Girdiği Ortamlarda Hayranlık Uyandıran İnsanların 10 Özelliği

marilyn-monroe-3

Güven, bir insanın hayatın herhangi bir alanında bir şeyi başarabilmek için sahip olduğu inançtır. Bu konuda asıl önemli olan şey dengedir. Eğer kendinize aşırı güveniyorsanız kibirli birine dönüşebilirsiniz. Ancak kendinize güvenmiyorsanız, buda güvensizlik duygusu riskler almanızı ve önünüze gelen fırsatları değerlendirmenizi engelleyecek bir bariyere dönüşebilir.

adam

Eminim sizi varlığıyla büyüleyen birileriyle tanışmışsınızdır. Onların konuştuğu gibi konuşun, onlar gibi yürüyün, onlar gibi davranın… Bazı insanlar yürürken ışık saçarlar, nereye giderlerse gitsinler insanları mıknatıs gibi üzerlerine çekerler. Bunu karizma, cazibe, albeni, güven vs. şeklinde yorumlayabilirsiniz. İşte bazı insanlar diğer insanların hayranlık duyduğu şeylere sahiplerdir.

1. Vücut dilini doğru kullanırlar

Yüksek güvenli insanlar sahip oldukları güveni saklamazlar. Kendilerini nasıl idare ettikleri bunu gösterir. Ancak bu demek olmuyor ki daima kendilerini güvenli hissediyorlar. Vücut dillerini, jest ve mimiklerini öyle bir kullanıyorlar ki; kendilerini güvenli hissetmedikleri zaman bile güvenli görünmeyi başarırlar.

konusma-yapan-adam

2. Aktif dinleyicilerdir

Yapılan bir araştırmaya göre ilgi gösteren ve soru soran insanlar karşısındaki kişiye güven verir ve rahat konuşmasını sağlar. Buna ek olarak, insanlar kendileri hakkında konuşmayı sevdikleri için, kendilerini aktif bir şekilde dinleyen kişiyi daha cana yakın ve daha sempatik görürler.

hayran-adam-cift

3. Meraklılardır

Etraflarındaki dünya kadar diğer insanların hayatları konusunda da meraklılardır. Onların hayat hikâyelerini ve bugüne nasıl geldiklerini öğrenmek isterler. Bir insanın hayat hikâyesine ilgi göstermek o insanın çekici görünmesini sağlayabilir.

kozmik-adam

4. Güne pozitif bir zihinle başlarlar

Kendine güvenen insanlar güne pozitif düşüncelerle başlamanın hayatlarını daha eğlenceli ve daha kolay bir hale getirdiğini bilirler. Bu sayede başka insanlarla yapılacak sohbetlerin ve etkileşimlerin daha pozitif olacağına inanırlar. Bu da onları samimi ve saygın gösterir. Çünkü herkes pozitif bir insanı sever.

meditaston-yapan-adam

5. Hep gülümserler

Gülümsemenin başkaları tarafından algılanırken çok önemli bir etkiye sahip olduğu aşikârdır. Bazen bir gülümseme karşıdakinin yelkenlerini bile suya indirebilir ve ona söylemek zorunda olduğunuz şeylerin dinlenmesini sağlar. Ayrıca, mutlu insanlar başkaları tarafından kendine güvenen ve sempatik kişiler olarak algılanır.

saygi-duyulan-adam

6. İlgiyi paylaşırlar

Kendine güvenen insanlar ilgi odağı olmayı umursamazlar. Bencillikten uzak insanlardır ve diğer insanları övmeye onları önemli hissettirmeye çalışırlar. Bu cömert özellikleri herkesin onları sevmesini sağlıyor.

kadınlar ve erkekler

7. Zayıf taraflarını gösterirler

Her insan zayıf tarafını gösteremez. Bunu yapabilmek için güçlü biri olmak gerekir. Bu da insanlara kimsenin mükemmel olmadığı mesajını gönderir.

8. Kendileriyle yarışırlar

Kendine güvenen insanlar kendilerine daima yeni hedefler koyarlar ve onlara ulaşabilmek için sıkı çalışırlar. Bunu da hayattan edindikleri tecrübeler ve çıkardıkları dersler sayesinde yaparlar. Kendine güvenmeyen insanlar sürekli kendilerini başkalarıyla kıyaslarlar. İnsanlar, başkalarına meydan okumak yerine onlara istek ve gayretleriyle ilham veren kişileri severler.

mutlu kadın

9. Mutluluğu kendilerinde bulurlar

Yalnızca kendine güvenmeyen insanlar kendilerini iyi hissedebilmek için başkalarından gelecek övgüye ihtiyaç duyarlar. Eğer bekledikleri ilgiyi bulamazlarsa kendilerine olan güveni daha da kaybedebilirler. Ancak kendine güvenen insanlar mutluluğu ve neşeyi kendilerinde bulurlar. Yalnızca sevdikleri şeyleri yaptıkları için ve başkalarının onlar hakkında dediklerini pek takmadıkları için çok mutludurlar.

kadın 1

10. Güçlü bir mesaj taşırlar

Hayat hikâyenizle başka bir insana ilham kaynağı olabilmek muazzam bir şeydir. Kendine güvenen ve başkaları tarafından sevilen insanlar bugüne nasıl geldiklerini gösteren ve bunu tüm dünyayla paylaştıkları bir mesajı taşırlar. Bu yüzden hayat hikâyenizi anlatmaktan utanmayın, başkalarına ilham kaynağı olun!

Yorumlar