Altın Küreye Damgasını Vuran Film: “La La Land”

Altın Küre Ödüllerine La La Land Damgası

la-la-land-film-ekibi-main

Altın Küre Ödüllerini La La Land Topladı!

Her yıl Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. Sunuculuğunu, dünyaca ünlü komedyen Jimmy Fallon yaptı. Sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen Altın Küre’de, 14’ü sinema, 11’i ise televizyon olmak üzere 25 kategoride ödüller dağıtıldı. 74. Altın Küre ödüllerine damgasını vuran film ise, 7 dalda ödül kazanan, başrollerini Emma Stone ve Ryan Gosling’in paylaştığı “La La Land” oldu.

74-altin-kure-odulleri-ne-la-la-land-damgasini-9143214_9411_o

En İyi Film (Müzikal/Komedi) ödülünü alan La La Land’in konusu şöyle: Geleneksel jazzın kolonlardan yükseldiği bir kulüp açma hayaliyle yanıp tutuşan Sebastian ile kafesinde çalıştığı film platosunda kendine uygun tüm oyunculuk seçmelerine katılarak bir rol kapma teleşında olan Mia’nın yolları Los Angeles’ta trafiğin sıkışık olduğu bir günde kesişir. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki insan, hayallerini gerçekleştirme yolunda düşe kalka ilerlemektedir. Ancak bu iki hayalperestin kalpleri birbiri için atmaya başladığında hayat şartları bütün büyüyü bozacak, onları yavaş yavaş hayallerinden uzaklaştırmaya başlayacaktır.

la-la-land-film-ekibi-main

Ryan Gosling’in Golden Globe’daki Duygusal Konuşması

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Ryan Gosling’in eşi Eva Mendes hakkında yaptığı konuşma ise törende en çok konuşulan anlardan biri oldu.

ryan-goslingin-golden-globedaki-duygusal-konusmasi-53397-912017100601

Ödülünü almak için sahneye çıkan Ryan Gosling teşekkür konuşmasında şunları söylerek başta eşi Eva Mendes olmak üzere herkesi duygulandırdı: “Şarkı söylerken, dans ederken, piyano çalarken ve hayatımdaki en iyi deneyimlerden birini yaşarken, eşim Eva Mendes ikinci çocuğumuza hamileyken kızımızı büyütüyordu ve erkek kardeşinin kanser ile mücadelesinde ona yardımcı oluyordu. Eğer Eva tüm bunları elinde tutamasaydı, ben hayatımdaki bu deneyimleri yaşayamazdım ve bu gece burada benim yerime başka biri olurdu. Sevgilim teşekkürler. Kızlarım Amada ve Esmeralda sizi seviyorum. Ve bana izin verirseniz, bu ödülü Eva’nın abisi Juan Carlos Mendez anısına adamak istiyorum.”

Zilan Doğan

Zilan Doğan

aşka aşık, kendiyle barışık, az biraz inatçılığından muzdarip, her bulduğunu okuyan, her fırsatta ağız dolusu gülen, şükretmeyi bilen sıradan biri.
Zilan Doğan

Ekleyen Zilan Doğan

aşka aşık, kendiyle barışık, az biraz inatçılığından muzdarip, her bulduğunu okuyan, her fırsatta ağız dolusu gülen, şükretmeyi bilen sıradan biri.

Yorumlar