Bu 5 Özelliğe Sahipseniz, Oldukça Yaratıcı Birisiniz!

yaratıcı

Hepimiz yaratılışın faydalarından yararlanırız, fakat son derece yaratıcı bir kişinin zihninde olanlar, dışarıda gördüğümüz şeylerden çok uzaktır. Oldukça yaratıcı bir kişiyseniz, karşılaştığınız mücadeleler ve zorluklar sizi izole eder veya yalnız hissetmenize neden olabilir. Bunu akılda tutmak gerekirse, burada son derece yaratıcı olanlara karşı kabul ve anlaşılması gereken beş ortak mücadele vardır:

1. Bazen yanlış anlaşılabiliyorsunuz.

Farklı düşünce süreçlerine sahip olmak, yaratıcı bir zekaya ne katar? Bir şeyler hakkında farklı düşünmeden, yeni fikirler ve yaratılanlar gerçekleşemezdi. Gördüğümüz her şeyi düşünme biçimimiz aracılığıyla süzme eğilimindeyiz ve bu, toplumsal normlara aykırı olabilir. İnsanlar bu nedenle sıklıkla bizi yargılar ya da düşündüğümüz, hareket ettiğimiz yollarla bizi yanlış anlar ve bu tür yanlış anlamalar bazen tecrit, kabul edilememe ya da başkalarından ayrılma duygularına neden olabilir.

üzgün

2. Ben merkezlisiniz.

Bu bencil anlamını kastetmiyor, daha çok kendi hislerinizle ve durumlarınızla tüketilmekle ilgilidir. Bu, kaçınılmaz olarak aşırı düşünme problemlerine ve bir durumun veya gelecekteki olayların ortaya çıkmasına gereksiz yere endişelenmeye yol açar. Yaratıcı insanlar, kendileri hakkında çok eleştirel olma eğilimindedir ve bazen normalden fazla duygularla kendilerini yargılarlar.

kadın

3. Dünyayı algılama biçiminiz diğer insanlardan daha farklıdır.

Yaratıcı sürecin bir parçası olmak için fikir, kavram ve bakış açılarından farklı bir perspektife sahip olmanız gerekir.
Bir şeyleri başkalarından farklı bir şekilde görme, başkalarından kendilerini tutuklama ya da anlama yeteneğinden yoksun bırakma hissi ile sinir bozucu ve bazen de onları tecrit edebilir hissi uyandırır.

adam

4. Gerçeklikten ziyade hayal gücü üzerine olan düşüncelere daha fazla odaklanıyorsunuz.

Hayal gücü, yaratıcı zekaya güç veren şeydir. Hepimiz kendi gerçeğimizi yaşıyoruz, ancak son derece yaratıcı insanlar alternatif bir gerçeğe bayılıyor olmaya eğilimliler. Bu olumlu bir şekilde kullanılabilirken, aynı zamanda zararlı olabilir, çünkü hayal gücümüzün içindeki herhangi bir olumsuz unsur orantısız hale getirilebilir. Bu, gerçekte olduğundan daha fazla bir sorun yaratabilir, çünkü aşırı aktif imgeleme yanlış inançlar yaratabilir. Düşünceleri hayal etmek için hayal gücünü kullanmak, daha iyi düşünce, inanç ve perspektiftir. Yaratıcı insanlar için bu bir bonus ancak bir kere negatif tarafından başladıktan sonra, bunun olması sorunlu bir özellik olabilir.

kadın

5. Başkalarından aktif olarak eleştiri duymak istiyorsunuz.

Fikirlerinizi ve hayallerinizi sürekli olarak ortaya koyarak, bunu yapmayan insanlara göre daha fazla olumsuz geri bildirim elde edebilirsiniz. Belli ki bu deneyimlerinize nasıl baktığınıza bağlıdır, ancak birçok yaratıcı insan yeterince iyi olmadığı için özgüven ve duygu eksikliği yaşar. Bunu bir alışkanlık haline getirmek, başkalarından eleştiri aramaya aktif olarak başlayabileceğiniz ya da sadece çok fazla şey beklediğiniz anlamına geliyor. Sanki bilinçsizce, olabildiğince iyi olmadığına dair inancınızı doğrulamak için onay bulmaya çalışıyormuşsunuz gibi.

sohbet-eden-insanlar

Yorumlar