Derin Düşünen İnsanların Yaşadığı 8 Zorluk

don-draper-thinking2

1.Ayrı Hissetmek

Dünya ilkel istekler ve maddesel arzularla dönmemektedir. Derin düşüncelere sahip insanlar, kendilerini bu dünyaya ait hissetmezler. Başka insanları bazen anlayabilirsiniz veya hareketleri size garip gelebilir. Bu yüzden kendinizi farklı bir gezegenden gelmişsiniz gibi hissetmeniz çok doğaldır.

yalnizlik

2.Popüler Kültür Ve Popüler Aktivitelerle İlgilenmemek

Herkesin ilgilendiği veya sevdiği alanlar ilgi duymazsınız. Herkesin konuştuğu televizyon dizileri size sıkıcı gelmektedir. Hatta arkadaşlarınızla moda hakkında konuşmak veya alışverişe çıkmak sizi rahatsız etmektedir. İnsanların bu kadar önemsiz görünen şeyler için harcadığı vakti saçma bulabilirsiniz. Genel olarak, olayların maddesel kısımlarıyla ilgilenmemektesiniz.

tv-series

3.Modern Toplum Sizi Hayal Kırıklığına Uğratmaktadır

Gelecek hakkında karamsar düşüncelere sahipsinizdir. Bunun sebebi ise size göre insanoğlunun değerlerinden uzaklaşmasıdır. Modern toplumun bu umursamazlığı sizi insanoğlunun korkunç sona doğru yaklaştığı izlenimini uyandırmaktadır.

disappointed

4.İnsanların Sizi Kibirli/ Garip/ Dalgın Sanmaları

Derin düşünen insanlar düşüncelerini başka insanlarla paylaşmazlar. Bu yüzden sizi tanımayan insanlar önyargılı yaklaşabilirler. Sizin bilerek sohbete katılmadığınızı yada sürekli olarak hayal kurduğunuzu düşünebilirler.

mad-men

5.Günlük Problemleri Çözmek Gerçek Bir Meydan Okuma Olabilir

Diğer insanlardan daha çok kitap okumakta ve daha çok düşünmektesiniz fakat günlük problemler karşısında çaresiz hissedebilirsiniz. Genel problemler üzerine düşünmediğiniz için pratik davranmayabilirsiniz. Bu yüzden bu tarz problemlerden kaçmaktasınız.

solving-problems

6.Nedensiz Yere Mutsuz Hissedebilirsiniz

Çok düşünen insanlar yersiz yere mutsuz hissetmeye daha meyilli olurlar. Bu depresyonun bir çeşitidir. İç dünyanıza dönüp, kendinizi analiz edersiniz. Eğer bu duruma bir çözüm bulamazsanız, bu dönemden çıkmanız çok zordur.

impress_girlfriend

7.Anlayışsız Olmanız

Düşünceli bir ruh halindeyken, başka birisinin size,”Neyin var?” diye sorması sizi rahatsız edebilir. Bunun sebebi durumu açıklamak istememeniz. Sizi okuduğunuz bir kitap veya izlediğiniz bir film bu moda sokabilir.

daydreaming-woman

8.Düşünecelerinizden Sıyrılıp Gerçekliğe Dönmek Sizin İçin Zordur

Kitap okurken kendinizi o dünyaya fazla kaptırabilirsiniz. Gerçekliğe geri dönmek ve tekrardan ev temizlemek veya işe gitmek sizin için zorlayıcıdır. Gerçekliğe dönmek sizde hayal kırıklığına neden olmaktadır. Güzel bir rüyanın ardından uyanmak gibidir.

 

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar