Bu Resme Baktığınızda Dikkatinizi Çeken İlk Detay, Zihin Yaşınızı Ortaya Çıkarıyor!

filoji-detay

Kendinizi kaç yaşında hissediyorsunuz? Bedensel sağlığınız yerindeyse, kendinize bakıyorsanız, kendinizi dinç ve zinde hissediyorsanız, öğrenmeye açıksanız, yeni yerler görmeye ve yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız zihin yaşınız asıl yaşınızdan daha genç olabilir. Ben tam tersiyim mi diyorsunuz? Yeniliklere kapalıysanız, ağır hareket eden bir yapınız varsa, pratik düşünemiyorsanız, belli bir zaman dilimi içerisinde birkaç farklı konuyla ilgilenmek, sizi yaşıtlarınıza göre daha fazla yoruyorsa, zihin yaşınız da bu doğrultuda asıl yaşınızdan çok daha farklı olabilir. Çünkü biz insanlar, hayatta kazandığımız deneyimlerle olgunlaşan ve gelişen varlıklarız. Hayatımızda olup bitenin ne kadar farkında olduğumuz veya algılarımızın ne kadar açık olup olmadığı ise değişebilen durumlardandır. Bu anlamda da, zihin yaşlarımız birbirinden farklılık gösterebilir.

Bu görsel test, sizi zihin yaşınız konusunda aydınlatmakla kalmayıp, aynı zamanda algılarınıza bağlı olarak gelişen kişisel özelliklerinizden de haber verecektir. Fotoğrafı çok fazla incelemeden, baktığınız anda ne gördünüz? Gördüğünüz detayın açıklamasını okuyun ve gerçekleri görün.

Dans eden bir çift mi gördünüz?

Zihin yaşınız 16-20 arasında! Siz genç ve çevik kalabilen kısmın içindesiniz. Zihin yaşınız oldukça genç! Hatta ergenlik dönemindeki gençler kadar açık ve renkli algılara sahipsiniz. Eğer bu yaş aralığına veda edeli çok olduysa, garipsemeyin çünkü bu aslında zihninizin öğrenmeye ve keşfetmeye hala meraklı bir genç kadar açık olduğunu göstermektedir.

Zırhlı bir savaşçı mı gördünüz?

Dikkatinizi ilk çeken detay, Ortaçağ döneminden zırhlı bir savaşçı mı? Bu resimdeki savaşçı detayı, dans eden çiftten daha az dikkat çeken ve sol tarafta yer alan bir imge. Bu durumda zihin yaş aralığınız 20-27 arasında yer alıyor! Siz karşılaştığınız zor durumlara daha soğukkanlı yaklaşan, dikkatli ve olgun yapıda insanlarsınız. Çevrenizdeki insanlar sizi ara bulucu ve iş bitirici olarak görüyor olabilir. Olgunluğunuz sayesinde, çocukluk ve gençlik dönemlerinizde hep dikkat çekmişsinizdir ve arkadaş ortamlarınızda bu özelliğinizle nam salmış olabilirsiniz.

Yaşlı ve bıyıklı bir adam mı gördünüz?

Resimdeki en saklı detay olan yaşlı ve bıyıklı adamı gördüyseniz, sizin zihin yaşınız 28-40 arasında yer alıyor! Eğer yaşınız çok daha gençse, hayatta çok şey görmüş ve yaşıtlarınıza göre birçok büyük mücadele atlatmışsınızdır. Zihniniz son dönemlerde aynı anda birçok şeyle ilgilenmekten yorgun düşmüş olabilir. Yeni heyecanlar yaşamaya ve nefesinizi kesecek tecrübeler edinmeye haliniz kalmamış olabilir. Bu anlamda, sakin ve yolunda giden bir hayat yaşayıp, huzurunuzu olabildiğince koruma isteği duyduğunuzu söyleyebiliriz.

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar