Göz Çevrenize 1 Hafta Boyunca Zerdeçal Sürün Sonuçlara İnanamayacaksınız

zerdecal-filoji

Zerdeçal, Hint mutfağının yaygın olarak kullanılan ve oldukça sağlıklı baharatlarından birisidir. Son yıllarda ülkemizde de popüleritesi artmıştır. Oldukça değişik, benzersiz bir lezzet ve belirgin sarı bir rengin yanı sıra faydalı sağlık özellikleri de vardır.

zerdecal-1

Zerdeçal, sağlık üzerindeki etkileyici özelliklerinden dolayı, neredeyse bin yılı aşkın sürüedir tedavi alanında kullanılmakta ve Çin ve Ayurvedik tedavilerin önemli bir parçası. Ağrı, soğuk algınlığı, grip, kanser ve diğer büyük sağlık sorunlarında tedavi edici etkisinin bulunduğu binlerce yıldır süre gelen geleneksel tedavilerle kanıtlanmış.

zerdecal-2

Zerdeçal tüm bunların yanı sıra güçlü yaşlanma önleyici, antioksidan ve enfeksiyon önleyici özelliklere sahip olması ve geleneksel tedavilerde bu denli yoğun kullanılması modern biliminde dikkatinde kaçmadı ve zerdeçal üzerine yapılan birçok çalışma gösteriyor ki, bu baharat sayısız antioksidan, antiseptik ve anti-inflamatuar özelliğe gerçekten de sahip. Üstelik, zerdeçal lif bakımından zengin ve mineraller, vitaminler gibi önemli besinler içerir.

zerdecal-3

Şimdi gelelim zerdeçalın cilt için kullanımına! Zerdeçalın cilt pigmentasyonunu ve tonlamasını dengeleyici etkisi onu göz çevresindeki koyulukların giderilmesinde etkili bir doğal yöntem yapmaktadır. Göz çevresindeki morluk nasıl geçer diye kendinize soruyorsanız, ve göz çevresindeki kahverengi halkalar artık size rahatsızlık vermeye başladıysa, aşağıda tarifi verilen zerdeçal kürünü deneyin. Zerdeçal tamamen doğaldır ve toksik olmadığından vücuda asla zararı bulunmaz.

zerdecal-4

 

Yarım çay kaşığı limon suyu, bir tutam zerdeçal, bir tutam un ve bir çay kaşığı domates suyunu çay kaşığı yardımı ile minik bir kapta karıştırın. Karışım bir süre sonra macun kıvamına gelecektir. Daha sonra, bu macunu gözlerin etrafına güzelce uygulayın ve 15 dakika süreyle bekleyin. Ardından yüzünüzü durulayın. Bu karışım sabahları uygulayın.

zerdecal-filoji

Gece yatmadan, ananas suyu ve zerdeçal tozunu karıştırıp yine sorun yaşadığınız bölgeye uygulayın.masaj yaparak cildinize bu karışımı yedirin ve ardından 10 dakika bekleyerek durulayın. Sabah ve akşam olmak üzere bu kürleri sadace 1 hafta uyguladığınızda, göz çevresindeki kahverengi halkalar azalacaktır.

Ekleyen filoji

filoji

Bilgi odaklı paylaşım platformu.

Yorumlar