Etkilemek İstediğiniz Kişiyle Duygusal Bağ Kurmanızı Sağlayacak 2 Yöntem

bakisma-erkek-kadin

Sevdiklerimizle olan ilişkilerimizi nasıl besleyeceğimizi öğrenebiliriz. Hepimiz karizmatik insanlar olabiliriz. Hayatınızın bu yönünü geliştirmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

1. Aktif dinleme sayesinde başkalarıyla duygusal olarak bağlantı kurun

Başkalarıyla duygusal olarak bağlantı kurma yollarından biri de karşınızdaki kişiye onu dinlediğinizi hissettirmektir. Konuşmalarda genellikle, dikkat dağınıklığı dikkatimizle yarış içindedir.Ayrıca ne cevap vereceğimizi düşünüyor olabiliriz. Bunu hiç yaşadınız mı? Konuştuğunuz kişiye tüm dikkatinizi vermek, aranızda güçlü bir bağ kurar. Bunu yapmanın anahtarı şu an üzerine odaklanmaktır. Bazen bu çok zor olabilir, ancak farkındalık meditasyonu gibi teknikler, dikkatinizi odaklamayı öğrenmek için iyi bir fikirdir. Ayrıca size yardımcı olabilecek birkaç şey var:

arkadaslar-kahve-461x308

  • Karşınızdaki kişiyi yargılamaktan kaçının.
  • Sadece kesinlikle gerekli olduğunda sözünü kesin. Çünkü onu böldüğünüz takdirde konuşan kişi söyledikleri ile ilgilenmediğinizi düşünebilir. Sözünü bölmeniz gerektiğinde bunu kısa bir şekilde yapın.
  • Tavsiye vermek yerine sadece dinleyin. Çoğu zaman, tavsiyede bulunurken, tek yaptığımız şey inançlarımızı diğer insanlara yansıtmak oluyor.

2. Vücut dilinizi değiştirin

Bazı çalışmalar vücut dilimizin iletişimin % 80’ini temsil ettiğini söylüyor. Dolayısıyla, sözel olmayan iletişimde ustalaşmak, başkalarıyla duygusal olarak bağlantı kurmanın en iyi yollarından biridir. Konuşurken genellikle vücut hareketlerimizin farkında değiliz. Dikkatimizi söyleyeceklerimize o kadar odaklıyoruz ki beden hareketlerimizi unutuyoruz.

Aşağıdaki ipuçlarını kullanarak dikkatinizi hareketlerinize yönlendirebilirsiniz:

konusan-cift

  • Rahatlayın. Stresli gözükürseniz, konuşan kişi kendinizi rahat hissetmediğinizi anlayacaktır. Ayna nöronlarınız, yakın bir tehlike mesajı verecektir ve bu da duygusal olarak açılmayı daha da zorlaştıracaktır.
  • Açık bir vücut dili benimseyin. Kollarınızı bağlamak veya sırtınızı diğer kişiye çevirmek, o kişiden rahatsız olduğunuzu gösterecektir. Bağlantınızı geliştirmek istiyorsanız, rahat olduğunuzu gösteren bir duruş benimsemeye çalışın.
  • İyi göz teması kurun. Gözlerimiz vücudumuzun en etkileyici bölümüdür. İyi bir göz teması sağlamak gerçekten önemlidir çünkü diğer kişinin söyledikleriyle ilgilendiğinizi anlamasını sağlar. Bunu yapmak için konuşma süresinin % 80’i boyunca göz teması kurmaya çalışın.
  • Uyum oluşturun. Uyumluluk, başkalarıyla duygusal olarak bağlantı kurmanıza yardımcı olabilecek çok kullanışlı bir tekniktir. Bir kişinin beden dilini ince bir şekilde taklit etmekten ibarettir. Bunu yapmak kişinin beynine size güvenebileceği mesajını gönderir.

cift-resimleri-tatli-sert

Başkalarıyla duygusal olarak bağlantı kurmanıza yardımcı olacak bu iki sır, konuşma becerilerinizi en üst düzeye çıkarma yolunda size rehberlik edebilir. Bununla birlikte, başka pek çok yararlı teknik vardır. Biraz araştırma yapın ve bugün bazı yeni teknikleri deneyin!

Ekleyen Can Eren

Can Eren

Kendime düşünceler.

Yorumlar