Çok Düşünüyor Ve Endişeleniyorsanız Yapmanız Gereken 3 Şey

endişe

Endişeler hayatımızın bir parçası. Yeni akneler, atama tarihi veya uykusuzluk korkusu. Endişeler; sağlığınızı veya hatta hayatınızı yiyen solucanlar gibidir.
Bu makaleyi okuduktan sonra, endişenin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Endişeleri giderecek ve hayatınızın kontrolünü ele geçirmenin yollarını bulacaksınız.

1. Belirsizlik; Kafanızı Meşgul Eden Şeydir. Belirsizliklerden Kurtulun!

Endişeler farklı biçimlerde olabilir, ancak bunların bir ortak noktası; tüm endişeler belirsizliği taşır. Bizi gerçekten endişelendiren şey maddi olmayan belirsiz bir duygu. Aslında, bu bilim adamları tarafından da kanıtlanmıştır. Bilim adamları, durumumuzu değerlendirmek için beynimizin anlık geri bildirime ihtiyacı olduğunu ve daha sonra eylemi kararlaştırdığını söylüyor. Eğer geri bildirim ve kesinlikten yoksunsak, gecikmeli iade ortamında yaşıyoruz. Ve sonuç olarak, tüm olumsuz duygular ortaya çıkar.

girl

2. Küçük Kazançları Sayın

Endişeyi ortadan kaldırmak için, yapabileceğiniz ilk şey her gün küçük kazançlara odaklanmaktır. Geri bildirim eksikliği bizi endişelendirirse, beynimizin ihtiyaç duyduğu geri bildirimi sağlamak durumun üstesinden gelebilir. Beynimiz geri bildirim aldığında, belirsizlik daha az belirsiz hale gelir ve endişe azaltılır. Daha da iyisi, eğer her gün olumlu geri bildirime odaklanırsak, belirsizliği ortadan kaldırmakla kalmaz; aynı zamanda kendimiz için motivasyon ve mutluluk yaratırız.

girl-

3. Odaklanacağınız Şeyleri İyi Belirleyin

Endişeyi ortadan kaldırmanın bir başka yolu; odağı, uzun vadeli sorunlardan günlük rutinine kaydırmaktır. Ayrılık korkusu ya da ölüm korkusu gibi uzun vadeli problemlere odaklanmak, yalnızca gereksiz belirsizliklere neden oluyor. Sonuçta, kimse gerçekten geleceği tahmin edemez. Bunun yerine, bu gece akşam yemeğini pişirmek ya da bitki sulamak gibi günlük rutininizdeki daha somut problemlere odaklanmalısınız. Bu küçük sorunları çözerek, belirsizliği en aza indirgemiş olacaksınız.

odaklanmak

Yorumlar