Bir Erkeğin En Derin Hislerini Tam Bir AHMAK Gibi Davranarak Saklamaya Çalıştığının 7 İşareti

genc-cift

Bu tamamen bir kamuflaj kızlar.

Erkekler neden aptalca ve ahmakça davranıyor? Bunun sebebi bu davranışların yardımıyla duygularıyla başa çıkma yöntemi geliştirmeleridir.

Hayatım boyunca erkeklerle uğraştım. Sadece erkeklerin olduğu bir okula giden 4 erkek kardeş, 3 oğul, artı olarak birde eş ve erkek egemen bir iş ortamında çalışmak derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Şunu kesin olarak söyleyebilirim ki, iş duygularla baş etmeye geldiğinde her erkeğin farklı bir baş etme mekanizması var.

Kadınlar duygularını açıkça konuşmak isterken, erkekler olabildiğince ötelemeye çalışırlar. Bu durum binlerce yıl önceye, kadın ve erkeğin hayattaki rollerinin oluştuğu döneme kadar gider.

jerk man gif ile ilgili görsel sonucu

Erkeklere koruyucu, sağlayıcı ve avcı olmaları öğretilmişti. O zamanlarda, duygular hakkında konuşulmazdı. Erkekler duygularını içine atmak, ötelemek ve devam etmek zorundaydı.

Kadınlara ise ev işleriyle, hastalarla ve çocuklarla ilgilenmeleri öğretilmişti. Diğer bir deyişle kadınlar hayatın “yumuşak” tarafıyla ilgilenirken, erkeklerin savaş ve ölüm gibi “zor” taraflarını göğüslemeleri beklenirdi.

Bugünlerde kadınlar kariyer sahibiler. Bağımsızlar. Kendi küçük ailelerinin sağlayıcısı ve destekçisi olabiliyorlar.

Bu arada erkekler bu değişikliklerin farkına varamadılar. Hiç kimse onlara duygularıyla nasıl baş etmeleri gerektiğini öğreten hızlandırılmış bir kursa tabi tutmadı. Sizin sorunuz da şu “Erkekler neden bu kadar ahmakça davranıyor?”

Erkekler yoğun duygular içindeyken, kadınlar tarafından her zaman beğenilmeyen ve kolay anlaşılmayan bir baş etme mekanizması geliştirirler ve bu durum sonunda onların ahmak gibi görünmesine sebep olur.

stupid man gif ile ilgili görsel sonucu

Bu zamanda ve çağda, önemli olan şey erkeklerin kadınları nasıl anlayabileceği, sevgi göstereceği, hassas ya da ince olacağı ve soytarımsı bir aşk kahramanı olacağıdır. Ancak diğer yandan erkekler duygularını nasıl ifade edeceklerini öğrenmemişlerdir.

Partnerinizin bir duygu karmaşası içinde olduğunu gösteren bazı sinyallerin olduğuyla alakalı bir konuşma ya da düşünce yok. Onun ahmak bir adam olduğunu sadece sizi anlamıyorsa fark edebilirsiniz.

Size yardım etmek ve partnerinizle aynı noktada buluşturmak için sizinle erkeklerin duygusal stres altındayken gösterdiği 7 karakteristik davranış şeklini paylaşacağım.

1-) Deli gibi partilerler.

party man ile ilgili görsel sonucu

Kulağa çok klişe geliyor, biliyorum. Bir ayrılık sürecinden geçerken, erkek içmeye başlar ve partiler. Bu sıklıkla “Umrumda bile değil”, “O kızdan kurtulduğum için çok mutluyum” ve “ Sıradaki kız gelsin” olarak görülür.

Ancak, bu aynı zamanda “Sevgilimi deli gibi özlüyorum ve kendi kendimle ne yapacağımı bilmiyorum, ayrılığı düşünmemek için tek yol partilemek” anlamına da gelebilir.

2-) Kaba ve sinirli bir hale bürünürler.

angry man ile ilgili görsel sonucu

Şşt, bunu erkeklere sakın söylemeyin ama bir erkek köşeye sıkıştığını hissettiğinde aynı huysuz bir kedi gibi davranır. Söylenen her şeye sinirli ve ani tepki verirler. Dil ise vücut diliyle birleştirerek kullandıkları bir silahtır. Bu şekilde partnerlerini kızdıracağını bilirler.

3-) Pervasız aktivitelerde bulunabilirler.

bambi jumping ile ilgili görsel sonucu

Bazı erkekler kendilerini, adrenalin sıçraması yaşayacakları aktivitelere adarlar. Birçok kadının “Gerçekten mi? Ne kadar aptalca.” diyeceği türden hem de.  Ama bu onların erkekliğini gösterme şeklidir.

4-) Fazla özgüvenlidirler.

confidence ile ilgili görsel sonucu

Bir zamanlar özgüvenli hallerini gösteriş yaparak gösteren ve benimde bunları “horoz” davranışı olarak adlandırmayı sevdiğim bir grup arkadaşınız vardır.

Sanki dünyalar onlarınmışçasına yürürler ve özgüvensizliklerini “Ben her şeyi biliyorum” maskesi arkasına gizlerler. Eğer bilgilerini sorgulamaya başlarsanız, bir aranda savunmaya geçerler ve diğer bir baş etme yeteneği olan kaba ve sinirli hallerine geri dönebilirler.

5-) Uygunsuz şakalar yaparlar.

barney stinson ile ilgili görsel sonucu

Espri, iyi bir stres azaltma yoludur ancak espriye başvuracaksanız sizi dinleyen kitleyi bilmek zorundasınız. Erkeklerin ruhsal acılarıyla uğraştıkları sırada filtreleri yoktur. Kullandıkları dil kaba olabilir ve bazı insanlara nahoş gelebilir.

6-) Karakterinin dışında davranışlar keşfederler.

İlgili resim

Herkesin henüz farkında olmadığı alışkanlıkları vardır. Yani erkek arkadaşınız karakterinden farklı davranıyorsa bunu dönüp kendinize sormak zorundasınız. “Neden? Bir problemle mi boğuşuyor? Sinirli mi yoksa hayal kırıklığına mı uğradı? Onu kendisinden geçirecek bir şey mi oldu?”

Bu şekilde onların dengesizliğini anlayabilirsiniz.

7-) Kendilerini dış dünyaya kaparlar.

emotionless man ile ilgili görsel sonucu

İletişim yoksunu erkekler sizin hisleriniz ve isteklerinizden habersiz bir şekilde kendi bildiklerini okurlar. Diğer bir deyişle, kendisini size kaparlar ve   bunun sizi nasıl incittiğini umursamıyormuş gibi gözükürler.

Evet, erkeklerin kullandığı baş etme mekanizmalarının anlaşılmasının kolay olmadığını biliyoruz Bir kadın olarak bunu anlıyorum ancak başarılı bir ilişkiniz olsun istiyorsanız, sevdiğiniz adamın kullandığı baş etme yöntemini çözmeye başlamanız iyi olur.

Bu üzüntünün, sinirin ve iletişim eksikliğinin yol açtığı ayrılığı önler ve karşılığında anlayış, şefkat ve eşitlik temelleri üzerine inşa edebileceğiniz bir ilişkinizin olmasını sağlar.

Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️
Elif Belemir Çakın

Ekleyen Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️

Yorumlar