Gerçek Dostlarınızla ‘Dostunuzmuş Gibi’ Davranan Sahte İnsanları Ayırt Etmenin 5 Yolu

gossip-girl

Üniversitedeki ilk gün, bir arkadaşınla tanışırsın, oda arkadaşı olursun, sonsuz konuşmalar yaparsın.

Aniden arkadaşlığının sahte olduğunu mu keşfettin?

Açık söylemek gerekirse, fazla ve hızlı gelişen samimiyet genellikle hüsran ve hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor. Dostlar önemlidir, arkadaşlıklar aziz olmalıdır. Ancak, “iyi” ve “kötü” arasında nasıl ayrım yapabilirim? İşte size sahte olan arkadaşlıklardan doğru olanları bulmanıza yardımcı olacak kolay bir liste:

1. Çılgın ya da Deli Olmanız Onlar İçin Önemsizdir

Toplum içinde çok gürültülü konuşan ve garip danslar eden biri misiniz? Hepimiz tuhaf görünen bazı özelliklere sahibiz. Bu davranışlar sizi başkaları tarafından çekilir kılmayabilir ; ama o kişiye ya da arkadaşınız dediğiniz insanlara değil. Onlar sizi sever, “garip” liklerinizden korkmazlar.

çılgın

2. Programları Çok Yoğun Olsa Dahi Size Her zaman Zaman Ayırırlar

Gerçek arkadaşlar bunu yapar. Kesinlikle hayatlarında size hayati bir yer vermişlerdir. Ne olursa olsun, sizin için zaman ayıracaklar. Uzun yorucu bir günün ardından bile, bir kahve içmek için size katılabilirler.

arkadaşlık

3. Onlar Daima Bağışlar ve Unuturlar

Hepimiz insanız ve hatalar yapabiliriz. İyi bir arkadaş, sizi her zaman affedecek, eğer varsa ihtiyaçlarını düzeltebilecektir. Sahte olan bir arkadaş ise sizin hatalarınızı bir şekilde ya da diğer taraftan ortaya koymaya özen gösterecektir.

arkadaşlık

4. Sizinle Her Zaman İletişim Halinde Olurlar

Uzun mesafeli dostluklar, uzak mesafeli sevgi ilişkileri kadar karmaşıktır. Gerçek bir dost, mesafeler araya girdiğinde sizi unutmaz; aksine daha çok arar ya da mesaj atar. Sosyal medyalardan sürekli karşılıklı görüntülü ya da sesli olarak görüşmeler gerçekleştirirsiniz.

arkadaşlık

5. Seçimlerinize Saygı Duyarlar

Ve asla seçimlerinizi eleştirmezler. Gerçekten dostunuzsa, hayatınızdaki tercihlerinizi, hedeflerinizi ve hırslarınızı destekleyeceklerdir. Her türlü kararınızda arkanızda duracaklardır.

arkadaşlık

Yanlış yaptığınızı düşündükleri bir seçimde size uyarabilirler ancak yaptığınız hatada size arkasını dönmezler.

Yorumlar