Çay Ağacı Yağının Mucizeleri +Güzellik İksirleri

çay-ağacı

Doğa ananın mucizeleri ve şifasına inanıyorsak kesinlikle kendimizi çay ağacı yağına teslim etmemiz gerekir. Size ölümsüzlük iksirinin tarifini veremeyebilirim fakat bazı can sıkıcı şikayetlerinize birkaç tarifle son verebilirim. İşte bazılarınızı aydınlatacak birkaç tarif…

1.Aknelerin temizlenmesine yardımcı olur.

aloe-vera

Çay ağacı yağının birçok insan tarafından bahsedilen mucizevi faydalarından biri akneleri temizleyebilme özelliği. Anti-mikrobik olması sebebiyle yağ bezelerinin oluşmasını engeller ve bu sayede hem gözenekleri temizler hem de aknelerin azalmasına yardımcı olur. Çay ağacı yağıyla yapabileceğiniz en iyi bakım kürü aloe vera yağını da kullanabileceğiniz bakım kürüdür. Aloe veranın cilt hastalıklarını ve kurumuş cildi tedavi ettiğine dair birçok kanıt vardır.

 

2.Tırnak mantarını tedavi eder.

evde_ayak_bakimi

Uzmanlara göre %100 çay ağacı yağı esansı kullanmak tırnak mantarını tedavi etmede çok önemli bir yardımcı. Günde iki kere bu yağı kullanmak yaklaşık 2 ay sonra sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

3.Atletlerin ayağında oluşan cilt hastalığını tedavi eder.

Tıpta tinea pedis olarak bilinen bu hastalık, sıcak ve nemli ortamlardan kaynaklı parmak aralarında ve ayağın belli bölgelerinde mantar oluşmasıdır. Çalışmalar çay ağacı yağının anti-mikrobik özelliği sayesinde, 30 gün boyunca günde 1 kere olmak üzere direkt  olarak enfeksiyon bölgesine uygulandığında iyi sonuçlar alabileceğiniz gösteriyor.

 

4.Saçta oluşan kepeği azaltır.

cay-agaci-yag

Kepek herkes için basit bir sorun olmaktan öte büyük bir problem olabilir. Bazı insanlar bu sorun yüzünden 4 mevsim kış yaşıyor ve bazen bu sorun cilt hastalığı boyutuna ulaşabiliyor. 15-20 damla çay ağacı yağı ve saf zeytin yağını karıştırın saçınıza masaj yaparak yedirin ve gece boyunca onları baş başa bırakın. Güzel bir sonuç almak için haftada bir kez uygulayın. Ayrıca çeşitli çay ağacı yağı içerikli şampuan ürünlerinden de yararlanabilirsiniz.

 

5.Deodorant olarak kullanabilirsiniz.

koltuk-alti

Ter kokusuna karşı ihtiyaç haline gelen deodorant hem çevreci hem de kendini sadece doğaya emanet etmek isteyen insanlar tarafından tercih edilmiyor.  Fakat bu insanlar ne yapacaklar? Favori hoş kokan esansınızın içine birkaç damla çay ağacı yağı damlatın ve karıştırın. Bu sorundan da kurtuldunuz!

 

6.Ağız sağlığını düşünenler için birebir.

White-Teeth-1

Plak ve diş taşından dolayı meydana gelen diş eti iltihabıyla karşı karşıyasınız. Çay ağacının anti-bakteriyel özelliği burada da ön planda. Yağı karbonatla ve hindistan cevizi yağıyla karışıtırıp ve diş macunu olarak kullanabilirsiniz.

 

7.Egzamayı hafifletir.

egzama

Sürekli kaşınan, gergin, pul pul görünen bircilde kimse sahip olmak istemez. Birçok sebepten meydana gelen egzama, çay ağacı yağı sayesinde hafifletilebilir. 5 damla çay ağacı yağını lavanta yağıyla karıştırıp günlük olarak problemli bölgeye uygulayın.

 

Ekleyen Ecem Bayir

Ecem Bayir

En sevdiğim kişi benim.

Yorumlar