surlara ait sütün ve beş tane geçiş yolu mevcut. Bu yollar sadece yaya geçişi için kullanılmakta. Geleneksel quadriga, zafer tanrıçası , Victoria’yı temsil ediyor. Zafer tanrıçasını dört atlı arabasını sürerken gösteriyor bize. 1794’de bu eklenmiştir. Bütün dünyada en çok bilinen abide olduğunu söyleyebiliriz. Konum olarak ise şehir merkezinde bulunuyor.

1961’de Berlin Duvarı inşa edildi, bu yüzden bu ünlü kapı neredeyse yirmi sekiz yıl boyunca ulaşılamazdı. Şimdiler Almanya’nın tekrardan nasıl birleştiğini bize gösteriyor. Ülke çapında birleşmenin bir sembolü haline geldi.

brandenburg_tor_at_midnight

4. DDR Müzesi Berlin

DDR Müzesi belkide dünyadaki en interaktif müze ve kesinlikle herkes bu müzeye gidip bu tecrübeyi yaşamalı. Her yıl 500.000’den fazla kişi bu müzeyi ziyaret ediyor. GDR’dan önceki hayata ithaf edilmiş bir müze burası. Duvarın olduğu zamanlar ve Stasi’nin egemen olduğu zamanlardaki doğa ve günlük yaşamı çok geniş çaplı bir şekilde bize sunuyor. Sergi ve sergi hakkındaki bilgiler çekmece, duvar ve kabin arkalarında bulunuyor. Bunları kullanıp sergiyi ele alabilirsiniz. O zamanlar hakkında bize görsel bir tur sunuyor.

ddr-museum-berlin

5. Kara Orman

Bu ormanı en çekici ve farklı kıllan şey tamamen vahşi olan doğal güzelliği. Bu vahşiliğin evcil olduğunu söylememiz mümkün değil. Bu yemyeşil ve sulu parkta keşfedebileceğiniz birçok şey var. Burdaki manzaralar size eşsiz ve büyüleyici bir dünya sunuyor. Nefes kesen bir manzaraya ve keşfe hazır olabilirsiniz!

black-forest-the-black-forest-germany_main

6. Konstanz Gölü ve Mainau Adası

Almanya Konstanz Gölü çevresinde İsviçre ve Avusturya ile komşu. Burası aynı zamanda tatil cenneti olarak da bilinir. Bu gölgede en çok ziyaret edilen yerlerden birisi Çiçek Adası. Burası Mainau’da yer alıyor. Baroque Ailesi’nin rezidansı çevreleyen bahçe ve parklarıyla meşhur. Burası sakinlik, huzur için harika bir tatil yeri!

konstanz-golu

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar