Dikkat! Bu Belirtileri Gösteriyorsanız, Hayatınızdan Memnun Değilsiniz

sad-gal

1.Mutsuz Olduğunuz İşinizden Ayrılmıyorsanız

Hafta’da en 40 saati sevmediğiniz bir işte harcamak, hayatınızı mutlaka etkiliyordur. Bu sizde sinir ve stres yaratabilir, bu durum aile ilişkilerinizi yansıyabilir. Hayatımızdaki çoğu zamanı işimizde geçiriyoruz, bu yüzden sevdiğimiz bir işi yapmak bizim için önemli olmalı. Ekonomi kötüye gittiğinde tabii ki istediğimiz işi bulmak zorlaşabilir ama bu yine de mutlu olacağımız bir işi bulmamızı engellememeli.

sad-man-working

2.Sizi Kötü Etkileyen İlişkilerinizin Olması

Aşk sizi çok iyi hissetebildiği gibi sizi herkesten de uzaklaştırabilir. Aşık olduğunuzda eğer bu aşk size iyi gelmiyorsa, onu zor da olsa bırakmalısınız. Bu aşk olduğu gibi arkadaşlık ilişkilerinde de geçerli, eğer bir ilişki size iyi gelmiyorsa bu siz de memnuniyetsizlik, stres ve sinir yaratabilir. Mutluluğa kavuşmak için bu tarz ilişkilerinizi sonlandırmalısınız.

unhappy-couple

3.Sürekli Negatif Düşünüyorsanız

Sizi kötü etkileyen ilişkilerden ziyade olumsuz düşünmekte sizin iyi bir hayat yaşamanıza engel oluyor. Bu negatif kişiler veya alışkanlıklar olabilir, bu yüzden acilen bu kişi veya alışkanlıkları bırakmalısınız!

negative-thoughts-stress

4.Sürekli Şüphe Ve Korku Duyuyorsanız

Hepimiz kendimi kısıtlamaya yönelik savaşlar veriyoruz.Bu çocukluğunuzdan yada geçmişinizden kaynaklı olabilir ve bu yüzden hayatınıza devam edemiyor olabilirsiniz. Eğer şüphe ve korku hayatınızı yaşamınıza engel oluyorsa, artık bu duruma “Yeter!” demenin vakti geldi demektir.

fear-doubt-indecision

5.Vermeniz Gereken Zor Kararları “yarına” Erteliyorsanız

Hayatınızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız, bu çok harika bir durum! Yalnız yapacağınız değişiklikleri ertlememeye dikkat edin. Sorun şu ki o “Yarın” asla gelmiyor ve kararı zor da olsa uygulamak imkansızlaşıyor. Sonsuza kadar yaşamıyoruz ve vaktimiz kısıtlı bu yüzden verilen hiçbir karar ertlenmemeli!

ceo-decision-making

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar