Trump Aşının İnsanlık Tarihin En Büyük Dolandırıcılığı Ve Yalanı Olduğunu Söylüyor!

trump-asi-zararlidir

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, grip aşısının Big Pharma tarafından yaratılan ve gribe yakalanmak istemeyen insanlar için aldatmaca olduğunu söylüyor. Sirius XM adlı radyo yayınında gerçekleştirilen bir röportaj sırasında, Trump grip aşılarının “tamamen etkisiz” olduğunu savundu ve ekledi:

“Hiçbir zaman grip aşısı yaptırmadım. Bu yüzden neredeyse hiç grip olmam. Bedenime göz göre kötü maddeleri enjekte ettirme fikrinden hoşlanmıyorum. Ve onların da tam olarak yaptığı bu. Grip aşılarının hiçbir yararlı etkisi yok.”

trump_0

“Grip aşısı yaptıran arkadaşlarım var ve sonrasında mutlaka grip oldular. Bu durumun benim düşüncemi haklı çıkardığını düşünüyorum. Son dönemlerde yapılan grip aşılarının tamamen yararsız olduğuna dair bir sürü rapor gördüm.”

Bazı yabancı haber sitelerinde yer alan bilgilere göre grip aşısı otizme, beyin hasarlarına, bilinç kaybı, uyku bozukluğu gibi birçok hastalığa neden oluyor. Trump’da daha önce aşı olmanın otizme sebep olduğuna dair iddiaları kendi twitter hesabındandan ve diğer birçok farklı kanalda dile getirmişti;

trump-asi-zararli

Trump’la aynı fikirde olan yayın organları da mevcut. Bazı ülkelerdeki birçok bağımsız medya organı grip aşısını medikal bir dolandırıcılık olarak yorumluyor. Bir sitede yer alan habere göre grip aşısı formaldehit (kanserojen bir madde) ve cıva gibi birçok tehlikeli madde içeriyor. Aşı üreticiler her yıl tekrar tekrar neden tehlikeli maddeleri vücudumuza enjekte etmeye çalışıyorlar?

grip-asisi

Aşıların sağlığımız açısından bir yararı veya zararı olup olmadığı konusunda bilimsel bir kanıt yok. Ama herkes biliyor ki cıva ve formaldehit gibi maddeler insan vücudu için son derece zararlı maddelerdir. Türkiye’de bu konunun hiç üzerinde durulmuyor fakat farklı ülkelerdeki haber sitelerinde ve makale sitelerinde “grip aşılarının sağlığımız açısından tehlike unsuru olduğu” konusunda çokça uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda çok fazla bilgi eksikliği ve teori varken en güvenlisi günlük C vitamini ihtiyacını karşılamak ve olabildiğince dikkatli olmak sanırım. Röportajın orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Ekleyen Ecem Bayir

Ecem Bayir

En sevdiğim kişi benim.

Yorumlar