Gerçek Hayattan Uyarlanmış 11 Harika Film

Hala izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken filmler sizlerle!

cesur-yurek

1.Her Şeyin Teorisi

theory0feverythingDünyanın en ünlü fizikçi ve teorisyenlerinden biri olan Stephen Hawking’in eşi Jane Hawking ile tanışması ve üniversite hayatının gösterilmesiyle başlayan film, 21 yaşında Stephen’a konulan hastalıkla birlikte bambaşka bir boyut kazanır ve olaylar gelişir.
IMDB Puanı: 7.8

2.Gandhi

gandhi
1900’lü yılların İngiliz Sömürgesi altında olan Hindistan’daki ilham veren insan Mahatma Gandhi’nin hikayesinin anlatıldığı filmdir.
IMDB Puanı: 8.1

3.Schindler’in Listesi

schindlers-list
İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman iş adamı Oscar Schindler’in fabrikasında Yahudileri çalıştırmasını ve 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarması hikayesini anlatan bir başyapıttır.
IMDB Puanı: 8.9

4.Özgürlük Yolu (Into the Wild)

into-the-wildİyi bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher’ın metropol hayattan sıyrılarak kendisini yollara ve doğaya bıraktığı hayat hikayesini anlatan film olan Into the Wild’ı mutlaka izlemelisiniz. IMDB Puanı: 8.2

5.Enigma

enigma
İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sının şifreleme sistemini çözmeye çalışan İngiliz İstihbarat’ının tüm umutlarını profesör Alan Turing ve ekibine bağladığı ve ekibin mücadelesini anlatan filmdir.
IMDB Puanı: 8.1

6.Cesur Yürek

cesur-yurek
Sir William Wallace, çocukluk aşkının kendisine tecavüz etmeye çalışan bir İngiliz askere saldırmasıyla idam edilmesi üzerine İngiltere Kralı Edward’a karşı bir isyan başlatır.
IMDB Puanı: 8.4

7.Piyanist

piyanist
İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen bir dram hikayesi. “İnsanların öldüğü hiçbir dava haklı değildir.”
IMDB Puanı: 8.5

8.12 Yıllık Esaret

12-yillik-esaret
İç savaş döneminde Amerika Birleşik Devletleri’nde, New York eyaletinde yaşayan özgür siyah bir adam olan Solomon Northup kaçırılıp köleliğe satılır ve olaylar gelişir.
IMDB Puanı: 8.1

9.Akıl Oyunları

akil-oyunlari
Parlak ama asosyal bir matematikçi olan John Nash, şifreleme konusunda gizli işi kabul ettikten sonra hayatı kabusa döner.
IMDB Puanı: 8.2

10.Spotlight

spotlight
Boston Globe gazetesi yazarlarının yerel bir kilisenin çocuk tacizi skandalını ortaya çıkarmak için uğraştıkları hikayedir.
IMDB Puanı: 8.1

11.Sınırsızlar Kulübü

sinirsizlar-kulubu
1995 Dallas’ında elektrikçi ve serseri Ron Woodroof, kendisine teşhisi konduktan sonra AIDS hastalarının ihtiyaç duydukları ilaçları almalarını sağlamak için sistem etrafında çalışır ve olaylar gelişir.IMDB Puanı: 8.0

Armonischka

Armonischka

Ponçik Yazar at filoji.com
Armonischka, 4. sınıfta masal anlatma yarışmasına katıldı. Ailesi bu kızçemize masal perisi olsun diye gelinlik giydirip eline de bir tane sihirli değnek verdikten sonra bir daha hiçbir zaman normal olamadı.
Armonischka

Ekleyen Armonischka

Armonischka, 4. sınıfta masal anlatma yarışmasına katıldı. Ailesi bu kızçemize masal perisi olsun diye gelinlik giydirip eline de bir tane sihirli değnek verdikten sonra bir daha hiçbir zaman normal olamadı.

Yorumlar