Çok Daha Fazla Su İçmenize Yardımcı Olacak 4 İlginç Yol

drinking-water
Bilindiği üzere,su içmek her şeye faydalıdır. Ancak,bir su şişesi ile etrafta dolaşmak zorunda kalmanın rahatsızlığı ve daha lezzetli seçeneklerin sürekli bulunması, daha fazla su içmenin önemini hatırlamayı zorlaştırıyor.

1. Yemeklerinize Baharatlar Ekleyin

Yemeğinizin üzerine kırmızı biber gevreği, acı biber veya acı sos ilave etmeniz kesinlikle daha fazla su içmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda, çalışmalar, yiyeceklerinize biraz acı baharat eklenmesinin metabolizmayı arttırdığını ve her ikisinin de kilo kaybına yol açan tokluk hislerini geliştirdiğini gösteriyor.

chili

2. Suyu Pipetle İçmeyi Deneyin

Bir saman içmek, daha kısa sürede daha fazla miktarda içmenizi sağlar. Bir pipet veya spor şişesi yoluyla su içmek için bir diğer şaşırtıcı ve yararlı sebep, emme eyleminin kendisinin, stres azaltma ve sakinlik hissi vermenin en eski yöntemlerinden biri olmasıdır. Böylece daha fazla su içeceksiniz ve aynı anda kendinizi rahatlatacaksınız.

pipet

3. Suyunuza Biraz Lezzet Katın

Limon, tarçın zencefil gibi doğal lezzetleri suya katmak; fayda elde ederken, lezzet katmanın mükemmel bir yoludur.

Zencefil çayı, suda taze zencefil kökü kaynatıp, süzülüp soğumaya bırakılarak yapılır. Zencefil çayı, sadece suyun tatlandırılması için değil, aynı zamanda sindirim rahatsızlığının hafifletilmesi ve sık sık soğukluğa eşlik eden sinüs basıncının ve boğaz ağrısının giderilmesiyle de bilinir.

Bir bardak suya küçük bir lezzet ve estetik ışıltı eklemek için bir başka harika yol da buz gibi küpler halinde dondurulmuş narenciye kullanmaktır.

water

4. Suyunu Ye!

İstediğiniz suyu “yerseniz” nasıl yersiniz? Kolay! Yüksek su içeriğine sahip gıdaları tüketmeniz yeterlidir. Karpuz ve çileğin % 92’si, kabak, turp ve kerevizin % 95’i sudur. Su içeriği yüksek olan diğer meyve ve sebzeler arasında şunlar sayılabilir: Salatalık, greyfurt, yeşil lahana, domates, ananas, portakal, kızılcık, karnabahar, patlıcan ve liste uzayıp gidiyor. Suyunuzu yemeniz genel sağlık için kolay ve harika.

Bilinçli bir şekilde daha fazla su içmeye karar vermelisiniz. Düşünceyi tetikleyen ipuçlarını ayarlayın, “daha fazla su iç”. Uykuya yatmadan önce yatağınızın yanına bir şişe su koymak kadar basit olabilir ve uyandığınızda ayaklarınız yere basmadan yarım şişe içebilirsiniz.

 

Yorumlar