Farkındalığı Yüksek Kişilerin Yaşam Gayelerini Keşfetmelerine Yardımcı Olacak 10 Soru

yasam-amaci

Hepimizin bu dünyaya gelirken katkı yapabilmek için kendi içinde bir şeyler barındırması sizce de inanılmaz değil mi?

Yaşam gayenizi ararken zorlanıyorsanız ve kendinizi biraz çıkmazda hissediyorsanız bu satırlar tam size göre.

Kendi dünyamızda yaşam gayemizi çok karmaşık bir hale getiririz. Büyüdüğümüzde doğal yeteneklerimiz ve becerilerimiz sık sık ihmal edilir, kendimize olan inancımızı zedeleyen o ‘’başarılı olmak istiyorsan belli bir çizgide ilerle’’ sözü söylenir. Bu yolda ilerlemek çok zor ve sancılıdır çünkü etrafınızdakilerin sizi ısrarla yönlendirdiği o şeyler genelde sizin için pek bir anlam ifade etmez. Çünkü bizim aklımızda başka fikirler ve hayaller vardır.

Aslında yaşam gayemiz zaten bizimledir ve onu şu anda yaşıyoruz. Siz kendiniz zaten bir amaçsınız. Gayenizi bulmak gibi veya yalnızca belli bir yolda ilerlemek gibi bir zorunluluğunuz yok. Yaşam gayenizi keşfetmek için yapmanız gereken kendinizle ilerlemek hatta çocukluğunuza dönüp nerede mutlu olduğunuzu ve aslında nelerle ilgili olduğunuzu hatırlayarak onları tekrar bulmaktır.

hayat

Hayatı kolaylaştırın. Çalışmak ve para kazanmak sizin sevmediğiniz bir şey olmalı fikrini hayatınızdan çıkarın, işinizi tutkunuzla harmanlayabilirsiniz. Zihniyetini değiştirin. İtiraf etmek gerekirse, bunlar söylemesi kolay ancak yapması zor eylemlerdir. Ancak şunu unutmayın ki, bir Filoji takipçisiyseniz ve bu satırları okuyorsanız siz zaten farkındalık yolunda ilerliyorsunuz ve bu hayatın gerçekleriyle yüzleşip, dizginleri elinize alacak ruhani güce sahipsiniz. Kendinizi asla hafife almayın…  Kendi doğrunuzla yaşamaya başladığınızda, hayat gayeniz önünüze mükemmel desenlere sahip, harika bir halı misali serilecektir.

Bu bağlamda size içsel benliğinizi tekrar hatırlatacak ve size bu doğrultuda yardımcı olabilecek bazı soruları bir araya getirdik. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar sizin gerçek doğanızın yansımalarıdır. Onları iyi dinleyin;

1.Boş zamanınızın büyük çoğunluğunu ne yaparak harcıyorsunuz?

zaman

2. Hayal ettiğiniz ve “mükemmel gün” olarak tanımlayacağınız gün neye benziyor?

ışıltı

3. Kendinizle başbaşa kaldığınızda neler düşündüğünüze hiç dikkat ettiniz mi?

ofiste-uyuyan-calisan

4. Özendiğiniz birileri var mı? Onların hangi yönlerine özeniyorsunuz? (Kendinize dürüst olun!)

girl

5. Neler size kolay geliyor? Yaparken söylenmediğiniz şeyler neler?

girl

6. İnsanlar hangi konularda sizden yardım veya tavsiye istiyor?

sallanan-kadin

7. Sizi tanımayanlar size nasıl övgülerde bulunuyor?

girl-

8. Daha genç yaşta olsaydınız, neler yapmak isterdiniz?

adult

9. Son 5 yılda neler yaptınız? Ne inşa ettiniz? Ne yapmış olmayı dilerdiniz?

kendine-guven

10. Ailenizle ve arkadaşlarınızla hangi konularda rahatlıkla konuşabilirsiniz?

friends

Bu sorulara vereceğiniz cevaplardan çıkaracağınız hikaye sizin kişiliğinizin ve hayat gayenizin bir özetidir. Çıkardığınız bu özete iyi çalışın. Kim olursanız olun, nereli olursanız olun, kaç yaşında olursanız olun. Kendinizden vazgeçmeyin…

Yorumlar