Burcunuza Göre Sizi En Çok Mutlu Eden Kavramı/Duyguyu Söylüyoruz

filohhhl

Her birimiz gerçek mutluluğun peşindeyiz. Bazımız için belki yarın kadar yakın, bazılarımız için ise belki bir ömür tüketecek kadar uzak… Mutlu olma gayesidir aslında yaşama isteğimizi diri tutan. Her duygu ve her kavramın da mutlulukla bir ilişkisi vardır ancak, her birimize göre bizi mutluluğa aslında neyin götürdüğü değişebilir. Öznel bir yorum getirmek pek mümkün olamayacağı için bu konuda genel bir ayrım yapılabilir. Buna da kişisel özelliklerimizin oluşmasında büyük etkisi olan burcumuzu bilerek erişebiliriz. Örneğin bir yengeç burcu evinde sakin ve huzurlu bir şekilde saatlerce vakit geçirmekten mutluluk duyabilirken, bir yay burcu evde saatler geçirmekten sıkılıp dışarı çıkmak ve yeni yerler keşfetmek isteyebilir. Eğer sizi asıl mutlu eden kavramı henüz keşfedememişseniz, bu yazı belki de kendinizi tanımanızı ve sizi mutluluğa götürebilecek o kavramı öğrenmenizi sağlayabilir.

Astroloji bilimi doğum haritalarımızdan yola çıkarak bizi mutlu edebilecek konulardan ve kavramlardan haber alabileceğimizi öne sürüyor çünkü tüm yıldızların konumu ve gezegenlerin birbiriyle yaptığı açılar doğum bilgilerimize (saatimize/tarihine/yerine) göre değişiklik göstermekte ve bu bağlamda da bize özel bilgiler açığa çıkmaktadır. Yıldızlar sizi mutluluğa götüren kavramı fısıldıyor! Dinlemeye hazır olun…

Koç Burcu: Heyecan

filoji-koc-638x359

Koç burcunu mutluluğa götürecek duygu heyecandır. Onu heyecanlandıracak, kanını kaynatacak durumlarla ve kişilerle karşılaştığında hayatına gelen renk ve çoşku kendisini mutlu hissetmesini sağlayacaktır. Hayatta motivasyonunu kaybetmemek adına bazı mücadele ve zorlukları görmek ona iyi gelir çünkü o ateş grubunda yer alan bir burcun mensubu olduğu için mücadele eder feth eder ve kazanır. Bu amaç uğrunda hissettiği duygu da heyecandır, yani onu mutluluğa götüren şey…

Boğa Burcu: İstikrar

filoji-bog-638x359

Boğa burcu için istikrar gerektiren bazı konular vardır. Kişisel doğum haritalarına göre bu alanlar değişebilir. Bir örnek vermek gerekirse; gönül ilişkisi. Boğa burcu biriyle ilişkiye başladıysa ve kendisine uygun bulduysa, istikrarı korumak ister çünkü o radikal değişimlerden ve hayatını zora sokacak herhangi bir değişimden oldukça nefret eder. Bu anlamda da ona güven verecek ve bu özel duyguları paylaşmaya değecek birisiyle ömür boyu devam etmek, istikrarı korumak onu mutluluğa götüren en önemli kavram olacaktır.

İkizler: Özgürlük

ikizler-filoji-638x359

İkizler burcu çocukluğundan itibaren özgürlüğüne düşkün halleriyle ve yer yer başına buyruk davranışlarıyla dikkat çeker. Herkesin kendi kararını alabileceği, kendi doğrusuyla yaşayabileceği özgür bir dünya düşler durur. Çünkü onun için mutluluk özgürlüktür. Bağımsız olmak onun için oldukça büyük bir önem taşır bu anlamda da özgürlüğüne mani olacak herhangi bir durum korkulu rüyası haline gelebilir. Ayrıca ikizler burcu, hayattaki en derin yaralarından ve korkularından da beraat ederek kurtulur yani onları özgür bırakır. Onun için mutluluğun anahtarı özgürlüktür.

Yengeç: Devamlılık

filoji-yengec-638x359

Yengeç burcu duygusal anlamdaki güvenin burcudur. Yengeç burcunun hayattan muhtemel beklentisi, partnerine, ailesinden birine veya bir arkadaşına duygusal anlamda bağlanmak ve bu ilişki içinde huzur ve güven duygusunu tatmaktır. Yengeç burcu olmak demek iniş çıkışlı bir duygu durumuyla baş etmek demektir. Ona dair en dikkat çekici özellik duygularının oldukça derin olmasıdır. Duygusal anlamda güvenli ve huzurlu hissettiği zaman hayatındaki her alanı şifalandırabilir bu yüzden de bu hoş duyguların devamı onun için çok önemlidir. Devamlılık ise onun için güvence demektir. Bu devamlılığın sonunda ışık görüyorsa, oldukça mutlu olacaktır. Bu anlamda, onu mutluluğa götüren kavram devamlılıktır.

Aslan: Özgüven

basak-filoji-638x359

Tıpkı ormanların kralı sıfatına yaraşacak şekilde, Aslan burcu zafere giden yolda kendine olan güveni tamken yaklaşır hedefine. Bir Aslan kendine güvendiği zaman girdiği ortamlarda ihtişamı ve parıltısıyla dikkat çeker ve bu durum onu oldukça mutlu eder. İhtişamından güç alan Aslan, neşelenip etrafına da gülücükler saçarak eğlenceli ve etkileyici yönünü çevresine yansıtır dolayısıyla da popülerlik kazanır. Aslan burcu gerçek bir mutluluğa ulaşmak istiyorsa, zayıf noktalarıyla ve hatalarıyla da barışık olmalı ve kimsenin yaradılış gereği mükemmel olamayacağını bilmelidir. Şayet bir Aslan burcu kendisini gerçekten sevip kabulleniyorsa ve öz güvenini yitirmemişse mutluluk onun hayatından eksik olmaz.

Başak: Takdir

basak-filoji-638x359

Başak burcu, kendisini hayata faydası dokunan biri olabilmeye ve sevdiklerini mutlu ve rahat hissettirmeye adamasıyla bilinir bu anlamda da, burçlar dünyasında şifacı olarak anılır. Bir başak burcunu mutlu etmek istiyorsanız, minnetinizi ufak bir sözle ve teşekkürle de olsa belli edebilmelisiniz: “eksik olma”,” çok sağol, iyi ki varsın!”, “benim için yaptıklarından ötürü çok müteşekkirim” gibi ifadeler onu mutlu etmeye yetecektir.

Başak burcu hayatı boyunca yapıp yapmadığı her konuda vicdanı ve gönlü rahat etsin ister bu anlamda da, sağladığı faydalar karşısında çevresinden takdir kazanmak, değer ve saygı görmek ister. Aksi halde, başak burcu kendisini çok sert bir şekilde eleştirmeye ve suçlamaya yönelebilir. Onun için mutluluğa giden yol takdir kazanmaktan ve değer görmekten geçer…

Akrep: Güç

Scorpio

Akrep burcunun yönetici gezegenlerinden biri, savaş gezegeni olan Mars, diğeri de güç gezegeni olan Plüton’dur. Burcu Akrep olanlar hayatta mutluluğa erişmek için önce güç kazanmak zorunda hissederler. Kendisine güvenirse bir Akrep, kafasında koyduğunu yapar ve hedefine ulaşır. Kontrolü eline almayı seven Akrep burcu, gücünü hakimiyet kurduğu alanlarda kazanabilir. Ancak asıl önemli olan, gücü kendi içinde bir yerlerde bulmasıdır. Bazen duyduğu aşkta, bazen çalışma azminde, bazense bedensel veya zihinsel kuvvetinde… Akrep burcu için mutluluk güç demektir.

Yay: Umut

yay-filoji-638x359

Yay burcu fırsatlar, büyüme ve gelişme gezegeni olan Jüpiter tarafından yönetilir. Bu da demek oluyor ki, Yay burcu hayatta her daim yeni fikirlere açık ve engin görüşlüdür. Ayrıca, hayat şartlarını git gide iyileştirmeye olan arzusu hiç tükenmez. Yay burcu yarınlardan çok umutludur ve hayata dair bitmek tükenmek bilmeyen umutlar taşıyabilir yüreğinde.

Yay burcu için mutlu olabilmek ancak hayata iyimser ve umutla bakabildiğinde mümkün olabilir. Bu anlamda da, onu geri çeken ve moralini bozan insanlardan uzak durmalıdır. Etrafında onun başarılarını destekleyecek ve ona cesaret verecek insanlar olduğu sürece yay burcu hayata umutla bakmaya devam edecek ve mutlu olacaktır.

Oğlak: Saygı

oglak-filoji-638x359

Şayet burcunuz Oğlaksa, kendinizi güçlü, dayanıklı ve zorluklara göğüs gerebilen biri olarak görüyorsunuzdur. Ancak bu özelliklerle dünyaya gelmediğinizi, daha ziyade zamanla hayatı tanıya tanıya, yakınım dediklerinizden zarar görmekten korkarak edinmiş olabileceğinizi unutmayın.

Bu güçlü duruşunuzla etrafınızdakilerin saygısını kazanmış ve güçlü duruşunuzla insanların size sırtlarını yaslayabileceği biri olmuşsunuzdur. Bu durumdan oldukça mutluluk duyduğunuzu söyleyebiliriz. Bu bağlamda, mutlu olmak adına saygı değer olmak sizin için şarttır.

Kova: Eşsizlik

kova

Kova burcu girdiği ortamlarda kendine has duruşuyla, konuşma tarzıyla, nezaketiyle ve düşünceli yapısıyla dikkat çektiği ve diğerlerinden sıyrıldığı için oldukça marjinal görünür. Bu anlamda, eşsizlik onun için çok büyük önem arz eder. Eşsiz olmaktan hem gurur duyar, hem de zaman zaman korkar. Kendi farklılığını kabullenmeli ve bu özelliğiyle barışık olmalıdır bu sayede mutlu olabilir. Kova burcu kendisini olduğu gibi kabullenir ve etrafındaki insanların da onu farklı yönleriyle kabul etmesini ister. Mutluluk onun için kendisine has olan özelliklerinin kabul görülmesi ve sevilmesinden geçer. Bu anlamda, eşsizlik onun olmazsa olmazıdır.

Balık: Samimi Duygular

balik-burcu

Balık burcu bir duygu okyanusundaki dalgalar içinde savrulur. Duygularını ifade edişi bir şair gibidir çünkü oldukça derin duygular besler içinde. O duyguların dışa vurumu da derin ve cazibelidir. Bazen duyguları o kadar yoğundur ki bir fırtına gibi eser ve onu kaosa sürükler. Böyle anlarda kaygılarını dindirecek yüreğini ısıtacak samimi insanların, samimi duygularla kendisine yaklaşmasını arzular. Samimi duygular paylaşabildiği insanlar onun için çok değerlidir. Balık burcu gönül ilişkisinde de yoğun ve samimi duyguları paylaşarak yaşamak ister aşkını. Bunu başarabildiği zaman mutlu olacaktır. Bu anlamda da, balık burcu için mutluluğun sırrı samimi duygular paylaşmaktır.

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar