Birlikte Olduğunuz Kişi Bu 9 Özelliğe Sahipse Dikkatli Olun!

cift-kavga-ediyor

1.Arkadaşlarınızla Vakit Geçirmenize İzin Vermiyorsa

arkadaş

Arkadaşlarınızı çok nadir görüyorsunuz ve buluşmalara partnerinizle birlikte katılıyorsunuz. İlişki içinde bazen boş zamanınızın olması gerekiyor. Karşılıklı olarak birbirinize zaman vermelisiniz. İlişkinin başlarında sürekli olarak birbirinizi görüyor olmanız çok normal bir durumdur. Fakat bir süre sonra birbirinizi serbest bırakmalısınız.

2.Harcamalarınızı Kontrol Etmeye Çalışıyorsa

cuzdan

Güven önemli bir faktördür fakat öncelik her zaman siz olmalısınız. İlişki içinde mutlaka ekonomik özgürlüğünüz olmalıdır. Gelir giderlerinizi ortak bir şekilde halletmeye çalışmalısınız.

3.Telefonunuzu Kontrol Ediyorsa

mobile-phone-1917737_960_720

Birbirinizin telefonlarına ve maillerinize bakmamalısınız. Bu sevginizin bir göstergesi değildir aksine birbirinizin özel hayatında bulunduğunuz bir müdahaledir. Bu tarz kontroller sizi ilişkinizden ve birbirinizden soğutacaktır. Birbirinize güvenmelisiniz çünkü sağlıklı bir ilişkinin temeli güvendir.

4.Nasıl Giyinmeniz Gerektiğinizi Söylüyorsa

özlem

İlişkinizin uzun soluklu olması için kendinizi sevmeli ve kendinize saygı göstermelisiniz. Parteriniz sizin kıyafet seçmelerinize karışmamalıdır. Siz başkaları için değil, kendiniz için giyiniyorsunuz. Özgüveninizin oluşması zor fakat sağlıklı bir ilişki için gerekli bir süreçtir.

5.Gelen Aramalara Cevap Vermediğiniz Zamanlarda Size Sinirleniyorsa

mutsuz çift

Bu davranışı normal karşılamamalısınız. İlişki içinde pozitif davranışlara ihtiyacınız vardır. Eğer kaçırdığınız telefon aramalarını görünce korkuyorsanız bu ilişki de bir sıkıntı var demektir.

6.En Yakın Arkadaşınızı Kıskanıyorsa

Kıskançlık bir hastalıktır. Bazen şakalaşabiliyoruz fakat şakalaşırken aşıra kaçmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer partneriniz size güvenmiyorsa, uzun soluklu bir ilişki yaşamanız imkansızdır.

7.Fikrinizi Söylemekten Çekiniyorsanız

cift-kavga-ediyor

Aşık olmak korkmaktan ziyade mutlu olmaktır. Partneriniz güvendiğiniz bir insan olmalıdır, ondan korkmamalısınız. Fikrinizi söylemekten çekinmeyin ve karşınızdaki insandan düşüncelerinize saygı duymanısını bekleyin. Sonunda farklı fikirlere sahip olmak, size ilişki içinde çok şey katacaktır.

8.Sizi Suçluyorsa

kavga-eden-cift

İlişkide sınırlarınız olsun ve sınırlarınızı aşmamaya dikkat edin. Partnerinizin sizi eleştirmesine izin vermeyin. İlişkiye başladığınız zaman kurallarınız koymalısınız. Birbirinizi eleştirmemeye özen göstermelisiniz. Sizi eleştirdiği zamanlarda, kavga etmemlisiniz.

9.Eğer Arkadaşlarınız Size Uyarılarda Bulunuyorsa

Böyle bir durum karşısında arkadaşlarınızı dinlemelisiniz. Kendi olaylarınıza karşı objektif olmakta zorlanabilirsiniz. Arkadaşlarınız farklı bakış açılardan olayları inceleyip, size en doğru aklı verebileceklerdir.

 

 

 

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar