Geceden Bu 7 Yöntemden Birini Uygulayın, Sabah Sivilcesiz Bir Yüzle Uyanın

filoji-akne

Şu hayatta yaşanabilecek en kötü hislerden biri, tam da önemli bir davet veya buluşma sabahı yüzde çıkan kocaman bir sivilceyle karşılaşmaktır! Hormonları alt üst eden stresli bir dönemden geçtiğimizi gösteren bu sivilceler tam da önem verdiğimiz etkinliklerin olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Oldukça can sıkan bu durumu cildiyeye gitmeden de hızlıca çözebilirsiniz. Bir gece önceden sivilcelerinizi kurutacak bu yöntemleri mutlaka uygulayın:

1. Sivilcenin Üzerine Buz Koyun

İlgili resim

 

Yüzünüzde iltihaplı ve kızarık bir sivilce çıktıysa, bir kumaş parçasının içine bir küp buz yerleştirdikten sonra buzunuzu sivilcenizin üzerine tutabilir veya tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sivilcenizin kızarık görüntüsü ve şişliği yok olacak, o bölge acıyorsa acısını da dindirecektir.

2 Sudocrem (Bebek Bakım Kremi) Kullanınİlgili resim

Stresli bir dönemden geçiyorsanız, bu bakım kremini sivilcenin üzerine, yüzünüzü güzelce yıkayıp kuruttuktan sonra yatmadan önce sürün ve sabaha sonuçların mükemmel olduğunu göreceksiniz.

3. Sivilcenize Dokunmayın

İlgili resim

Sivilcenizin ucu çıkmamışsa, elinizi değdirmeyin. Yoklamak isteyeceğinizden dolayı dokunmadan durabilmek sizin için oldukça zor olabilir. Ancak bir sivilcenin ucu çıkmamışsa patlamaya hazır değil demektir. Ucu henüz çıkmamış sivilcenizle oynamazsanız,  kendi kendine yok olacaktır zaten.

4. E Vitamini Kullanınİlgili resim

E vitamininin sivilceleri hızlıca yok ettiği deneyimlenmiştir. Minik ampul şeklinde alacağınız sıvı E vitaminini yatmadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sabaha sivilcelerinizin iltihabı sönmüş ve kızarıklığı gitmiş olacaktır.

5. Elma Sirkesini Deneyinİlgili resim

Birkaç damla elma sirkesini biraz suyla karıştırın ve bir top pamuğunuzu karışıma batırdıktan sonra yüzünüze bir yara bandı yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Bu uygulama, oldukça etkili ve doğal bir sivilce tedavi yöntemidir. Elma sirkesi sivilcenize işleyip gece boyu etkisini gösterecektir. Sabaha tertemiz bir ciltle karşılaşabilirsiniz.

6. Sivilcenin Üzerine Diş Macunu Sürünİlgili resim

Diş macunu sivilce kurutmak için daima etkili bir tedavi seçeneği olmuştur. Geceden sivilceli bölgeye biraz diş macunu sürün, sabah yüzünüzü yıkayın ve sonuçları görün.

7. Komedon Çubuğu Kullanınkomedon çubuğu ile ilgili görsel sonucu

Yüzünüzde siyah ve beyaz nokta problemleri yaşıyorsanız, tırnaklarınızla sıkarak gözeneklerinizi temizlemeye çalışmayın. Elleriniz ve tırnaklarınız bakteri taşıdığı için daha steril bir uygulama yapmalısınız. Komedon çubuğu kullanırsanız, yüzünüzdeki dolu gözenekleri kolaylıkla ve sağlıklı bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar