Gün İçinde Mutluluğu Kolayca Yakalamanız İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

kucuk-davranislarda-mutluluk-bulmak

1. Mutluluk envanteri

Her şeyden önce, her insan kendi mutluluk envanterini oluşturmalıdır. Bu, önemsiz görünen, ancak bir mutluluk veya zevk duygusu yaratan şeyleri içeren bir liste olmalıdır.

ciplak-ayak

2. Organize edin, çıkartın ve geri dönüştürün

Garip gözükmesine rağmen, mekanların ve kişisel eşyaların düzenlenmesi bize bir refah duygusu getiriyor. Bunu size ait olmayan nesnelerle yapsanız bile, size oldukça hoş bir iç düzen duygusu verir.

Cesaretinizin kırıldığını hissettiğiniz zaman, alanınızı ve eşyalarınızı düzenlemek için biraz zaman ayırmak gibisi yoktur. Bu durumu çok da fazla ciddiye almayın ve kendinizi tüm dünyayı tek seferde organize etmek zorunda hissetmeyin. Etrafınızı saran şeylerin tadını çıkarın ve sahip olduklarınıza özen gösterin.

lavanta-yatan-insan

3. Doğa ve yalınayak yürümek

Doğayla temas halinde olmamız hayatta olduğumuzu ve mutlu olmayı hak ettiğimizi hatırlamamıza yardımcı olur. Doğa ile temasa geçmek için şehirden ayrılmanız veya karmaşık bir plan yapmanız gerekmez. Kendinizi iyi hissetmek için bir parka gidebilirsiniz.

Çıplak ayakla çimlerde yürümek gerçek manada bir terapidir. Size enerji verebilecek ve derinlemesine rahatlamanızı sağlayabilecek bir aktivitedir. Aslında, herhangi bir alanda yalınayak yürümek her zaman iyi bir şeydir. Çimlerde ya da kumda çıplak ayakla yürüyebilirseniz, daha da iyidir.

kucuk-davranislarda-mutluluk-bulmak

4. Gülümseyin ve sarılın

Partnerimiz ve arkadaşlarımız gibi çevremizde olan insanları elbette seviyoruz. Ancak, sevgimizi her zaman tam olarak ifade etmiyoruz. Bizi mutlu edebilecek küçük davranışlardan biri, sevgiyi daha bariz bir şekilde göstermektir.

Bugün oğlunuza özel bir sebep olmadan sarılın ve onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Bunu partnerinizle, ebeveynlerinizle ve sizin için önemli olan diğer insanlarla da yapabilirsiniz. Doğal bir biçimde, sımsıkı sarılmak çok iyi hissettirir. Aynı şekilde, hayatımızdaki insanlara gülümsemeyi unutmamalı ve onlara mutluluğumuzdan ufak bir parça vermeliyiz.

5. Yürüyün ve derin nefes alın

kadin-cicek-kokluyor

Dinlenmenin muazzam değerini asla unutmayın. Bu rahatlama alanlarına saygı duymayı öğrenin; çünkü fiziksel ve zihinsel sağlığınızı belirleyebilirler. Dinlenme, günlük olarak bilinçli bir biçimde düşünmeniz ve hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gereken bir şeydir.

Dinlenmenin en iyi yolu, kısa bir yürüyüş yapmaktır. Bunu gün içinde, güneş hala varken yapmaya çalışın. Bu yapabileceğiniz en rahatlatıcı şeylerden biridir. Bu yürüyüşler sizi stresten uzaklaştırabilir ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Temiz hava solumak ve kendinizi tüm gün iç mekanla sınırlandırmamak önemlidir.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar