Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulursunuz?- İşte Ev Yapımı Tavsiyeler!

karıncalardan

Aşağıda, sizlere evinizdeki karıncalardan nasıl kurtulacağınız hakkında bazı sırlar vereceğiz. Çevreye zararlı olmayan sıradaki ev yapımı tavsiyelerinin notlarını alın!

Yazın karşılaştığımız temel sorunlardan birisi de karıncalardır. Evin içinde, terasta, bahçede… Bu küçük böcekler evinizin her köşesine girer. Onların rahatsız eden varlıklarından kaçmak için sizler için evdeki karıncalardan kurtulmak için ev yapımı tavsiyeler hazırladık.

Evdeki Karıncalar İçin Ev Yapımı Tavsiyeler

  • Sirke ve limon kullanın.

sirke limon

Limon dilimlerinin olduğu bir tabağa birkaç damla sirke damlatın. Bu karışımdan çıkan koku karıncaları kovmak için yeterli olacaktır.

  • Bira mayası ve sarımsak karışımı.

bira mayası

Bir kâse alın ve birkaç kaşık bira mayası ve sarımsak dişi ekleyin. Bu çevre için zararsız bir karışımdır ancak karıncalar için öldürücüdür.

  • Neem yağı.

neem yağı

Daha önce bu yağı duymuş muydunuz? Ekolojik bir yağdır ve insanlar için hiçbir şekilde zehir içermez. Bu durumda size önerimiz, sıcak suyla yağı eritin, Neem yağının kokusunu azaltmak için de biraz da Marseille sabun damlatın.

  • Soğan koyun.

soğan

Bir soğanı ortadan kesin ve bir tabağa koyun. Kestiğiniz kısmı yukarı bakacak şekilde yerleştirin.

  • Nane kullanın.

nane

Taze yapraklar işe yarayabilir ancak en ideali nane kullanmaktır ve bu etkili bir şekilde karıncalara karşı gelir. Taze yapraklar etkili olabilir fakat konsantre esans yağ kullanmak daha elverişli olacaktır.

Bir sprey ya da pamuk yardımıyla pencere, kapı, duvar çevrelerine uygulayın.

  • Bitkileri kullanın.

citronella

Eğer kulübe, odunluk gibi yerlerdeki karıncalar için ev yapımı çözüm arıyorsanız şimdi önereceğimiz bitkileri kullanabilirsiniz: Sardunya, nane, fesleğen, kadife çiçeği ya da citronella.

  • Çay nitelikleri.

çay

Eğer bitkilerinizi korumak istiyorsanız, aşağıda size bitkilerinizi karıncalardan korumak için en etkili birkaç ev yapımı çözüm öneriyoruz. Bunun için, çay poşetlerini korumak istediğiniz bitkiye yerleştirebilirsiniz. Ayrıca çay yapraklarını da kullanabilir ve onları belirli yerlere dağıtabilirsiniz.

  • Tarçın kullanın.

tarçın

Mutfağınızda ya da mesela bahçenizde beliren karıncalarla savaşmak için bir spreye tarçın esans yağı ekleyip sıkabilirsiniz. Bir parça pamuğa yağı yedirerek de yere ve diğer alanlara uygulayabilirsiniz.

  • Kaynayan su uygulaması.

熱湯

Kaynar su dökmek de karıncaları kovmaya yardımcı olur.

  • Kahve nitelikleri.

Coffee Beans in a Bag

Bunun için, kahve tozlarını uygun yerlere ve karınca deliklerinin girişine yaymalısınız. Ek olarak, karıncaları uzaklaştırmak istediğiniz alanlara küçük kâseler içinde kahve çekirdekleri bırakmak da işe yarıyor.

Karınca uzaklaştırmanın yanında diğer böcekleri de uzaklaştırmak için, örneğin sivrisinekleri, onların hangi bitkilerden kaçtığını araştırın ve istenmeyen ısırıklardan kurtulun. Sivrisineklerle ilgili yazımız, yaz aylarında sizlerle olacak 🙂

Armonischka

Armonischka

Ponçik Yazar at filoji.com
Armonischka, 4. sınıfta masal anlatma yarışmasına katıldı. Ailesi bu kızçemize masal perisi olsun diye gelinlik giydirip eline de bir tane sihirli değnek verdikten sonra bir daha hiçbir zaman normal olamadı.
Armonischka

Ekleyen Armonischka

Armonischka, 4. sınıfta masal anlatma yarışmasına katıldı. Ailesi bu kızçemize masal perisi olsun diye gelinlik giydirip eline de bir tane sihirli değnek verdikten sonra bir daha hiçbir zaman normal olamadı.

Yorumlar