Nusr’et Neden Dünyaca Meşhur Oldu? Et İmparatorunun Bilinmeyen Hikayesi

Kasaplığının Yanı Sıra Fenomen! İşte Nusret Gökçe’nin Hayatı

nusret-kimdir

O artık bir dünya starı. Çünkü etlerle aşk yaşayıp, sanatını icra ediyor. Sadece kasap dersek haksızlık edeceğimiz aşikar. Öyle ki yemeğe tuz serpişi bile başlı başına bir fenomen. Gururumuz, dünyanın en orijinal, en yetenekli kasabını daha yakından tanımaya hazır mısınız?

Nusret

Babası bir maden işçisi olan Nusret Gökçe, 5 çocuklu bir ailede büyüdü ve maddi imkansızlıklar sebebiyle ortaokul eğitimi yarıda kaldı. Kalemini bırakan Erzurumlu, eline bıçağını aldı ve kendini etlerine verdi.

Nusret

 

Bostancı Kasaplar Çarşısı’nda 18 saat durmadan çalışan Nusret, kasaplığın kitabının ilk sayfalarını da burada yazmaya başladı. Emeğin hakkını fazlasıyla veren milli kasap, 2009 yılında, hesabında kalan son maaşıyla sektörü araştırmak için Arjantin’in yollarını tuttu ve üç ay boyunca birçok sayıda çiftlik ve restaurant gezdi.

 

Nusret

 

Daha sonra ülkesine geri dönen Nusret’in yeni hedefi Amerika yollarıydı. 4 kez vizesi reddedilmişti. Ama o pes etmeyip, uzun uğraşılar sonunda kendini New York’a attı ve menüsü New York Time’s Gazetesi’nde yayımlandı. Kaçak, para almadan ama çok çalıştı.

 

Nusret

 

Hayali kendi yerini açmak olan kasap, eski dostu Mithat Erdem’in yatırım yardımıyla kendi mekanının kapılarını araladı.

 

djfadoijvidfojvbksfdgbsogbs

 

Ortağına en büyük ihtiyaçlarından birinin para sayma makinesi olduğunu söyleyen Nusret, sadece 6 ayda, yatırılan parayı kazanmayı başardı.

 

Nusret

 

Hızını alamayan Gökçe, Doğuş Grubu’yla ortaklıktan, Dubai’de şube açmaya kadar bir çok konuda başarıya imza attı.

400 kişilik et imparatorluğu mimarının Lokum’unu, Ceviz’ini, Kafes’ini yemek için yurt dışından jetleriyle gelen müşterileri bile var…

İlk dükkanının kapısının arkasında yazan ismine bakarak, hayal kurup motive olan Nusret, şimdi ismini tüm dünyaya duyurmuş bir marka. Çünkü O, 1800 liralık ilk maaşına değeri ölçülemez hayallerinin tuzunu katmış usta bir kasap.

Saltbea

Yorumlar