Başarılı Bir İlişki İçin 5 Tavsiye

cicek-cift

Talepte Bulunmamak

İlişkinizin başarılı olmasını istiyorsanız, karşınızdaki kişiye karşı çok anlayışlı olmanız önemli. Bazen sanki sahipleriymişiz gibi taleplerde bulunuruz eşimizden. Oysa bu doğru bir şey değildir, kimse kimsenin malı değildir.

İnsan olduğumuzu, hata yapabileceğimizi unutmamalıyız. Anlayışlı ve hoşgörülü olarak birlikte olduğumuz kişiye nasıl davranması gerektiğini söylemekten vazgeçmeliyiz.

cicek-cift

Geçmişten Söz Etmeyi Bırakın

Geçmiş geçmişte kalmıştır ve artık yoktur. Bu nedenle, diğer kişinin hayatında artık önemi olmayan bir şey hakkında konuşup durmak anlamsızdır. Geçmişteki o olayı çözemeyeceksiniz. Elinize geçecek tek şey, her ikiniz adına acı ve çile olacaktır.

Eşiniz sizi aldattıysa ve onu affettiyseniz, on affetmişsiniz demektir.Yaptıkları hatayı hatırlatmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü affetmeyi seçen sizsiniz ve bununla beraber gelen şeyleri de kabul ettiniz. Şimdi yapacağınız tek şey birlikte yola devam etmektir.

Karşınızdakinin partneriniz olduğunu unutmayın

Kimi zaman, negatif duygular ve ve dürtüler, tartıştığımız kişinin sevmeyi ve hayatımızın geri kalanını beraber geçirmeyi seçtiğimiz kişi olduğunu unutturuyor.

Dolayısıyla küfür, hakaret ve her türlü saygısızlığın gereksiz olduğunun farkında olun. Sevdiğiniz kişiye çok zarar verebilirsiniz. Eğer bu şekilde davranmaya devam ederseniz, partneriniz zamanla anlayışsızlığınızdan bıkacaktır.

Birine bağırıp rahatsızlık etmenin hiç gereği yok. Sakin bir şekilde diyalog kurarak, saygı ve sevgiyle daha çok şey başarabilirsiniz.

sahilde-yuruyen-cift

Günlük sorunları gülerek geçin

Duşta saç kalmış, diş macununun kapağı açık bırakılmış ya da dolap dağılmış. Böyle şeyleri biraz mizahla ele alırsak sorun haline getirmeyiz.

Çoğu zaman ufak tefek sorunları büyütme eğilimindeyiz. Küçük şeyleri abarttığımızda elimize tek geçen şey baş ağrısıdır.

Eşinizin klozet kapağını indirmemesi, rahatsız edici bir durum olabilir ama bunu tartışmaya yol açacak bir konu haline getirmemelisiniz.

Buna değmez! Partnerinizin kusurları olduğu gibi iyi yaptıkları şeyler de vardır mutlaka, tıpkı sizin gibi. İlk tavsiyeyi unutmayın: Öneride bulunun ama asla talep etmeyin ve hoşgörülü olun. Bu kişi kendine partner seçen sizsiniz.

gun-batimi-sahilde-cift

Bağlı hale gelmeden birbirinizi memnun edin

Partnerinizle eğlenmek ve birlikte güzel şeyler yapmak harikadır. İlişkideki kişilerin arada sırada birbirlerine küçük sürprizler yapması çok olumlu bir şeydir. Özel bir randevuya gerek yok. Önemli olan sevdikleri bir şeyi yaparak partnerinizi mutlu etmek. Mesela, sevdikleri bir yemeği yapabilir ya da hayranı oldukları bir grubun konserine götürebilirsiniz, siz aynı şeyi sevmeseniz bile.

Kimi zaman pek hoşlanmadığımız şeyleri partnerimiz sevdiği için yapmak iyidir. Belki böylece biz de aynı şeyle ilgilenmeye başlayabiliriz.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar