Farkında Olmadan Diğer İnsanlara Çekici Gelen Kişilerin 8 Ortak Özelliği

erkek-ve-kadin

İngiltere’deki Kent Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden Dr. Christopher J Solomon tarafından E-Fit adı verilen bilgisayar aracılığıyla gerçekleştirilen çalışmada, güzel olarak nitelendirilen yüz, göz, kaş, burun, dudak biçimleri karşılaştırıldı ve buna göre robot resimler çizildi ve bilgisayar algoritmasına göre en çekici kadın ve erkek imajları bilgisayar ortamında yaratıldı!

en-guzel-insan

Tüm bunlar bir bilgisayar programının ortaya attığı fiziksel yüz özelliklerine göre çekiciliğin anahtarları. Ancak hepimiz biliyoruz ki, standart güzellik veya yakışıklılık ölçütlerine uymadıkları halde, oldukça çekici bulunan birçok insan mevcut. Peki ama bu nasıl mümkün? Bunun nedeni bir bilgisayar programının anlayamayacağı kadar derin, beşeri algılarda yatıyor; Hareketlerimiz, tavırlarımız ve kendine özgü hareketlerimiz… Peki ama nedir bunlar?

 

1. Mizah

İyi bir mizah anlayışına sahip olmak çok önemlidir çünkü insanlar onları güldürebilecek kişilere doğru yönelme eğilimindedir. Ama bundan kasıt basit şakalar değildir. Doğru zamanda yapılan kaliteli espriler diğer insanlar arasından fark edilmesini sağlar.

adam

2. Yaratıcılık

Yaratıcılık ise yine fark ortaya koyan bir özelliktir. Yaratıcı olmak, sadece zeki olduğunuzu değil, diğer insanların sizi yanınızdayken asla sıkılmayacakları anlamına gelir. Çoğu insan iyi ve ve hayat dolu olan şeyleri sever.

kadın

3. Kendine Özen Göstermek

Mevcut hayat şartlarında kendinize yeterince özen gösteremiyor olabilirsiniz, ama durun ve çevrenizdeki bunu yapan insanlara şöyle bir bakın. Başkaları için değil, tam olarak kendiniz için yaptığınızda bu hem sizi psikolojik anlamda iyi hissettirecek hem de sizi olduğunuzdan daha öz güvenli bir hale gelmenize yardımcı oluyor. Sizi, siz fark etmeden daha çekici kılıyor.

kadın

4. Sesini Etkili Kullanma

Herkes, büyülü bir kitleye hitap etmenin anahtarının iyi bir konuşma olduğunu bilmelidir. Ancak, daha spesifik bir etkileşim halindeyseniz, konuştuğunuz kişiye ve konuya ne kadar ilgi gösterirseniz, işler çok daha iyi ve samimi olur. Ve o samimiyeti hissettirenler karşı tarafı kendisine bir adım daha yaklaştırmış olur.

5. Koku

Bildiğiniz gibi herkesin kendine has bir kokusu vardır. Vücudumuzdaki feromonlar yaydığımız ve fiziksel olarak diğerlerini bize çeken kokulardan sorumludur. Cinsel çekim için Doğa Ana tarafında bize bahşedildiğine inanılır. Herkes kendine has kokusu olduğu gibi çekiciliği de aynı doğrultudadır. Bunun için sadece kişisel temizliği yapmak yeterli olacaktır.

kadın

 

6. Duruş

Duruşumuz bizim hakkında çok şey söylüyor. İnsanlar, bilinçaltında duruşumuzu kayıt altına alırlar ve konuşmaya başlamamızı beklemeden, bizim hakkımızdaki ilk gözlemlerini buna dayanarak yaparlar. Duruşunuzun kendinden emin olduğundan emin olun, ama çok sert olmasına gerek yok.

kadın 2

7. İyi hissetirmesi

Bir insana ilgi duyduğumuzda, bunun olmasının sebebi tamamen kendileri veya kişilikleri değil; bize nasıl hissettirdikleridir. Başkalarını kendileri hakkında çekici ve iyi hissettirirseniz, onlar da sizin için iyi düşüneceklerdir. Olumlu olmaya çalışın, onları çekici ve arzulanmış hissettirin, aynı zamanda kendi çekiciliğinizi artırın.

sessiz-ve-etkileyici-adam

8. Gizemli olmak

Birçok kez, rastladığımız bir şey ki birinin hakkında bilmediğimiz ne kadar çok şey varsa bunun bizde uyandırdığı gizem duygusu ona karşı olan ulaşma isteğimizin daha çok artmasını sağlıyor. Karşı tarafın ilgilerini canlı tutuyor ve onları kendilerini de daha fazla açığa çıkarmasını sağlıyor.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar