Çiçek Renklerinin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Muydunuz?- Çiçekler ve Size Vermek İstedikleri Mesajlar

c%cc%a7ic%cc%a7ek

1.Kırmızı Çiçekler

Kırmızı renk tutku ve aşkla bağlantılıdır. Kırmızı çiçekler aşkı, tutkuyu, ateşi ve kanı temsil ederler. Kırmızı bir çiçek aşkı ve yoğun duyguları gösterir.

kirmizi-c%cc%a7ic%cc%a7ek

2.Pembe Çiçekler

Pembe çiçekler gençliği, sevgiyi ve nezaketi temsil ederler. Pembe genç kızların, peri masallarının ve şekerlemelerin rengidir. Her nerede olursanız olun, pembe renk bulunan her yer size tatlı gelecektir. Bu renk çok dikkat çekicidir.

pembe-c%cc%a7ic%cc%a7ekler

3.Mor Çiçekler

Mor, asilliğin ve varlığın rengidir. Aynı zaman da nezaket, alçakgönüllülük ve cömertlikle bağlantılıdır. Mor çiçekler duyguların ne kadar derin olduklarını gösterirler.

mor-c%cc%a7ic%cc%a7ekler

4.Beyaz Çiçekler

Beyaz, genel olarak masumluğu temsil eder. Geleneksel olarak baktığımızda, yeni bir başlangıcı, uyumu ve temizliği temsil ettiğini görürüz. Nişan ve düğün gibi törenlerde bu yüzden beyaz çiçekler kullanılır.

beyaz-c%cc%a7ic%cc%a7ekler

5.Yeşil Çiçekler

Yeşil, renk olarak doğada karşımıza çıkar. Yeşil çiçekler güveni, umudu ve içtenliği temsil ederler. Bu konuda oldukça güçlüdürler. Umutsuz olan arkadaşlarınıza mutlaka yeşil bir demet çiçek hediye etmelisiniz!

yes%cc%a7il-c%cc%a7ic%cc%a7ek

6.Sarı Çiçekler

Sarı çiçekler, kaygınızı azaltmanıza yardımcı olurlar. Sarı çiçekler, doğada fazlasıyla karşımıza çıkarlar ve doğaya verdikleri müthiş enerjiyle bilinirler. Bize pozitif olmamıza dair bir mesaj iletirler ve gelecek için enerji verirler.

sari-c%cc%a7ic%cc%a7ekler

7.Mavi Çiçekler

Mavi; maceraların, rüyaların, kaçamakların ve gezginlerin rengi olarak bilinir. Mavi çiçekler, yeni maceralara atılmamız gerektiğine dair mesajlar iletirler.

mavi-c%cc%a7ic%cc%a7ekler

8.Turuncu Çiçekler

Sorumluluğunuzun olmadığı, sıcak bir yaz gününe uyandığınızı hayal edin. Turuncu çiçekler konforu ve neşeyi temsil ederler. Eğer sevdiğiniz insanlara minnet duygunuzu ve mutluluğunu göstermek istiyorsanız, onlara bir demet turuncu çiçek hediye edin.

turuncu-c%cc%a7ic%cc%a7ek

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar