Bu Kadarına da Pes! Sipariş Edilen Pizzaya Tüküren Kurye Güvenlik Kamerasına Yakalandı

pizzaya-tukuren-kurye-filoji

Eskişehir’de gerçekleşen mide bulandırıcı olayda, pizza dağıtan görevli, pizzayı getirdiği binanın içinde pizzayı sahibine teslim etmeden önce açarak içine tükürdü. Yaptığı mide bulandırıcı olayı birde cep telefonuyla kaydeden kurye apartmanın güvenlik kamerası tarafından yaptığı her şeyin kayıt altına alındığının farkında değildi.

tukuren-kurye-3
Kurye pizzanın kapağını açıyor

Ancak pizza şirketi yaptığı açıklamada olayın farklı bir boyutu olduğunu iddia ediyor. Pizza şirketi olayın düzmece ve şantaj olduğunu, kendilerinden ise 1 milyon lira istendiğini iddia ediyor. Olayın perde arkası tartışmalı ancak şu kesin ki, 24 aralık tarihinde meydana gelen olay gerçekten de mide bulandıran cinsten.

tukuren-kurye-1

Kurye pizzanın içine tükürürken cep telefonuyla kendini çekmeyi de ihmal etmiyor. Apartman ışıklarının otomatik olarak sönmesi yüzünden cep telefonunun iyi çekmediğini düşünen kurye, işlemi defalarca tekrarlıyor ve pizzanın içine birkaç defa daha tükürüyor…

tukuren-kurye

Olayla ilgili açıklama yapan pizza şirketi, kurye B.S ‘nin işine “ahlak ve iyi niyete kurallarını çiğnemek” gerekçesiyle son verdiklerini ve olayı yargıya taşıdıklarını belirtti. Pizza siparişini veren müşteri H.A. pizza şirketi hakkında Eskişehir Tüketici Mahkemesi’nde dava açtı.

pizzaya-tukuren-kurye-filoji

Pizza şirketinin avukatları aracılığıyla mahkemeye gönderdikleri savunmada olayın şantaj olduğunu ve H.A.’nın avukatı aracılığı ile kendilerinden ilk olarak 1 milyon lira istediğini sonrasında ise bu parayı 500 bin liraya ve daha sonra da 238 bin 550 liraya düşürdüğünü aktardı. Olayın güvenlik kamera kaydı ise tam olarak aşağıdaki gibi;

Olayın sonucu ne olursa olsun, artık insanlar yemek siparişi verirken iki kere düşünecek gibi gözüküyor. Siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ekleyen filoji

filoji

Bilgi odaklı paylaşım platformu.

Yorumlar