Çok Geç Kalmadan İzlemeniz Gereken 7 Muhteşem Dizi

Böyle bir arşivi inanın siz de arıyordunuz!

1.Stranger Things

stranger-things

2016 yapımı olan, kaybolan bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatan dizi bilimkurgu türünde hepimizi etkileyen bir şekilde ilerliyor. Başarılı bir dizi!

2. Jekyll and Hyde

jekyll-and-hsde

2015 yapımı olan 10 bölümlük dizi 1930’lar Londrası’nda Doktor’un torununa odaklanıyor. Dizide Robert Jekyll’in kendi kimliğini ve ailesinin lanetlenmiş tarihinin asıl kainatını arayışına tanıklık edeceğiz. Bu arada Jekyll ve Hide kendi kişiliğini kötü ve iyi olarak ikiye ayırmış bir edebiyat ürünü! Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi!

3.  Penny Dreadful

penny-dreadful

Gerilim, dram ve korku türündeki Penny Dreadful, Dracula, Dorian Grey ve Dr.Frankenstein ve daha pek çok korku ile beslenen edebiyatın ünlü karakterlerini bir araya getirmiştir. Dizi 19.yüzyıl Viktorya döneminin Londra’sında geçen Penny Dreadful’da pek çok gerilim ve korku sahnesi yer alıyor. Bu korkuya ortak olmak için henüz geç kalmadınız!

4. Narcos

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanacak dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışanları konu edinecek. Macera dolu bu dizi yine izlenilesi listemizde!

5. True Detective

true-detective-wallpapers-16

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar2014 yapımı bu dizi kendine harikulade bir izleyici kitlesi buldu. Yaz için mükemmel keyifli bir dizi olabilir!

6. Fargo

weg1buutpk0-market_maxres-600x337

Yıl 2006, yer Minnesota eyaletinin Duluth şehrinde küçük bir kasaba olan Bemidji. Ana karakterimiz Lester, sokakta eskiden okulda ona zorbalık yapmış biri olan Sam Hess ile karşılaşır. Lester bu karşılaşmada yaralanır ve hastaneye gider. Burada sıra beklerken Lorne Malvo ile karşılaşır. Lorne, Lester’a onun yerinde olsa ona bunu yapanı öldüreceğini söyler ve Lester’a isterse Sam Hess’i öldürmeyi teklif eder. Lester cevap vermez ve Lorne oradan ayrılır. Sonrasında ise olaylar çok karışır. Dizi, Coen Kardeşler‘in aynı isimli Fargo filminden esinlenerek yaratılmıştır. Yapım yılı 2014 olan bu dizi kimi seyircilerin ilklerinde!

7. American Gods 

american-gods-700x300

Neil Gaiman’ın aynı isimli romanından uyarlanan ‘American Gods’ Starz kanalının yaklaşan fantezi, drama dizilerinden biri olup genel özeti şöyledir; Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. 2017 yapımı ve bu yaza damgasını vuracak dizilerden, sizinle paylaşıyoruz!

Ekleyen Beril Irem Sezer

yazar mı yazar at filoji.com

Yorumlar