Derin Bir Kişiliğe Sahip Olduğunuzu Gösteren 7 Özellik

audrey

1) Sözleriniz Nettir

İnsanlar genellikle bir şeyi söylemeden önce iki kez düşünürler fakat siz bu kadar karışık değilsiniz. Siz dünyaya olan bakış açınızdan ötürü yargılanmaktan korkmazsınız. Diğer insanlara rol gereği olsa bile insanları tatmin edici şeyler söylemeye çalışırlar. Bu durum sizin için farklıdır. Siz ne düşünürseniz ona söylersiniz. Laf gereği hoş şeyler söyleyerek gerçeği boyama ihtiyacı hissetmezsiniz.

konus%cc%a7ma

2) Kendi Mutluluğunuzu Kendiniz Yaratıyorsunuz

Özellikle ikili ilişkilerimizde hep mutluluğu karşı tarafa bağlayarak yaşıyoruz. Bu ilişkiler planladığımız gibi gitmeyebiliyor veya sonsuza kadar sürmeyebiliyor. İlişki bittiğinde gerçeklerle ve mutsuzlukla karşı karşıya kalabiliyoruz. Özgüvensiz hissedebiliyoruz. Eğer kendimizle mutluysak ancak o zaman yaşamdan gerçekten keyif alabiliriz. Geçmiş hatalarınızdan ders çıkarıp mutluluğu bir başka bireye bağlı olarak değil, sadece kendilerine bağlı olarak yaşayan insanlar bu gruptadır.

mutlu

3) Derin Sohbetlerden Hoşlanırsınız

Basit sohbetlerden hoşlanmıyorsunuz. Karşınızdaki insanı derinlemesine incelemek, onun doğru ve yanlışlarını öğrenmek için can atıyorsunuz. En önemli nokta ise asla karşı taraftaki insanı yargılamıyor olmanızdır. Bu yüzden sohbet ederken içten konuşmaya çok özen gösteriyorsunuz. Ancak bu durum bazı zamanlar diğer insanlar tarafından anlaşılmıyor ve garip karşılanıyor. Ancak siz yine de sizi kendiniz yapan bu huyunuzdan vazgeçmemelisiniz.

c%cc%a7ift

4) Yalanı Hemen Fark Ediyorsunuz

Sizin için davranışlar sözlerden daha çok anlam ifade ediyor. Sözlerin ötesindeki anlamı kavrayabiliyorsunuz. Sizin için eyleme geçmek, güzel sözler söylemekten daha önemlidir. Gerçekleri anlayabiliyor ve maskenin arkasında yer alan yüzü görebiliyorsunuz. Sahte insanlardan uzak duruyorsunuz ve yalanı hemen fark ediyorsunuz.

yalan

5) Konuşmaktan Çok Dinlemeyi Seviyorsunuz

Herkesin duyulmak istediği bu dünyada, siz daha çok dinlemeyi tercih ediyorsunuz. Dikkatinizin dağılmaması, insanları yargılamıyor olmanız ve davranışlarınız insanlar ile derin bağlar kurmanızı sağlıyor. Her şeyi inceliyor ve farkına varıyorsunuz. Duyularınızla hep etrafınızı inceliyorsunuz. Bütün dikkatinizi tek bir kişiye veriyorsunuz. Bunun sebebi ise insanların en gerçek hallerini görmek istemeniz. Bu gerçek, meraklı hissetmenizi sağlıyor ve harika bir dinleyici oluyorsunuz.

dinlemek

6) İçten İnsanları Tanımaktan Hoşlanıyorsunuz

İnsanların sizi sırf dış görünüşünüzünden dolayı sevmesi hoşunuza gitmiyor. Siz dışarıdan göründüğünüzden çok daha fazlasısınız. İnsanların sizi kalbinizin derinliklerinde yer alan şeylerden dolayı veya zihninizden geçen düşüncelerden dolayı sevmelerini istiyorsunuz. Sahte kişilerden bu yüzden hiç hoşlanmıyorsunuz. İlk görüşte bir insandan hoşlanmıyorsunuz ancak onu iyice tanıdıktan sonra sevebiliyorsunuz.

arkadas%cc%a7lik

7) Duyarlı ve Sorumluluk Sahibisinizdir

Bir konu hakkında her şeyi bildikten sonra yorum yapmayı seviyorsunuz. Eğer karşınızdaki kişi bilmeden konuşuyorsa, ister istemez rahatsız hissediyorsunuz. Dikkatinizi çeken bir durum olduğu zamanlarda, o durumu derinlemesine incelemeyi seviyorsunuz. Düşüncelerinizi kontrol edebiliyorsunuz. Bu yüzden sizin gibi komplike insanlar çok seçicidirler. Huzurlu olmayı seviyorsunuz çünkü düşüncesiz davranışlardan veya sözlerden hoşlanmıyorsunuz.

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar