Güçlü Kadınların İlişkilerinde Diğer Kadınlardan Farklı Yaptığı 15 Şey

guclu-kadin-iliski-758x407

Güçlü bir kadın ilişkiyi yürütmekte her zaman başarılıdır. Verilen tavizleri, zorunlulukları ve sözleri her ilişkinin bir parçası olarak görür ve tamamen anlar. İlişkisinde zekice hamleler yapar, aynı zamanda sağlıklı ve tatmin edici bir ilişki için partnerine nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir.

1. İlişkilerini ya da Partnerlerini Garantiye Almazlar

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Biriyle uzun zamandır bir ilişki içindeysek genelde bazı şeyleri garantiye almaya başlarız. İlişkimizi büyük oranda etkileyen küçük şeylerden memnun olmayı ve bunlara değer vermeyi unuturuz.

Olgun kadınlar hiçbir şeyi asla garantiye almazlar; ne hayat arkadaşlarını ne de ilişkilerini. Mutlu hayatlarının her bir anının değerini bilirler. Büyük önem verdikleri diğer yarılarına ve paylaştıkları hayata samimi bir şekilde değer verirler.

İlişkiye getirmek zorunda olduğunuz her şeyi kabullenirler. Onları mutlu etmek için yaptığınız ince şeyleri görmezden gelmezler ve bu iyiliğin karşılığını vermek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Bu aranızdaki aşkın çok daha güçlü bir şekilde büyümesini sağlar çünkü ilişkiniz karşılıklı anlayışa dayanır.

2. Partnerlerinin Kötü Özelliklerine Odaklanmazlar

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun kadınlar kimsenin mükemmel olmadığı gerçeğini tamamen anlarlar. Eşlerinin yapamadığı şeylere ve hatalarına odaklanmazlar. Hayat arkadaşlarının olumlu özelliklerine odaklanırlar ve ilişkilerine karşı her zaman olumlu bir yaklaşım sürdürürler.

Eksiklerinizi ve öz güven eksikliğinizi görmezden gelmeye çalışırlar. Olabildikleri kadar destekleyici olmaya çalışırlar, hatta hayatın gerisinde kalsanız bile kendisine yetişmeniz için gerekli gücü sağlarlar. Zor konularda size tavsiye vermeye çalışırlar ve daha iyi bir insan olmanız için çaba gösterirler.

3. Takdir Etmeyi Unutmazlar

İlgili resim

Olgun bir kadın eşine karşı her zaman müteşekkir ve minnettardır. Ne kadar bağımsız olursa olsun, eşinden yana gelen küçücük bir çabanın bile farkındadır ve teşekkür etmeyi asla unutmaz. İlişkide tasdik etmenin ve kadirşinaslığın öneminin farkındadır. Olgun kadınlar hayat arkadaşlarına “teşekkür ederim” demeyi asla unutmazlar.

Sizi hayatınızdaki zor durumlardan çekip çıkartacak gerekli motivasyona sahip olduğundan sağlayacağınız tüm takdiri hak eder. Bazen, sizi hayatta aşağı çeken şeylerden dolayı moraliniz bozulur. Bu dertlerin hayatın bir parçası olduğunu ve önemli olan şeyin bu problemlerden kurtulmak için sürekli kendinizi teşvik etmek olduğunu size hatırlatırlar. Hiçbir şekilde takdir edilmeyi hak etmediğinizi düşündüğünüz zamanlarda bu kadın sizin ilham kaynağınızdır.

4. Diğer İlişkilerini Gözden Çıkarmazlar

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun bir kadın, partneri ve diğer ilişkileri arasındaki dengeyi koruma sanatını çok iyi bilir. Ailesi, arkadaşları ve sevdiği diğer kişilerle arasındaki bağı koparmaz. Onun hayatındaki her ilişki önemlidir.

Olgun kadınlar arkadaşları ve aileleriyle ayrı vakit geçirmekten hoşlanırlar. Bu, partnerlerini daha az sevdikleri anlamına gelmez.

Sizin geleceğiniz olacağını ve sizinle ilgili her şeyin kendileriyle bağlantılı olduğunu bilirler. Ailenizin her bir üyesiyle sağlam bağlar kurarlar. Onları daha iyi tanımak için ekstra bir çaba sarf ederler ve onlarla daha fazla zaman geçirmeye çalışırlar. Erkek kardeşinizle ya da annenizle kurmaya çalıştıkları bu bağ sizi mutlu eder. Kişisel hayatınıza olan ilgisi onları daha çok sevmenize sebep olur.

5. Kendisiyle Aileniz Arasında Bir Seçim Yapmanızı İstemez

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Genç ve olgunlaşmamış bir kız, sevdiği erkeğe kendisi ve ailesi arasında bir seçim yapması için teklifte bulunabilir. Bu tarz beklentiler ilişkide anlaşmazlık yaratır. Bunun tam tersine, olgun bir kadın hayat arkadaşından böyle taleplerde bulunmaz. Bir adamın hayatında ailenin ve eşin eşit derecede önem arz ettiğinin farkındadır. Olgun kadınlar eşlerine bu tip gerçek dışı  taleplerde bulunmazlar.

Bu tür seçimlerin eşini kendisinden uzaklaştıracağının farkındadır. İlişkide farklı koşulları empoze etmek yerine ailenize ve arkadaşlarınıza ayak uydurmaya çalışırlar.

6. Kişisel Alanlarından Vazgeçmezler

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun kadınlar, bir bireyin gelişmesi ve uzun dönemde ilişkinin filizlenmesi için kişisel alanın ne kadar önemli olduğunu tamamen anlarlar. Hayat arkadaşlarıyla olan ilişkileri ne kadar iyi giderse gitsin kişisel alanlarından asla vazgeçmezler. Kendileriyle vakit geçirmekten ve kişisel zamanlarını yaşamaktan zevk alırlar.

İlişkinin dışında bir hayatınız olduğunun farkındadırlar. O ya da şu zamanda dışarıda bir erkekler günü geçireceğinizi ve bazen patronunuzla vakit geçirmek zorunda olduğunuzu bilirler. Böyle küçük meselelerden sebeple habbeyi kubbe yapmazlar. Her zaman sizi desteklerler ve programlarını olabildiğince size uydurmaya çalışırlar.

7. İlişkilerini Önüne Gelen Herkesle Paylaşmazlar

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Güvenilirlik başarılı bir ilişkinin temel taşıdır. Bu gerçeğin tamamen farkında olan olgun bir kadın, ilişki sırlarını diğer insanlarla asla paylaşmayacaktır. Olgun kadınlar ilişkideki problemlerini sosyal medyadaki durumlarında paylaşıp güncellemez.

Bunun bilincinde olurlar ve partneriyle kendileri arasındaki işi her zaman kendilerine saklarlar. İlişkide yaşadıklarını tüm dünyaya duyurmaktansa, bu yaşadıklarını sorunları partnerleriyle çözmek için tüm enerjilerini buna yönlendirirler.

Bugünlerde birçok insan, ilişkilerini partnerleriyle paylaşmaktansa sosyal medyada paylaşmakla ilgileniyor. Bu da ilişkide doldurulması zor bir boşluk yaratıyor. Olgun bir kadın böyle şeyler yapmanın ilişkinin özelliğine bir tür saldırı olduğunu bilir ve hayatının önemli anlarını sosyal medya sitelerinde yaşamaktansa sizinle yaşamaya odaklanır.

8. Hayallerinden Vazgeçmezler

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun kadınlar sağlıklı ve başarılı bir ilişki yaşamaktan keyif alsalar dahi hayallerinden vazgeçmezler. Hayallerin bir insanın büyümesinde hayati önem taşıdığını anlarlar. Bu gerçeğin farkında olduklarından hayallerinden asla vazgeçmezler. filoji.com Bir ilişkinin, o insanı arzularından ve hayallerinden koparmaya çalışmaktansa o ilişkideki insanın hayallerine ulaşması için desteklenmesi ve yardım edilmesi demek olduğuna inanırlar.

Bireyin gelişmesi, ilişkiyi beslemek kadar önemlidir. Tabii bu ikisinin yolları bir yerde bağlantılıdır. Eğer hayallerinize ulaşmak için gerekli tüm her şeyi yapıyorsanız, o zaman hayatınızdaki zoruna gitme unsurunun kökünü kurutmuşsunuz demektir. Bu sizi mutlu eder, aynı zamanda bu mutlu ve pozitif tavrı ilişkinizde de takınırsınız.

9. Öz saygılarından Vazgeçemezler

İlgili resim

Tavizler ve barışmalar ilişkilerin en doğal parçalarıdır. Ancak olgun kadınlar ne olursa olsun öz saygılarından asla izin vermezler. Bir ilişkinin yürümesi için ellerinden gelen tüm çabayı ve enerjiyi gösterirler ancak konu öz saygılarına gelince asla taviz vermezler. İlişkilerinden hiç kimsenin onlara değersiz davranmasına ya da hak ettiklerinden daha azını göstermesine izin vermezler.

Bu onlara daha da saygı duymanızı sağlayan şeylerden biridir. İlişkide kendini kum torbası yerine koyan bir kadın tehlikeli sularda yüzüyor demektir. Trajediye razı oluyordur. Güçlü kadınlar, erkeklerin onlara düzgün bir şekilde davranması gerektiğini, yoksa kendileri gibi bir kadını hak etmediklerini bilir.

10. Duygularını İfade Ederken Tereddüt Etmezler

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun kadınlar, ilişki bağını kuvvetlendirmek için duyguların ifade edilmesinin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Bir ilişkide ne istediklerinden, neyden hoşlanmadıklarından ya da ne beklentilerinin ne yönde olduğundan açıkça bahsedebilirler. Parterlerine “Seni Seviyorum” u söyleyen ilk kişi olmaktan tereddüt duymazlar. Olgun kadınlar sevgilerini ifade ederken tereddüt etmez ve gerçekten ne hissettiğini söylerken utanmaz.

Tüm meseleleri masaya yatırmanın ilişkideki problemleri çözmekte tek yol olduğunu bilirler. Kalbinin en karanlık ve derin köşelerine saklanmaya çalışmaktansa, anlayacağınızı ümit ederek onu neyin rahatsız ettiğini sizinle paylaşmaya çalışır.

11. Benliklerinden Vazgeçmezler

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun kadınlar benliklerinden vazgeçmezler. Sevdiği kişiyle sağlıklı bir ilişki yaşamanın keyfini sürerken eşsiz benliklerini kaybetmemeye çalışırlar. Partnerlerinin hobileri ve ilgi alanlarında yer alırlar ancak aynı zamanda kendi hobilerinden ve ilgi alanlarından da zevk alırlar. Başka biri için kemdi benliğinden vazgeçme fikrine inanmazlar.

12. Gerçek Dışı Beklentileri Yoktur

İlgili resim

Olgun kadınlar, hayat arkadaşlarından gerçek dışı şeyler beklemezler. En sevdiğinin TV yıldızı kadar zeki olmanızı, rol yapabilmenizi, dans edebilmenizi ya da en popüler şarkıcılar, aktörler gibi şarkı söylemenizi beklemezler. Hayatlarına ve partnerlerine karşı çok gerçekçi bir yaklaşım içindedirler. Her insanın benzersiz ve kendi haliyle özel olduğunu anlarlar, size siz olduğunuz için değer verirler.

13. Partnerlerinin Başarısı Zorlarına Gitmez

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Olgun kadınlar kendi bencil sebepleri yüzünden partnerlerini aşağı çekmeye çalışmazlar. Değer verdikleri insanın başarısı zorlarına gitmez. Bunun yerine olgun kadınlar cesaretlendirici bir şekilde davranarak eşlerinin her başarısını kutlarlar.

14. Her Zaman Partnerlerinin Yönetmesine İzin Vermezler

couples anime ile ilgili görsel sonucu

Bazı kararları erkeklere bırakmayı sevmelerine rağmen olgun kadınlar hayatlarındaki tüm büyük kararları hayat arkadaşlarının tek başına almasına izin vermezler. İlişkisindeki her karara eşit bir şekilde katılmayı isterler.

15. Partnerlerini Günün Her Saniyesi Kontrol Etme İhtiyacı Hissetmezler

İlgili resim

Olgun kadınlar sevdikleri kişiyle sürekli olarak iletişimde kalma ihtiyacı hissetmezler. Kendi yapacakları işleri vardır. Her şeyi bir kenara bırakın, partnerlerine güvenirler ve istedikleri kişisel alanı onlara sağlarlar.

Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️
Elif Belemir Çakın

Ekleyen Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️

Yorumlar