Biriyle Konuşurken Sessizlik Olduğunda Sizi İlgi Çekici Kılacak 7 Sohbet Açma Taktiği

iki-tanisan-erkek-kadin

1. Konuyu çocukluğa getirme taktiği
Çocukluktan konular açıp sohbet etmek sadece eğlenceli değildir, aynı zamanda karşınızdaki insanın yaşamına dair derinlemesine bilgi sahibi olmanızı da sağlar. Çocukluk, insan yaşamında derin ve büyük izler bırakan bir dönemdir. Bazı insanların çocukluk anıları elbette tamamen iyi olmayabilir, ancak her zaman için paylaşılacak harika ve ilgi çekici anılar vardır.

cocukluk

İdeal olanı, bu tür konuşmaların çocukluk anektodlarına odaklanmasıdır. Herkesin ilkokula dair anıları vardır. Oradaki arkadaşlarınızla, oynamaktan zevk aldığınız oyunlarla veya o yaşlarda hayranlık duyduğunuz kişilerle ilgili anlatacak bir şeyler mutlaka bulursunuz. Zamanın çoğunlukla güzel geçtiği o dönemlere ait konular bulmakta herhangi bir sıkıntı veya tıkanıklık yaşamayacaksınız.

2. Seyahat anıları
Sohbet ettiğiniz kişi evinden zar zor çıkan biri bile olsa, geçmişte yaptığı ve mutlaka hatırladığı bir seyahati olacaktır. Seyahatler her zaman için bilinmeyene yapılan keşifler gibidir, bu nedenle sürprizlerle ve yeni bilgilerle doludur. Geçmiş seyahatler hakkında sohbet etmek bu yüzden her zaman keyif verir.

meditasyon-yapan-adam-doga-461x285

Bu konu başlığının kendi içinde bir bonusu daha bulunmaktadır: Geçmiş seyahatler hakkında konuşarak karşı tarafla faydalı bilgi alışverişlerinde de bulunabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz durum sadece tecrübe paylaşmak anlamına gelmemelidir; sohbeti yapan kişiler aynı zamanda bu yolla gelecekte kullanılmak üzere faydalı bilgiler de edinmiş olur.

3. Kitaplar ve filmler
Filmler, hemen hemen herkesin sıkıntı yaşamadan mutlaka söyleyecek bir şeyler bulabileceği bir sohbet başlığıdır. Filmlerden bahsetmek için sinefil olmanıza hiç de gerek yoktur. Herkes hayatının bir noktasında kalbine dokunan bir filmi mutlaka izlemiştir.

film-izleyen-cift

Bu filmler size gerçek anlamda temas eden, sizi güldürürken ağlatan ya da hayatınızda keşfedemediğiniz bir şeyi bulmanıza imkan sağlayan yapıtlardır. Sinema bir buluşma noktasıdır, ve bu şekilde birçok arkadaşlığı da başlatabilir.

4. Müzik
Kim müzik dinlemeyi sevmez ki? İnsanoğlu dünyaya geldiği ilk andan itibaren müzikle hep bir arada olmuştur. Tüm kültürlerde ve tarihteki her zaman aralığında müzik karşımıza çıkmaktadır. Muhakkak ki müzik, her türlü sosyal sınıfı delen ulusal bir dildir. Dini, ırkı veya herhangi bir ideolojisi yoktur. İki insan birçok konu hakkında tamamen zıt görüşlerde olabilir, ancak söz konusu müzik olduğunda mutlaka bir ortak nokta bulur.

muzik-dinleyen-kadin

5. Hayvanlar
İnsanoğlu binlerce yıldır evcil hayvanlarla birlikte yaşamaktadır. Bazıları papağanlardan ve balıklardan, birçok insan ise kedilerden ve köpeklerden hoşlanır. Bu evcil hayvanlar, evde süs olsun diye duran eşyalardan farklıdır. Bu hayvanlar hayatımızın birer parçası olur, ailemizin birer üyesi haline gelirler. Hayvanlardan bahsetmek mutlaka sizi keyifli bir sohbete götürecektir.

karakedi

6. Yiyecek ve İçecekler
Sevdiğiniz veya hoşlanmadığınız yiyecekler hakkında konuşmak genellikle eğlencelidir. Örneğin mantarları neden tereyağında kızarttığınızı veya neden ıspanak yemeyi tercih etmediğinizi böyle bir sohbetin içinde açıklayabilirsiniz. Bu konular başta önemsiz görünebilir, ancak gerçek hayatınızın en insani ve gündelik parçaları bu konular üzerine kuruludur. Bir süredir denediğiniz egzotik gıdalar ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ilginç bir sohbeti başlatabilir.

saglikli-yemek

7. Spor ve hobiler
Dünyada hobisi olmayan tek bir kişi bile yoktur. Herkesin yeterince boş zamanı vardır ve insanlar o anları en çok keyif aldığı şeyleri yaparak geçirir. Bazı insanlar bunu daha bilinçli yaparken, diğerleri bu şekilde yapmaz. Ama gerçek şu ki hepimiz boş zamanlarımızda sevdiğimiz bir etkinliği yapmaktan hoşlanırız. Bu boş zamanı bitkilerle ilgilenerek, televizyon izleyerek veya pencereden dışarı bakarak harcayabilirsiniz.

Ekleyen Can Eren

Can Eren

Kendime düşünceler.

Yorumlar