Boy Ölçüşülemeyecek Kadar İyi Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

marla2

“Kendimi sevmeye başladığımda, herkesle ilişkim değişti”.

Boy ölçüşülemeyecek kadar iyi olmanın basitçe anlamı, hiçbir şeyin ya da hiç kimsenin sizi rahatsız etmesine izin vermemektir. Varlığınızın, yaptığınız şeylerin, yaşadığınız yerin ve hayatınızın her anının farkında olma durumunun en yoğun yaşandığı haldir. Bu kişi kendisiyle o kadar huzurludur ki dışarıdan gelen hiçbir eylem bunu bozamaz.

Boy ölçüşülemeyecek biri olmak, ruhunuzla tamamen bir bütün halinde kalarak beklentilerden ve bağlılıklardan arınmaktır.

being careless gif ile ilgili görsel sonucu

Artık beklentilerin, bağlılıkların sizi güçsüz kıldığını anlamışsınızdır ve işte sizi tam da bu boy ölçüşülemeyecek biri yapar. Sizi zarar verilebilir hale getiren bu zayıflıklarınızdan kurtulmayı öğrenmişsinizdir. Sonu olan oyunun ötesine geçmişsinizdir ve sonsuz oyunu kucaklamışsınızdır ve hiçbir amaç gütmeden oyunun içinde kalmaya devam edersiniz. Bu sizi tüm ruhlar arasından en güçlüsü haline getirir. Varlığınızın amacını gerçekten anlamışsınızdır.

Eğer boy ölçüşülebilen biri olup olmadığınıza emin değilseniz işte karar vermenizi kolaylaştıracak 6 işaret:

1- Kendi değerinizin farkındasınızdır

özgüvenli insan resmi ile ilgili görsel sonucu

“Güçlü insanlar, kendi değerini bilme ve kendinin farkında olma konusunda çok güçlü bir duyguya sahiptir: başka insanların onayına ihtiyaçları yoktur.” Roy T. Bennett, The Light in the Heart (Kalpteki Işık)

Gerçekten orijinal bir insan olduğunuzu bilirsiniz. Kendinizden eminsinizdir ve hiç kimse ya da hiçbir şey sahip olduğunuz eşsiz benliği sorgulamanıza sebep olamaz. Aslında, ruhunuzun parmak izi  işlevini görmesi sizin marifetinizdir ve negatif bir enerjiyi bile pozitife çevirebilirsiniz.

2- Kontrol edebileceğiniz tek bir şeye odaklanırsınız ve edemediklerinizi boş verirsiniz

odaklanmak ile ilgili görsel sonucu

“Hayatınızdaki inanılmaz değişim, üzerinde güç sahibi olduğunuz bir şeyin kontrolünü ele almaya karar verdiğinizde gerçekleşir.” – Steve Maraboli, Life (Hayat), the Truth (Gerçek), ve being Free (ve Özgür olmak).

Kontrol edebileceğiniz şeylerin kendi davranışlarınız ve eylemlerin olduğunuzu bilirsiniz. Aynı zamanda diğerlerini kontrol edemeyeceğinizi bildiğinizden bağlılıkları ve beklentileri hayatınızdan çıkartırsınız. Belirsizlikleri kabullenirsiniz ve kontrol edemeyeceğiniz şeyler sizi rahatsız etmez. Daha çok kendinize odaklanırsınız.

3- Kendinizi seversiniz

özgüvenli insan resmi ile ilgili görsel sonucu

“ Beni aşağı çekebilecek tek kişi benim ve artık kendime beni daha da aşağı çekmesine izin vermeyeceğim.” – C. JoyBell C.

Diğerlerinin sizi sevmesi ya da sizden nefret etmesi umurunuzda değildir. Sizden nefret edenlere ve sizi sevenlere aynı şekilde davranırsınız. Kendinizi seversiniz ve sizin için en önemli olan da budur. Kendinizi bu kadar sevmeniz tüm güvensizliklerinizi ortadan kaldırır. Kötü zamanlardan korkmazsınız çünkü kendinize sahipsinizdir ve bunu da atlatabileceğinizi bilirsiniz.

4- Hayatınızı korkusuzca yaşarsınız

İlgili resim

“Bana göre, Korkusuzluk korkunun yokluğu demek değildir. Tamamen korkmamak değildir. Bana göre Korkusuzluk, korkulara sahip olmaktır. Korkusuzluk şüphe duymaktır. Hem de çok fazla. Bana göre Korkusuzluk, sizi ölümüne korkutan şeylere rağmen yaşamaktır.”-Taylor Swift.

Rahat hissettiğiniz alandan çıkmak ve korkularınızla yüzleşmek konusunda çok isteklisinizdir. Tüm zorlukları, sıkıntısız halletmek için yüzünüzde bir gülümsemeyle karşılarsınız. Kendinizi bu engellerle yüzleşmek için sürekli olarak yüreklendirirsiniz. Aynı zamanda her şeyi kaybedebileceğinizin farkındasınızdır ancak bu sizi durdurmaz.

5- Affedersiniz

sarılmak ile ilgili görsel sonucu

“Hata yapmak insana mahsustur. Affetmek ise tanrısaldır.” –Alexander Pope, An Essay on Criticism ( Eleştiri Üzerine Bir Makale).

Sinir ya da incitme gibi duyguların insanı sadece aşağı çektiğinin farkındasınızdır. Bir insan ne kadar hatalı olursa olsun affedin ve devam edin çünkü böylece o kişiye karşı bir bağlılığınız kalmaz. Diğer insanların eylemleri sizi etkilemediği için kolayca affedebilirsiniz. Geçmişin geçmişte kaldığını ve buna yapacağınız hiçbir şeyin olmadığını bilirsiniz. Ama geleceği şu anki davranışlarınızla değiştirebilirsiniz ve diğer insanları affederek, bağlılıklardan kurtularak da yapabileceğiniz en iyi şeyi yapmış olursunuz.

6- Hayatınızı uçlarda yaşarsınız

hayatı uçlarda yaşamak ile ilgili görsel sonucu

“Dans et. Gülümse. Kıkırda. Şaşır. GÜVEN. UMUT ET. SEV. DİLE. İNAN. Çoğumuz, bu hayat yolculuğunun her anından keyif almak ve o anda olduğumuz yere şükretmek yerine her zaman ne kadar mesafe kat ettiğimize odaklanırız.”- Mandy Hale, The Single Woman: Life, Love and a Dash of Sass (Bekar Kadın: Hayat, Aşk ve Bir Tutam Şımarıklık

Her günü yarın hiç yokmuşçasına yaşarsınız. Hiçbir şey sizi aşağı çekemez: hiçbir engeli umursamazsınız. Bu evrenin size sunduklarını kucaklarsınız ve evrenin akışına kapılarak yelken açarsınız. Bunu yaparak pozitifliği kucaklarsınız ve gittiğiniz her yere olumlu enerjiler yayarsınız.

Eğer boy ölçüşülemeyecek biriyseniz bu evrenin ruhuna bağlısınız demektir. Ruhsal olarak etrafınızdaki insanlardan çok daha güçlüsünüzdür. Lidersinizdir ve büyürken başka liderler de yaratırsınız.

KAYNAK

Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️
Elif Belemir Çakın

Ekleyen Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️

Yorumlar