Bilim Kadınların Arzuladığı Erkek Tipini Ortaya Çıkardı! İşte Kadınlara Göre Çekici Erkeğin 10 Özelliği

ideal-adam

Her kadının kendine göre yakışıklılık kriterleri vardır. Ancak bilim adamları ‘’ideal erkek’’ tanımlamasını bulmaya çalışıyor. Bilimsel açıdan erkekleri çekici gösteren 11 özellik yapılan araştırmalara göre şu şekilde sıralandı;

1. Kalın kaşlar ve kare çene

ideal-adam

Bu ikisi maskülen erkeklerin ana özelliklerindendir. Kadınlar uzun süreli bir ilişki aradıklarında bu özelliklere sahip erkekleri tercih ediyor.

2. Sakal

ideal-adam-2

Bilim adamları sakalın bir erkeğin yakışıklılığını nasıl etkilediği konusunda bir araştırma yaptı. Kadınlara farklı farklı sakal tarzları gösterildi. Bunlar sinek kaydı, hafif kirli sakal, kirli sakal (tıraştan sonraki 10.gün) ve çok sakallı hallerdi. Kadınlar en çok kirli sakalı beğendiler. Çünkü kendi bildirimlerine göre, kirli sakalın hem olgun hem de maskülen bir hava yarattığını düşündüler.

3. Yara izleri

ideal-adam-3

Bilim adamları kadınlara hem yarasız hem de yara izi olan erkek yüzleri gösterdiğinde, kadınların yara izi olan erkekleri daha çekici bulduğu ortaya çıkmıştır.

4. Utangaç gülümseme

george-clooney-gulumsseme

Erkekler daha yakışıklı olmak istiyorlarsa gülümsemeleri utangaç olmalıdır. Hatta bu gülümsemenin ağırbaşlı olması çok daha da iyidir.

5. Yaş

ideal-adam-4

Yapılan bir başka araştırmada, bir kadından yakışıklılık olarak aynı standartta olan ancak  yalnızca yaşları farklı olan iki adam arasında bir seçim yapması istendiğinde yaş olarak daha büyük olan erkeği seçtiği ortaya çıktı. Bunun sebebi yaşı büyük erkeklerin, daha olgun, daha güvenli ve daha bağımsız davranmaları olabilir. Ayrıca erkeklerin üreme yeteneğinin çok yüksek yaşlara erişmediği müddetçe bozulmaması da, kadınların bu konuda karar vermesinde rahat davranmasına sebep olmaktadır.

6. Evcil hayvanlar

kedi-ve-adam

Kadınların bir evcil hayvana sahip erkekleri daha çekici bulduğu birçok araştırmayla ortaya konan bir gerçek. Bilim insanları kadınların bilinçaltı düzeyde ‘’eğer bir adam evcil bir hayvanın sorrumluluğunu alabiliyorsa, muhtemelen hem bana hem de çocuklarımıza da göz kulak olacaktır.’’ şeklinde bir düşünce yürüttüklerini düşünüyor. İşte bu kadınların evcil hayvanı olan erkekleri daha çekici bulmalarının altında yatan temel sebep.

7. Kırmızı kıyafetler

kirmizi-giyen-erkek

Son zamanlarda popüler olan bu araştırmayı daha önce duymuş olabilirsiniz ama yine de tekrarlayalım; Bilim adamları kırmızı giyen erkeklerin kadınlara daha çekici geldiğini söylüyor. Bu arada erkeklerin de benzer şekilde kırmızı giyen kadınlrı daha çekici bulduğu da aynı araştırmada ortaya konan bir başka gerçek.

8. Bir müzik aleti çalmak

gitar-calmanin-faydasi

Bir enstrüman çalabilen erkek kadınlara daha çekici geliyor! Yapılan bir araştırmada, bir erkek 3 farklı şekilde kadınlardan telefon numaralarını istedi. Birinci durumda elinde gitarla, ikinci durumda eli boşken, üçüncü durumda ise elinde spor çantası varken. Elinde gitar varken kadınların %35’i numarasını vermeyi kabul etti. Eli boşken %14, elinde spor çantası varken ise kadınların sadece %9’u telefon numaralarını vermeyi kabul etti.

9. Sarımsak yedikten sonraki vücut kokusu

sarımsak

Buna inanmak oldukça zor gelebilir ancak yapılan bir araştırmada bilim insanları erkekleri iki gruba ayırarak, ilk gruba peynir ve ekmek yedirdi. İkinci grup ise hem ekmek ve peynir hem de 12 gram sarımsak yedirdi. Daha sonra koltuk altlarına pamuk bir ped koymaları ve tüm gün boyunca deodorant kullanmamaları istendi. Daha sonra denek kadınlara bu pedler koklatıldığında kadınlar bilinenin aksine, sarımsak yiyen erkeklerin kokusunu daha çekici buldu!

10. Mizah anlayışı

smiles-f

Kadınların kendilerini güldüren erkekleri sevdiği zaten bilinen bir gerçek. Bunun altında yatan ana sebepse kadınların bilinçaltı seviyesinde, kötü espri yapan erkeklerin diğer konularda da başarısız olacağını düşünmeleridir. Bu yüzden kendilerini güldürebilen erkekleri daima daha çekici ve daha zeki görürler.

Yorumlar