Dostluk Engel Tanır mı? Engelli Arkadaşlarını Sırtlarında Taşıyan Can Dostlarının Yürek Isıtan Hikayesi

engelli-genc-interrail-2

“Hayatta en değerli hazine gerçek dostlardır” deyişi kulağa tam bir klişe gibi gelse de, hiç kimse bu deyişin gerçekleğini bedensel engelli Kevan Chandler’den daha iyi kavrayamaz.
Kevan, Florida’lı tutkulu genç bir adam. Ancak, malesef tutkularını kısıtlayan bedensel bir engele sahip. Spinal musküler atrofiyle uğraşıyor ve bacaklarının kullanımını tamamen kaybetmiş durumda. Fiziksel durumu ona engel olmaya çalışsa da Kevan yaşama ve macera tutkusunu hiç kaybetmemiş. Onun pozisyonunda birinden beklenmeyecek şekilde en büyük hayali Avrupa’yı sırt çantasıyla gezen bir backpacker olmak. Ancak engelinden dolayı bunun daima bir hayal olarak kalacağını düşünüyordu. Beklemediği şey ise en iyi üç arkadaşının onun için mükemmel bir hediye planlamasıydı.

Kevan’ın arkadaşları bir araya gelerek arkadaşlarının Avrupa’yı bir backpacker gibi gezmesine yardımcı olmak için inanılmaz bir yol düşündüler. Kas atrofisi nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan Kevan’ı tüm Avrupa gezintisi boyunca sırtlarında taşıdılar!  İşte Kevan ve arkadaşlarının yürek ısıtan hikayesinden kareler;

Kevan tekerli sandalyeye mahkum olduğu için asla hayalini gerçekleştiremeyeceğini düşünüyordu.

engelli-genc

Ancak arkadaşları onun hayalini gerçekleştirmek için mükemmel bir yol buldular.

engelli-genci-sirtinda-tasiyan-arkadaslari

Arkadaşları Tom, Phillip ve Ben onu tüm Avrupa boyunca sırayla sırtlarında taşıdılar.

engelli-gencin-interrail

 

 

Ayrıca “we carry Kevan” isimli bir internet sitesi açarak destekçilerin ilerleyişlerine tanıklık etmelerine olanak sağladılar.

kevan-opera-house

Tüm yolculuklarını kayıt altına alan arkadaşlar bu yolculuklarını bir belgesel haline getirmeyi planlıyor.interrail-engelli

Bu 4 kafadara ulaşmak ya da ilerleyişlerine tanık olmak için “wecarrykevan” adresinden facebook ve instagram sayfalarına göz atabilirsiniz.

engelli-tasiyan-genc

 

Ekleyen cannov

cannov

Kendime Düşünceler.

Yorumlar