Bakın Dudak Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor!

dudak sekilleri

Dudak şeklinizin, kişiliğinize dair birçok özelliği ortaya koyabileceğine ihtimal vermiyor olabilirsiniz! Ancak, yüz okuma sanatı uzmanları bunun aksini iddia ediyor;

Yüzdeki unsurların her birinin, bir anlam ifade ettiğini ortaya koyan ve bu unsurların, bir araya gelerek oluşturdukları kombinezonun analizine dair bilgiler içeren, “The Wisdom of Your Face” adlı kitabın yazarı ve aynı zamanda yüz okuma sanatı uzmanı, Jean Haner, şöyle açıklıyor :“ Doğuştan size bahşedilen fiziksel özelliklerin tümü, birer anlam ifade eder ve bunların her biri kişilik özelliklerinizden parçalar taşır ve sonunda bir araya geldiklerinde, sizi siz yapan kişiliğinizi oluşturur.”

Yüzünüzde, kişiliğinizden haber veren en önemli unsur, dudaklarınızdır. Hatta bu konuda, kalbin aynası olarak bilinen gözlerinizden dahi daha fazla bilgi verebilirler! Dudaklardan yola çıkılarak, insanların ne tür bir kişiliğe sahip oldukları analiz edilebilir!

Bakalım dudaklarınız size dair neler söylüyor:

 

Oyuncak Bebek Dudağı

 

 

Küçük ve yuvarlak olan bu dudak şekli, kişiye neşeli ve eğlenceli bir yapı verir. Bununla birlikte, bu dudak şekline sahip kişilerin, ince dudaklara sahip kişilere nazaran daha yüksek bir enerji potansiyeli taşıdıkları tespit edilmiştir.

 

Sarkık Dudaklar

 

 

Bu dudaklar, yüzde son derece belirgin, çıkık ve ön plandadırlar. Bu dudak şekline sahip kişiler de bulundukları ortamlarda ön planda olurlar. Dolayısıyla; çevrelerine öz güvenli ve iddialı bir duruş sergilerler. Ancak, bu dudak şeklinin “sarkık dudak” olarak anılıyor olması, yaratılışlarında bir kusur olduğu anlamına gelmez.

 

Geniş Dudaklar

 

 

Geniş dudaklara sahip kişiler, dengeli ve istikrarlı bir yapıya eğilimlidirler. Bu dudak şeklinin ortaya koyduğu diğer olumlu özelliklerden bazıları ise; kişiye korumacı ve anaç bir yapı ile birlikte, mesleki yönde başarı vermesidir.

 

“Aşk Tanrıçası” Dudaklar

 

 

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi, bu tür dudak şekline sahip kişiler, romantik ve büyüleyici bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda, konu pratiklik ise eğer bu konuda son derece yaratıcı olabilirler!

 

İnce Dudaklar

 

 

Bu dudak şekli kişiye, pratik, ilgili ve yardımsever bir yapı verir. Bununla birlikte, ince dudaklara sahip kişiler çok iddialı tutumlar sergilemezler.

Aşağı Doğru Eğik Dudaklar

 

 

Nadir görülen bu dudak şekline sahip kişiler, içe dönük ve sessiz bir yapıya sahiptirler. Ayrıca, bu kişilerin çok düşünceli oldukları gözlemlenmiştir.

Küçük Dudaklar

 

 

Bu dudak şekline sahip kişiler genellikle, hayatlarına doğru kişi girene dek kendinden emin ve bağımsız bir yapı sergilerler.

Orta Kısmı Dolgun Dudaklar

 

 

Bu dudak şekline sahip kişiler, tüm dikkatleri kendi üzerilerine çekmeye çalışabilirler ve genellikle çevreleri tarafından “etrafa neşe saçan” bir yapıyla tanınırlar.

“Aşk Tanrısı’nın Yayı” Dudaklar

 

 

Kalın bir dudak türü olan bu dudaklara sahip kişiler, sorumluluk sahibidirler. Ancak; duygularının, davranış biçimlerine yön vermesine izin vermeye eğilimlidirler ki bu da, zaman zaman karmaşık durumlarla karşı karşıya gelmelerine sebep olabilir!

 

KAYNAK

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar