Gün İçerisinde Motivasyon İçin Kendinize Söylemeniz Gereken 7 Cümle

sporcu-insan

1. Dünya üzerindeki her şey senden daha akıllı olmayan insanlar tarafından yapıldı.

steve-jobs

Steve Jobs’ın bu sözü birçok başarılı insanın mottosu haline gelmiştir. Hedeflerine ulaşanlar dünyayı bir kayanın üzerinde sabit bir halde görmeyi reddederler. Onların gördükleri sürekli hareket eden sıradaki harika fikir için değişmeyi bekleyen bir dünyadır. Yaşadığınız dünyanın tıpkı sizin gibi insanlar tarafından yapıldığını fark ettiğinizde hayatınızın kontrolünü kazanmış olacaksınız.

2. Neleri bilmediğini öğrenebilmek için sıkı çalış.

birkaçkitap

Eğer siz de başarılı insanların egoist olduğunu ya da her şeyin altından kalkabildiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Gerçek bunun tam tersi. Başarılı insanlar dışarıya tamamen açık ve öğrenmeye isteklidirler. Bunu kısa süreli başarılar edinen insanlar ile başarılarını uzun süre devam ettiren insanlar arasındaki fark olarak düşünebilirsiniz. Başarı, aslında, sıradaki zayıflığınızın, geliştirebileceğiniz yönlerinizin farkında olmanızdır.

3. Bugünkü başarın ne olacak?

otobustekitap

Her günün sonunda elle tutulur bir şey yapmak istiyorsanız sabahları evden çıkmadan kendinize bu soruyu sorun. Kendinizi olası başarılara hazırlayın. Çalışıyorsanız işinizi en iyi şekilde yapın, okuyorsanız dersinizi en güzel şekilde takip edin… En önemlisi de, unutmayın; başarı takdir görmek değil, tatmin olmaktır. Yaptıklarınız sizi mutlu ediyorsa, oldu bu iş.

4. Kendimi başkalarıyla kıyaslamayı bırakacağım.

kitap-okuyan-kadin

İki insan hiçbir zaman aynı olamaz. Hepimizin farklı yetenekleri, farklı zayıf yönleri var. Günün sonunda kendinizi kıyaslamanız gereken kişi sadece kendinizdir. Bunu anladığınızda daha iyi bir hayat sizi bekliyor olacak.

5. Geçmişte güzel şeyler yaşadım ve geleceğimden ben sorumluyum.

kadin-kitap-okuyor-461x247

Daha önceki başarılarınızı hatırlamak sizi gelecek için motive edecektir. Ayrıca unutmayın; geleceğinizi kendiniz şekillendiriyorsunuz. Başkalarının hayatınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce yapabildiyseniz ileride çok daha iyisini yapabilirsiniz.

6. İmkansız diye bir şey yoktur.

sporcu-insan

Hayalleriniz ne denli büyük olursa olsun onları gerçekleştirmek imkansız değildir. Her şeyi başarabileceğinize inanın. İnancınızı kaybetmeye başladığınızda dünyada birçok kişinin imkansız dediği şeyleri şuan kullandığımızı hatırlayın.

7. Bunun altından kalkabilirim.

meditasyon-yapan-adam-doga-461x285

Başarılı insanlar, başarısız olma planı yapmazlar. Onun yerine karşılarına çıkabilecek zorlukları düşünür ve çözümler üretmeye çalışırlar. Başka bir deyişle kendilerini en kötü senaryo için hazırlarlar. Kendilerine sürekli “Ne olursa olsun bunun üstesinden gelebilirim.” der ve başarırlar.

Yorumlar