Bazı İnsanlar Kıymetlidir: Gerçek Bir Dostu Tespit Etmeniz İçin Bakmanız Gereken 8 Özellik

gercek-dost

Bazı arkadaşlarımızın bize yakın olmalarının bir sebebi vardır. Sanki onları özel bir güç tarafından bize göndermiş gibidir. Bazen bu tip insanların dünyaya melek kılığında, bize yardımcı olmak için gelmiş olduklarını bile düşünebilirsiniz.

1. Sizi yargılamazlar, kazanırlar

Kimse yokken nasıl birisiniz? İşte o zaman kimseniz, en yakın arkadaşınız yanındayken de o kişisiniz. En yakın arkadaşınızdan başka hiç kimse içsel benliğinizi ortaya çıkaramaz. O varken siz siz olursunuz en ufak tereddüt etmeden. Yaptığınız şeylerde kendinizi rahat hissedersiniz çünkü onların sizi yargılamayacağını biliyorsunuz. Onlar sizi kazanırlar. Tıpkı melekler gibi değil mi?

2. Göstermeseler dahi her zaman korumacıdırlar

Hayatta bizi herkesten daha çok koruyacak birkaç kişiden biridir en yakın arkadaşımız. İşin en iyi tarafı korumacılığı bize hükmetmeden yaparlar. Bazen sizin için yaptığı şeyleri söylemez bile. ‘’Hükmetmeyen korumacı’’ kulağa melek gibi geliyor olabilir.

3. En iyi akıl hocalarınızdır

Bazen sıkıntılarla uğraştığınızda kimi ararsınız? Tabiki, en yakın arkadaşınızı. Onun size içten değer verdiğini bilirsiniz ve ondan yardım almak istersiniz. Belki çılgın veya tuhaf insanlar olabilirler en yakın arkadaşlarınız ancak iş yardım etmeye ve öğüt vermeye geldiğinde en bilge ruhlu kişilere dönüşebilirler. Melekler de aynı şeyi yapmaz mı?

4. Onlara olan güveniniz sarsılmaz

Hayatta yalnızca bir insana güvenebilme imkânınız olsaydı muhtemelen o kişi en yakın arkadaşınız olurdu, değil mi? Bunu açıklayamazsınız belki ancak en iyi arkadaşların güven ve inanç verdiği ortada. Ve zamanla onların hayatta en güvendiğiniz insanlar olduğunu fark etmeye başlarsınız.

5. Her zaman arkanızda olduklarını bilirsiniz

Bugüne kadar size destek çıkıp arkanızda olduğu zamanların sayısı çok olmuştur. Kariyer kararlarınızdan tutun hayat hakkındaki öğütlere her zaman arkanızda size hep destek olmuşlardır. Ne probleminiz olursa olsun o anda size yardımcı olabilmek için her şeyi yaptıklarını görürsünüz.

6. Bağlarınızın ne kadar güçlü olduğunu tahmin dahi edemezsiniz

Bazen kendinizi, en yakın arkadaşınızla olan bağınızın ne kadar güçlü olduğunu düşünürken bulursunuz. Yüreğinizin derinliklerinde o saf ve sevgi dolu bağları hissedersiniz. Nasıl bu kadar büyüdüğünü anlamazsınız belki ama madem ki en yakınınız, o zaman bağlarınız da hep devam edecektir.

7.Sizi nasıl rahat ettireceklerini bilirler

En yakın arkadaşınızdan başka kim sizi rahat hissettirir? Çok kişi yoktur diye tahmin ediyoruz. Sizi neyin mutlu neyin mutsuz ettiklerini bilirler. Onlarlayken rahat ve güvende hissedersiniz.

8. Kimse yokken onlar vardır

Koruyucu meleğin asıl işi nedir? Korucu melek sizin en büyük destekçiniz, rehberiniz ve kötü dönemlerden geçtiğiniz zamanlarda size göz kulak olan kişidir. Tüm dünya sizi yalnız bırakmayı seçtiğinde, sizin yanınızda olmayı seçen tek kişidir koruyucu meleğiniz. Şimdi en yakın arkadaşınızı düşünün. Koruyucu melek gibi değil mi?

Yorumlar