Genç Yetişkinlerin Geç Olmadan Yüzleşmesi Gereken 5 Durum

girl

1.Sandığınız Kadar İnsanların Umrumda Değilsiniz

Bunu duymak sizi acı gelebilir fakat herkes kendi hayatını düşünüyor. Siz başka insanların beklentilerine göre yaşarken, aslında o insanlarım umrunda bile değilsiniz. Başkalarının beklentileri gerçekte geçmişte yaşadığımız ve pişmanlık duyduğumuz olaylardır. Bu yüzden başkalarının düşücelerini umursamayıp, kendi hayatınıza odaklanmalısınız.

10539-thinking-girl

2.Sürekli Olarak Değişiyorsunuz

Sürekli kendimizi aynı insan olarak kaldığımızı var sayıyoruz fakat farkında olmasakta sürekli bir değişim içindeyiz. Bu yüzden geçmişteki, günümüzdeki ve gelecekteki hallerimiz birbirinden bağımsız ve farklıdır. Bu yüzden kararlarımız anın içinde kalarak vermeye çalışmalıyız. Çünkü gelecekte başımıza nelerin geleceğini asla önceden tahmin edemeyiz.

girl

3.Kendinizi Başka İnsanlarla Karşılaştırmayın

Günümüz de insanlar sosyal medyanın da etkisiyle kendilerini başka insanlarla kolayca karşılaştırabiliyorlar. Fakat gerçek hayatta her şeye rağmen en doğal halimizle insanların karşınısına çıkmayı bilmeliyiz. Hiçbir insanın hayatı göründüğü kadar mükemmel değilir mutlaka onlarında acıları veya endişeleri vardır. Bu yüzden başkalarının hayatlarının çok iyi olduğu izlenimine kapılarak kendimiz için üzülerek, kendimizi yok yere hırpalamamalıyız.

alone-sad-girls-hd-wallpapers

4.Tavsiyelerinizin Sandığınız Kadar Ciddiye Alınmıyor Olabilir

Arkadaşlarınıza tavsiye verirken acaba tavsiyemi ciddiye alır mı diye düşünmemelisiniz. Fakat hiç kimse doğru zaman gelmediği sürece tavsiyeleri ciddiye almaz. Bunu kişiselleştirmemelisiniz. Bu sizin düşüncelerinize saygı duyulmadığı ya da sizin ciddiye alınmadığınız anlamına gelmez. Günün sonunda herkes kendi yaşadığı tecrübelere göre fikrini belirleyecektir. Bu yüzden dışlanmış veya mutsuz hissetmemelisiniz.

dating-advice-from-friends

5. Verdiğiniz Tepkiler Sandığınız Kadar Diğer İnsanların Umrunda Değil

angry-man

Bir duruma karşı vereceğiniz tepki, o durumun yaratacağı sonuçlardan çok daha önemlidir. Hayatta sizi asıl mutluluğa götürecek olan şey; davranışlarınızdır. Tepkilerinizi iyice ölçüp biçtikten sonra vermelisiniz. Verdiğiniz tepkiler sayesinden insanların dikkatini çekmeye çalışmanız çoğu durumda sizi daha da küçük duruma düşürecektir. Çünkü hiç kimse düşüncelerini ve fikirlerini karşısındaki insanın verdiği tepkiye göre değiştirmez. Örneğin zor bir durumdan kurtulmak adına sesinizi yükseltmeniz ya da ortamı terketmeniz sizi sadece o anlığına kurtarır ancak uzun vadede saygınlık kaybedersiniz.

 

Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Editör at Filoji
Half time writer. Traveler. Comparative lit student.
Ebru Kabacık

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar