Her Gün TV Ekranında Gördüğünüz Bu Adamı Gerçekten Tanıyor musunuz?

sener-sen-resimleri

Şener Şen 1941 yılında Ali Şen’in oğlu olarak Adana’da dünyaya geldi. Hepimizin çocukluk günlerinde vardır Şener Şen. Uzunca bir dönem Doğu Anadolu’nun köylerinde ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra; babası Ali Şen’in yanında tiyatro sahnesinde yetişmiş Türk sinemasının unutulmayacak aktörlerindendir. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğuyla başlamış ve sinemaya kompozisyon rolleriyle geçtikten sonra Şalvar Davası adlı filmiyle de başrole çıkmıştır. Doğu Anadolu’daki köy öğretmenliği yıllarında ve doğup büyüdüğü Adana’da gözlemlediği insanları beyaz perdeye mükemmel şekilde yansıtmış, Türk sinemasında diksiyonu sorunsuz olup da Doğu şivesini en iyi taklit edebilen oyuncudur.

sener-senn

Hababam Sınıfı’nda efsane beden eğitimi hocası Badi Ekrem’dir o bize.

Tellioğullarının başı Lütfü hangimizin akşam yemeğine misafir olmamıştır ki?

Şener Şen bize Jim Carrey modeli insanları sevmemizi sağlayacak altyapıyı sağlamış bir aktördür. Her filminde ellerim patlayıncaya kadar alkışlamak istediğim, hala beni gülmekten yerlere yatıracak filmlerde emeği geçmiş bir insandır.
Hangimiz “Seviyorum duyuyor musun? istiyorum veriyor musun?…peki öyle olsun…” şarkısında gülmekten koltuklardan yuvarlanmamışızdır ki…?

sener-sen

Her türlü rolün hakkını verebilen, sanatçılığı gibi karakteri de muazzam olan nadir kişilerden biridir Şener Şen. Yeri geldi üçkağıtçı, dolandırıcı, düzenbaz adam rolüyle hepimizi güldürdü ; yeri geldi saf, masum, iyi niyetli haliyle hepimizin yüzündeki gülücüklere vesile oldu. Mimiklerine o kadar hakimdir ki; onu seyrederken rol yaptığını unutursunuz. karşınızda canlı canlı Muhsin Bey, Mesudiyeli Mesut, Badi Ekrem vardır artık. Milyarder filminde, trende bileti yırttığı sahne tam olarak bir oyunculuk resitalidir.

  • Aktif sanatçılık yıllarında, Kemal Sunal ile çok iyi bir ikili olan Şener Şen, Davaro, Tosun Paşa, Şabanoğlu Şaban, Süt Kardeşler gibi Türk sinema tarihinin baş yapıtlarında rol aldı.
  • Ünlü olmadığı dönemlerde çekilen bazı filmlerde de seslendirmeci olarak görev almıştır.
  • Şener Şen Türk sinema tarihinde adeta devrim yapan Eşkıya filminde rol almış ve bu film Türk sineması bitti bitecek denirken 2.5 milyon gişe yapmıştır.

Hepimizin kahvaltı sofrasında, akşam yemeğinde olan ünlü aktör oldukça mütevazı birisidir de. Hayranı olan ama kansere tutulan genç bir çocuğun ailesinin çağrısına kulak veren Şener Şen’in aileden tek bir isteği olmuştur: “Lütfen basına haber vermeyiniz.” Bu kadar hoş ve naif bir adamı tanıyıp seyrettiğimiz için gerçekten çok şanslıyız. Sen çok yaşa Badi Ekrem!