Sadece Zeki İnsanların Kabul Edebildiği 5 Gerçek

Asla Pes Etmeyin!

basarili-insan

1.Her Zaman Sizden Daha Çok Çalışan Birisi Olacaktır

Elinizden geleni yaptığınızı düşünüyorsanız, yanlış düşünüyorsunuz. Herkes gibi mutlaka sizin de bir idealiniz, motivasyonunuz ve hayaliniz vardır. Sadece hayaliniz için ne kadar ileri gitmeyi göze aldığınıza bağlı bir durum bu. Başarı diğer insanların arasından sıyrılarak ve eşsiz olmak ile sağlanır. Sadece iyi olacak kadar çabalarsanız, sizden daha çok çalışan birisi sizi geçecektir.

hard-working-business-man

2.Hiç kimse Mükemmel Değil

Hepimiz insanız. Sadece hata yapabileceğimizi kabullenmek, hedefe ulaşabilmek için atabileceğimiz çok küçük bir adım. Öğrenmek ve ileriye yönelik ilerlemek hatalarımızı fark etmekle ve başkasından doğrusunu öğrenmek ile sağlanır. Bunu bisiklet sürmek gibi düşünebiliriz, ilk başta çok zorlanıyor ve düşüyor olsak da, öğrendiğimizde asla unutmayacağımız bir beceri kazanmış oluyoruz. Eğer ilk denediğimizde beceremiyorum deyip pes edersek ve insanların eleştirilerinden ders çıkarmazsak, asla hedefimize ulaşamayacağımız göz ardı etmemeliyiz.

keep-calm-cause-nobody-s-perfect

3.Başarı Zor Elde Edildiğinde Tatmin Edici Olur

O büyük hedefe ulaşılan an, çok özel olmalıdır. Eğer elde ettiğimiz başarıyı zorluklarla elde etmediysek, bu başarının pekte bir anlamı yoktur. Elde ettiğiniz başarının sadece sizin için değil başkaları içinde önemli olduğunu bilmek asıl onurlandırıcı olandır. Her başarılı insanın arkasında büyük bir hikaye ve emek vardır, bu emek ve hikaye bizi olduğumuz yere getiren şeylerdir.

alejandro-gonzalez-inarritu

4.Şikayet Etmeden Çalış

Birisi size yapamazsın dediğinde, ona en güzel cevabı bunu başararak gösterirsiniz! Yanınızdaki kişiden daha çok okuyun, araştırın ve daha çok bilgi sahibi olun. Yanınızdaki kişi iki adım atıyorsa, siz üç adım atın! Eylemler bazen sözlerden daha çok konuşur, şikayet edip memnuniyetsiz olmak yerinde çok çalışın.

bike

5.Roma Bir Günde İnşa Edilmedi

Bu madde pes etme noktasındaysanız en önemlisi! Hiçbir medeniyet bir günde kurulmadı, hiç kimse milyon dolarlık bir şirkete bir günde sahip olmadı ve hiç kimsenin fikri bir günde hak ettiği değeri görmedi. Bu yüzden bir şeyi bir kere deneyip pes etmeyin, üstünde çalışın, gerekirse değiştirin. En sonunda sahip olacağınız başarı bunların hepsine değecek!

leonardo_dicaprio_oscar-620x412

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar