Bir Erkeği Bir Kadının Gözünde Bin Kat Daha Fazla Büyütecek Bir İdeal Erkek Profili

ideal-erkek-profili

Kadınlar çok ince ayrıntıların insanıdır. Onların gözünde en ufak bir detay bile karşısındaki erkeği hem yüceltebilir hem de yerin dibine sokabilir.

1. Parayla, statüyle karşısındakini etkilemeye çalışmaz. Laf arasında malını, parasını, hinterlandını belli edecek şeylerden bahsetmez. Birini etkilemek için dolaylı değil direk yollara başvurur. Başkalarından veya işinden bahsederken meslekleriyle veya statüleri ile tanımlama yapmaz. İnsanları paraları ile veya kazançları ile değerlendirmez. Herkese eşit mesafede saygılı davranır.

çift

2. Kendisini makyajla, teşhirci kıyafetlerle, kadınsılığın ön plana çıktığı taktiklerle vs etkilemeye çalışan kadının zekasına hakaret ettiğini düşünen, isterse dünyanın en güzel kadını olsun irite bulan ve bu tip kadınlarla işi olmayan erkektir. Prensipleri vardır. Kolay kolay kimsenin elinden tutmaz, tuttuğu eli de kolay kolay bırakmaz.

mutlu çift

3. Reddedildiği zaman kesinlikle uzatmaz. Sessizce gider. Cevap verme, laf anlatma çabasına düşmez. Sonuçların sorumluluğunu daha adım atarken almıştır ve kimseye salça olmaz.

çift

4. Karşısındakini değiştirmeye çalışmaz. Ne istediğini bilir. İlk başta size bakıp ilişki başladıktan sonra yeni huylar edinmez. Zira yeni huy sanılan şeyler aslında yeni huy değildir: Sizi elde edene kadar gizlenmiş özelliklerdir. “Elde etme” saçmalığını ne hayatında barındırır ne de hayatına girecek birinde böyle bir bakış açısı olmasını hazmedebilir. Bu konuda keskin kırmızı çizgilere sahiptir.

mutlu çift

5. İhtiyacınız olduğunda şartları zorlayacak kadar yardımsever, iyiliğini suistimal ettiğinizde yüzünüze hemen vurmayacak kadar zeki ve olgun, devam ettirdiğinizde bu huyunuzu anında hayatından çıkaracak kadar da prensiplidir. Kararları katidir. Düşüncelerini etkileyemezsiniz. Göz yumduğu şeyler size tolerans gösterdiğinden ve bu tolerans zamanlarında kredisini henüz bitirmediğinizden hayatındasınızdır. Düştüğünüzde kaldırır, hayatından çıksanız da bir şekilde öğrenirse gelir yine kaldırır; ama hayatında değilken size iyilik yapması hayatına yeniden gireceğiniz anlamına gelmez. O, onun adamlığıdır, sizin unutulmazlığınız değil. Bu yoldan yürürüz biz diye zekasını ve çizgilerini hafife alırsanız eğer onuru ile oynanacağını düşünür. Çirkinleşmez ama yardım alma şansınızı tüketirsiniz.

sevgili

6. Sizi değiştirmeye çalışmadığı gibi onu da değiştirmenize müsaade etmez. Bir olmak yerine birlikte olmayı hayat felsefesi edinmiştir. Bir olmak, diğerinin hayatını da bir anlamda özel alan bırakmayacak şekilde yok etmektir. Ona çok yakın olmanız demek onun özel alanını yok edeceğiniz ve onun da sizinkini yok edeceği anlamına gelmez. Mutluluktan sarhoş olduğunuzda bunu denerseniz o rüya aleminden bir anda cehennemin dibine düşersiniz ne olduğunu anlamazsınız bile. O sadece yanına yoldaş arıyor. Kimseye muhtaç olmadığı gibi sizin de ona muhtaç yaşamanızı asla istemez. Dimdik durabilen bir kadın ister yanında. Bu sebeple güçlü olmalısınız. Düştüğünüzde elinizden tutacaktır ama normal şartlarda ayakta duramayan birini yanında istemez. Yoldaştır aradığı, süs veya biblo değil.

sevgili

7. Kadınını kısıtlamaz. Kendini geliştirmesine izin verir ve destekler. Kadınının sınırlarını söylemeyi asla istemez. Yani sizi serbest bırakması demek birlikte olduğunuzu unutmanız anlamına gelmez. Size gösterdiği kadar özeni sizden ister. Fazlasını yaparsanız sizin ona kırılacağınızdan daha fazla kırılır size. Çünkü bunu yaparken etrafa karşı da bir direnç gösteriyordur. Bunun değerini bilin.

çift

8. Şiddet eğiliminde değildir. Sabırlıdır ve bencil değildir.

sevgili

9 . Kaliteli erkek kumandayı, müzikçaları (evde, otomobilde), arabanın anahtarını bencilce kullanmaz. Ortak malları kullanırken sadece kendisine aitmiş gibi davranmaz. Bu çok önemlidir. Bu ikisi ortak eşya ise mesela, bunlarda bencillik yapıyorsa birçok şeyde de yapacaktır.

çift

10. Bir kadın gördüğünde muhabbet ederken fazladan ses incelmesi göstermez. Fazladan kibarlaşmaz. Neyse odur. Bu tip şeylerden de hoşlanmaz. Hayatına da böyle tipleri almamaya dikkat eder; erkek arkadaş olarak da.

sevgili

 

Kaynak

Yorumlar